JVC LT-47DV1BU - wyłacza się

korzi

Member
Witam,

Mam pewien problem, od jakiegoś czasu z moim TV mam pewien problem.
Ogolądam sobie Tv nadawaną przez Nke i raz na jakiś dłuższy czas, a czasami kilka razy w dniu TV mi się wylacza. Generalnie wygalda to tak jak by sie resetował. Sam się wyłącza a zaraz potem włacza (po kilku sekundach - wygladalo to po części jak wygaszacz)
Bywali tez tak że ogladalem sobie film jakis Dvix puszczany przez BD i nagle obraz znikał. (głos zostal bo mam osobne glosniki i apli)

Grając na PS3 nigdy mi sie cos takiego nie zdarzyło.

Nie wiem co to moze być opcje oklasków mam wyłączoną. Ktoś wie co to moze być ?
Moze czegos nie wylaczylem albo cos.

Takie mam połączenia:
PS3->TV
Nka-TV
BD-> apli->TV

Prosze o pomoc. Czy kierować sie z tym od razu na gwarancje ?
 

behemot

New member
Wzdaje mi się, że w twoim tv włączona jest opcja oszczędzania energii( jeśli przez określony czas nie używasz pilota do tv po upływie tego czasu telewizor wchodzi w stan hibernacji lub wyłącza się- zależy od uruchomionej opcji )
rozwiązanie : zmienić w ustawieniach zarządzanie energią lub podczas oglądania dłuższego od czasu do czasu wcisnąć przycisk na pilocie np. głośność
 

Max78

New member
Sprawdź jeszcze przewód HDMI -> z tego co widzę, to N-ka jest podpięta osobnym przewodem do TV.
Możesz mieć uszkodzony przewód/przewody, lub gniazdo.
Pytanie jak z zasilaniem - czy nie masz skoków napięcia w sieci.
U mnie po niecałym roku stwierdziłem, że wysunął się przewód zasilający z TV (dziwne...).

Jeśli dalej będzie się tak zachowywał (po zmianie przewodów), to serwis :)
Pisz co się dzieje :)
 

korzi

Member
Na chwilę obecna jest GIT. Podmieniłem hdmi które szło z apli do tv z hdmi BD-> apli

:) Zobaczymy co bedzie dalej
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to extra . Nie miałem jeszcze info o wyłączaniu się tego modelu. Extra że wszystko gra bo to super model.
 
Do góry