JVC LT-37s60 problem z symetrią

TiNiO

Member
Witam

Posiadam tv lcd JVC LT-37s60 i mam problem podczas oglądania TV z kablówki mam skopaną symetrie , po bokach jakieś 15 cm z obu stron obraz jest asymertyczny :( tak jak by oglądać go pod szkłem powiększającym ;/ jest to widoczne dopiero jak wjezdza jakiś napis w ten obszar , nie jest to specjalnie uciązliwe ale jest i to mnie męczy :) czy jest jakis sposób na to ? TV oglądam przeskalowaną do Panoramicznej tak wiec troche rozciagnieta moze to tego wina ? Oglądając DVD tego problemu nie ma.
 

Cubol

New member
Taki efekt będzie prawie zawsze, kiedy oglądasz TV nadawane w formacie 4:3 "przeskalowane" na format 16:9. Tylko siła tego efektu zależy chyba od tego jak telewizor realizuje zmianę formatu... czy rozciąga boki, czy środek (bo chyba różnie to bywa). Także IMHO z twoim TV jest wszystko OK...to nieśmiertelny format 4:3 stanowi tu kłopot ;). Jeśli masz inne formaty dostępne zamiast 16:9 (np. 14:9, zoom, jakiś "specjalny" ) zobacz może na którymś ten efekt jest mniej widoczny przy wypełnieniu całego ekranu.
 
Do góry