JVC LT-32R70BU - czy warto?

pablo82

New member
Witam- jestem tu pierwszy raz; mam taki oto dylemat: w tej chwili jestem posiadaczem telewizora kineskopowego Philips 32PW9520 z Pixel Plus 2. No ale jak wiadomo- idzie nowe (a właściwie już dosyć dawno przyszło:)

Dopiero teraz jednak przyszło także trochę gotówki więc zacząłem rozmyślać :)

Otóż: telewizor służy właściwie wyłącznie do oglądania DVD. Raz, dwa razy na tydzień obejrzę jakiś film i tyle. Odtwarzacz DVD to Yamaha S557. No ale zdaje się, że jesienią ITI uruchomi nową platformę na której będą też kanały nadawane w HD. Jeśli tak to- czy warto może sprzedać mojego Philipsa i kupić załóżmy... LCD JVC LT-32R70BU??? Mógłbym wtedy podłączyć odtwarzacz DVD kablem component i załączyć progresywne skanowanie (które obecnie się marnuje bo 32PW9520 nie ma wejścia component). Jesienią pojawiłaby się też możliwość oglądania np ligi mistrzów w wysokiej rozdzielczości...

Inaczej mówiąc- co lepsze:

1. DVD Yamaha + TV Philips z Pixel Plus 2 + kabel Scart i brak progresywnego skanowania

czy

2. DVD Yamaha + TV LCD JVC LT-32R70BU + kabel component + progresywne skanowanie + możliwość oglądania 3 programów HDTV na platformie ITI

???

Dodam, że siedzę w odległości 4, może nawet 5-ciu metrów od ekranu, czerni nie muszę mieć aż takiej jak w kineskopowcu (choć np. panasonic-owego: zielonego zabarwienia nie zniosę!).

Co radzicie?

PS- czy ten LCD JVC będzie smużył w dynamicznych scenach filmowych?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
zdecydowanie warto. Wątki na temat tego telewizora już są. O smużeniu nie ma mowy . Dysponuje matrycą 6 ms
Uwzględniając że będziesz korzystał z platformy ITI - to jest jeszcze lepsze rozwiazanie. Zastanów sie jeszcze - bo robilismy dziś podobną prezentację i zasugerowałem trochę droższy model 37 M 60. Klient wiedział że musi troche dołożyc ale ponieważ kupuje na lata nie miał wątpliwości co do zakresu inwestycji /podczas prezentacji oczywiście/. Jeśli zostajesz przy kwocie do 7000 zł -to Twój wybór jest znakomity.
Cena jest też już extra.
pozdrawiam
 

pablo82

New member
platforma ITI

… skoro już o ITI mowa to- czy wiadomo już ile- chociaż w przybliżeniu- będzie wynosił abonament za te atrakcje??? Poza tym: czy to prawda, że liga mistrzów będzie nadawana w 1080i? Jeśli tak to telewizor 1366x768 będzie musiał przeskalowywać do 720i- czy tak?

Filmy na Blue Ray mają być podobno nagrywane tylko w 1080p- czy tak? Więc znowu przeskalowywanie na telewizorze- załóżmy JVC R70?

Czy zatem wszystkie te telewizory 1366x768 nie są jedną wielką pułapką?
Pewnie gdzieś już to zostało napisane, ale czy komuś chciałoby się mi to wszystko wytłumaczyć raz jeszcze jak 5-cio latkowi??? :oops:


… no ale tak na chłopski rozum to jeśli obraz będzie nadawany w 1080i to będzie chyba lepiej wyglądał na telewizorze 1920x1080 niż na 1366x768- mam rację???
 

pablo82

New member
1080i na LCD 1366x768

Gdybym miał kupić LCD JVC 32R70 i chciał oglądać jesienią ligę mistrzów nadawaną w 1080i to zdaje się, że ten telewizor musiałby przeskalowywać... - czy tak?

Czy ktoś widział sygnał 1080i na telewizorze LCD o rozdzielczości 1366x768???

Jak to wygląda???
 

deoc

New member
Pytasz jak wyglada 1080i czy nawet 1080p na 1388x768?? POPROSTU SUPER :) Nie mam pytan :) Takze nie ma sie co rzucac z motyka na slonce :) na takiej rozdzialce juz 720p wyglada super :) (odczucia z 32LX60)
 

pablo82

New member
a do wiosny?

jaroslavus napisał:
Do jesieni sapdną TV na tyle, że kupisz lepszy, większy i tańszy w tych pieniądzach na ligę mistrzów.

Pewnie tak, ale jesienią pewnie będzie też można powiedzieć, że do wiosny ceny znowu spadną i kupię jeszcze większy i lepszy i do tego 1920x1080... itd itd

Dodatkowy problem w tym, że ja mogę tego LCD kupić tylko w przypadku sprzedaży mojego obecnego telewizora- Philipsa 32PW9520, któremu gwarancja kończy się w połowie sierpnia. Wypadałoby chyba sprzedawać go jeszcze z gwarancją- prawda? Chyba więcej można wtedy skasować... - jeśli w ogóle uda mi się go sprzedać... itd

Mógłbym oczywiście sprzedać Philipsa teraz i poczekać pół roku aż ceny LCD- być może nawet LCD Full HD spadną, ale w tym przypadku przez pół roku zostałbym z ... 15-calowym dupkiem w drugim pokoju

już nic nie wiem
 

arsenal

Moderator
VIP
pablo82 napisał:
Gdybym miał kupić LCD JVC 32R70 i chciał oglądać jesienią ligę mistrzów nadawaną w 1080i to zdaje się, że ten telewizor musiałby przeskalowywać... - czy tak?

Czy ktoś widział sygnał 1080i na telewizorze LCD o rozdzielczości 1366x768???

Jak to wygląda???
Jakikolwiek panel kupisz czy 1366x768(720p) czy 1920x1080(1080i) jakość kanałow HD będzie rewelacyjna. 1080p można sobie na razie odpuścić. Już od kilku lat w USA toczy się spór co jest lepsze. 720p czy 1080i. Nie ma jednoznacznej opinii choć do relacji sportowych nadawcy wybierają przeważnie 720p.
1366x765 to "komputerowa" pozostałość w produkcji paneli LCD.
 

absolus12

New member
Zauważ że TV oglądasz z odległości 4-5m, przy takiej odległości nie masz szansy zauważyc różnicy przy sygnale 720p i 1080p/i. Ja oglądam JVCR70 37'' z 2,60 i jest extra(dobry tuner sat), a filmy HD jeszcze bliżej.

pozdrawiam
 

pablo82

New member
arsenal napisał:
Jakikolwiek panel kupisz czy 1366x768(720p) czy 1920x1080(1080i) jakość kanałow HD będzie rewelacyjna. 1080p można sobie na razie odpuścić. Już od kilku lat w USA toczy się spór co jest lepsze. 720p czy 1080i. Nie ma jednoznacznej opinii choć do relacji sportowych nadawcy wybierają przeważnie 720p.
1366x765 to "komputerowa" pozostałość w produkcji paneli LCD.

1. A panel 1920x1080 to nie jest panel 1080p oraz 1080i zarazem???
(przepraszam jeśli czasem coś palnę, ale jestem w tym temacie... jeszcze trochę zagubiony... Bardzo Wam dziękuję, za wszystkie wyjaśnienia)

2. W Stanach wybierają 720p, ale w Polsce najwyraźniej wybrali jednak 1080i :blagam:

... ale skoro mówisz, że 1080i nawet na panelu 1366x768 będzie "rewelacyjne" to... pewnie się w końcu skuszę na tego JVC'a

PS

Czy na LCD występują problemy z geometrią, efektem pompowania, zbieżnością itp - jak w kineskopowcach??? Zdaje się, że nie- czy tak?
 

pablo82

New member
absolus12 napisał:
Zauważ że TV oglądasz z odległości 4-5m, przy takiej odległości nie masz szansy zauważyc różnicy przy sygnale 720p i 1080p/i. Ja oglądam JVCR70 37'' z 2,60 i jest extra(dobry tuner sat), a filmy HD jeszcze bliżej.

pozdrawiam

krótko mówiąc: na 100% nie zostanę za jakieś 2 miesiące jak z ręką w nocniku jeśli kupię JVC 32R70??? Filmy DVD będą w miarę wyglądać, a HDTV (jeśli w ogóle ITI dotrzyma słowa, że jesienią ruszy itd...) nawet nadawane w 1080i będzie (mimo przeskalowania !!!) na tym JVC'ie z rozdzielczością 1366x768 wyglądać rewelacyjnie???
 

deoc

New member
co do kupowania - to kup teraz i ciesz sie tym ze Ty juz masz i jestes HDReady - a ilu znajomych juz ma LCD czy plazme HDReady?? Moge sie zalozyc ze niewielu - tak jak to juz gdzies ktos stwierdzil - narazie w polsce HDTV ogladaja zapalency - waskie grono - to tak jak z gra w golfa... sa pola w polsce - a ile osob gra?? Kupujesz i masz spokuj na powiedzmy 3 lata - potem TV bedzie dzialal dalej i pewnie bedzie wykorzystany dopiero wtedy w 100%, a jak bedziesz chcial to sobie zmienisz na cos innego - znowu rok przed reszta - ktorzy w 2009roku beda kupowac swoje pierwsze LCD TV :D
A co do cen to jak powiedziales - kup i sie ciesz - zapros kolegow na meczyki w HDTV :)
 
Do góry