JVC G80 czy Sharp WD1E

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawdź nr seryjny w JVC polska - będziesz wiedział czy jest Polska gwarancja żebyś nie miał kłopotów - bo wygląda że gwarancję będziesz miał w innym kraju.
 

michail6

New member
Twierdzisz że dlatego jest taki tani? To oznacza że mam się bać tego egzemplarza?:) Raczej i tak już nic nie zrobie bo Tv chyba w drodze.
 

ruster

Member
Raczej chyba chodzi o dostępność u "polskich" dystrybutorów, bo raczej z tym coś kiepsko. Zaś cena o 100 zeta niższa niż w pozostałych sklepach netowych to raczej nei jest przestępstwo. Może sirius zdobył u chlopaków zza miedzy.
 

GigeR

New member
Najwyżej serwis, będziesz miał za granicą :) Ale z tego co się orientuje JVC ma bardzo mały odstetek wadliwych modeli.

Pzdr
 

plmatrix

New member
GigeR napisał:
Najwyżej serwis, będziesz miał za granicą :) ...
Pzdr

1. Jest jeszcze rekojmia sprzedawcy - a tu wybór (gwarancja czy rękojmia) należy do kupującego
2. Kupujac przez neta masz prawo do zwrotu towaru w ciagu 7 dni bez podania przyczyny.
3. W ofercie (nawet internetowej) powinno być napisane jaka jest gwarancja - sprawdz

pzdr

ps
ja czekam na sharpa
 

michail6

New member
kurcze szkoda że tego nie sprawdziłem wcześniej. Może jednak nic się nie zepsuje chociaż zmartwił mnie temat w dziale JVC: "buczenie Jvc lt-32g80bu"
 

ruster

Member
plmatrix napisał:
1. Jest jeszcze rekojmia sprzedawcy - a tu wybór (gwarancja czy rękojmia) należy do kupującego
2. Kupujac przez neta masz prawo do zwrotu towaru w ciagu 7 dni bez podania przyczyny.
3. W ofercie (nawet internetowej) powinno być napisane jaka jest gwarancja - sprawdz

pzdr

ps
ja czekam na sharpa


I jak doczekałeś sie na sharpa? Możesz napisać jakieś spostrzeżenia? A gdzie kupowałeś? Polska gwarancja?
 

plmatrix

New member
ruster napisał:
I jak doczekałeś sie na sharpa? Możesz napisać jakieś spostrzeżenia? A gdzie kupowałeś? Polska gwarancja?

Niestety są bardzo duze problemy z zaopatrzeniem ze strony sharpa ;(
W sklepie w którym zamowiłem dostali tylko 5 szt na 50 zamówinych (ja się nie załapałem na tą dostawę) czekam na następny rzut.
Dzwoniłem tez do innych sklepów netowych i wszyscy potweirdzali to samo - problemy z dostawami z Sharp Polska

Kolejna dostawa ma być na poczatku przyszłego tygodnia i wg zapewnien - mam się na nia zalapać ;)

Jak będę już go miał napewno się podziele spostrzezeniami
 

SadSam

New member
Witam serdecznie

nosze sie z zamiarem kupienia telewizora 32"
po przeczytaniu paru watkow na forum, wywnioskowalem iz opisywany Sharp i JVC jest najlepszym wyborem w przedziale cenowym do 2700zl

LCD bedzie na stale podpiety do komputera, nie mam zamiaru podlaczac Cyfry, n-ki czy kablowki...

moj komputer jest sercem domowej rozrywki, obecnie szukam czegos co da mi wiekszy obraz, bo komputerowy lcd 15" jest niewystarczajacy :)

czy opisywane telewizory rownie dobrze zpisza sie z sygnalem z komputera, i ew. jak podlaczyc. DVI czy HDMI (niby jest w karcie graficznej, tylko ze wyjscie nie przypomina HDMI)

pozdrawiam i dziekuje za pomoc

ps: a moze LG 32LC52 pomyslalem o nim jako o pierwszym (cena) zanim zaczolem szperac w necie
 
Ostatnia edycja:

Myp

New member
Witam,

Noszę się już chwilę z zamiarem kupna telewizora LCD 32". Zastąpi on na moim biurku 19" monitor LCD. Odległość grania i oglądania to ok. 2m ( łóżko ). Po przeczytaniu kilku opinii zastanawiam się bardzo nad Sharpem 32" WD1E. Tak jak i poprzednik byłem już prawie zdecydowany na LG 32LC52 ( cena - 2200 ), ale jestem w stanie dołożyć te 350 zł do Sharpa, jeżeli jest rzeczywiście lepszy, bo TV kupuje się na dłużej. Obydwa telewizory mają szybką matrycę. Biorę jeszcze ewentualnie pod uwagę tematowego JVC.

Telewizor ma służyć w 90% do konsoli Xbox 360 podłączonego przez kabel VGA. Zamierzam podpiąć do niego również czasami laptopa celem oglądnięcia DVD/Divxa. Laptop obsługuje maksymalnie 1280x800 z tego co pamiętam, matryca 15.4" widescreen. Nie będzie problemu z jakimiś pasami na telewizorze itp.?

Przeczytałem kilka tematów, Kiki wypowiadał się, że bardzo dobrze wygląda obraz z X'a na tym telewizorze. Coraz bardziej skłaniam się na tego Sharpa. Dużo osób go poleca. Jeżeli uważacie, że może być dobrą propozycją dla mnie to zamawiam go w tym tygodniu - już nie mogę wytrzymać. :) Niektórzy polecają Samsungi R81, ale są droższe o kolejne 200zł i jakoś średnio do mnie przemawiają za tą cenę.

Telewizor może będzie służył do odbierania telewizji naziemnej, ale to naprawdę bardzo bardzo rzadko, gdyż w pokoju obok mam N-kę, tyle, że podłaczoną do CRT.

Na głośnikach mi nie zależy, gdyż zamierzam podpiąć amplituner.

Niestety nie mam jak porównać u mnie w mieście tych telewizorów...

Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

plmatrix

New member
Juz go mam - Sharpa ;)

plmatrix napisał:
Niestety są bardzo duze problemy z zaopatrzeniem ze strony sharpa ;(
W sklepie w którym zamowiłem dostali tylko 5 szt na 50 zamówinych (ja się nie załapałem na tą dostawę) czekam na następny rzut.
Dzwoniłem tez do innych sklepów netowych i wszyscy potweirdzali to samo - problemy z dostawami z Sharp Polska

Kolejna dostawa ma być na poczatku przyszłego tygodnia i wg zapewnien - mam się na nia zalapać ;)

Jak będę już go miał napewno się podziele spostrzezeniami

Niestety musiałem zrezygnować z zakupu w sklepie rtvmedia.pl
Niby towar mieli juz zakupiony (nawet podobno mieli FV) ale na magazynie niestety nie - mimo wczesniejszych zapewnien ze są. Czekałem 2 tygodnie a w międzyczasie ceny spadły. Więc zrezygnowałem z zamówienia u nich i kupiłem (o 150 zł taniej) w electro.pl
Przesyłka dotarła w 2 dni - tak jak obiecano w sklepie, gwarancja jest Sharp Polska, no i ten TV ..... ;)

A teraz parę spostrzeżeń po podłączeniu:
TV jest podłaczony pod kablówkę UPC - oglądanie z ok 1,5m
Wiec : obraz super ale na dobrym sygnale (głównie programy typowo satelitarne, chociaż i TVN też jest OK), mam dziwny szum na kanałach nadawanych przy częstotliwości poniżej 250 MHz - np. TVP1, TVP2, Polsat.
Nie wiem jeszcze czym jest to spowodowane - mam nadzieje ze to wina gniazdka rtv nasciennego (TV nie jest podłaczone bezpośrednio do kabla antenowego tylko poprzez gniazdko RTV z jakimis wewnętrznymi układami itp) - temat będę sprawdzał dopiero w sobotę.
Trochę detali:
Trafił się wczoraj mecz tenisa ziemnego i ty niestety piłeczka trochę się "ciągnęła", ale na meczu piłki nożnej juz nie było efektu smużenia.
Jakość obrazu - powtórzę - na dobrym sygnale, nawet z kablówki jest OK, obraz jest lekko wyłagodzony (porównuje tu do JVC 40", którego mam w drugim pokoju) z lekkim "szumem" na drugim planie; twarze postaci są wyraźne, ale nie przesadnie ostre, no i te kolorki - wydale mi się ze bardziej naturalne, stonowane niż w JVC.
Kąty patrzenia też są lepsze - ale JVC to model z tamtego roku a technika idzie do przodu
Rewelacujny jest tryb automatyczny skalowania obrazu - jak stacja nadaje program z pasami gora/dół - to tv sam to automatycznie wycina !, jak dla mnie rewelacja

Zaznaczę, dla jasności, ze porównie było do JVC 40", którego mam w domy - nie do G80!! No i oczywiście wszystkie opisane spostrzeżenia są czysto subiektywnym odczuciem ;)

To na razie tyle, jak się uporam z tym sygnałem, podłącze DVD, PS2 i kompa to opisze resztę wrażen

Pozdrawiam
 

ruster

Member
Dzięki za "pierwsze wrażenia" na pewno przybliżyły niektórych do zakupu właśnie tego modelu. Powiem, że co jakiś czas wstępuję do sklepów z rtv i z skłaniam się już zdecydownie do typowania zwycięzcy SHARPA - oczywiście wg mojej skromnej osoby. Opieram się tylko i wyłącznie na porównaniach pod kątem sygnału antenowego na danych sklepach. Ustawieniami, jak już pisałem, bawiłem sie po kilka h dziennie i wydaje mi się, że SHARP na danym sygnale wygrywa. Zadał mi pytanie, któryś ze sprzedawców bodajże w Electro w stylu, po co Pan porównuje na tym sygnale, skoro w domu ma Pan inny? Zgoda, w domu mam inny, ale jak mam porównać "bez kosztów" skoro nie ma szans zabrania do domu obu modeli i oddania tego, kórego wybiorę. Co do porównań na danym sygnale w sklepie to uważam, że tak czy owak ma to sens, gdyż nawet jeśli przy 100 tv na sklepei i wzmacniaczu sygnalu i tak można sobie porównać na swój sposób modele stojące obok siebie np. poprzez przepianie kabli itp. Moim zdaniem SHARP wygrywa. Dodatkowo mamy już omawiany problem głośników w JVCG80, który opisywałem już jakiś czas temu w innym poście. Osobiście nie kupiłem na razie żadnego z tych modeli i niestety obudził się we mnie poszukiwacz innych możliwości zaspokojenia moich potrzeb odnośnie oglądania sygnału SD. A mianowicie coraz bardziej skłaniam się ku plaźmie:). Czyli święta wojna plazma vs lcd. Niestety boję się tego odbicia światła. I to chyba jest jedyny problem w zdecydowaniu sie na plazmę. W moim przypadku ekran będzie wisiał prostopadle do okna. Gapić sie na tv będę z odległości ok 3.5-4m tak więc np. Panasonic TH-37(42)PV70P mocno mi zamieszała w głowie. Wiem, że to już inny dział i inny topic, ale co wy na to? Czy faktycznie efekt odbicia jest tak dotkliwy? Może ktoś z was ma tą plazmę i jest w stanie coś podpowiedzieć... Tak więc teraz będę porównywał WD1E z plazmą. Znajdzie się ktoś, kto mógłby coś napisać?
 

zeeb

New member
Witam,

Cieszę sie bardzo ze jako kompletny laik mogę skorzystać z Waszej wiedzy :)
Swoimi postami przekonaliście mnie do zakupu Sharpa ale nuruje mnie jedna rzecz - w danych technicznych jest coś takiego:

Podwyższony kontrast 1200:1
Dynamiczna stopa kontrastu 3000:1


w innych tematach czytałem że im wyższy kontrast tym lepiej i ze generalnie ten wskaźnik powinien być głównie brany przy zakupie. No i jestem w kropce. Można kupić Panasonica z kontrastem 5000:1 z niezłymi parametrami (miedzy innymi szybsza reakcją) za mniejszą kasę.

Więc ajk to jest w końcu z tym kontrastem????
 

plmatrix

New member
zeeb napisał:
Podwyższony kontrast 1200:1
Dynamiczna stopa kontrastu 3000:1

Juz ktos kiedys na tym forum napisał, i należy to powtarzac do skutku: to dane własne producentow TV i nie należy ich brać pod uwage !!
Problem z tego typu danymi (kontrast, jasnosc itp.) polega na tym, ze nie ma normy ktora nakazywałaby podawanie tych parametrów wg sciśle okreslonych zasad - takich samych dla kazdego z producentow.
w efekcie tego kazdy pisze co mu sie podoba - a pionierem i liderem w tego typu dezinformacji jest chyba Samsung (http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le32r81w.asp). Patrzac na cyferki - decyzja wydaje sie prosta.

Reasumujac - popatrz na tv - jak ci pasuje (jakosc obrazu oczywiscie, a nie obudowa) to go bierz i nie zastanawiaj sie nad cyferkami bo nigdy nic nie kupisz ;)

pzdr
 
Ostatnia edycja:

huronpl

New member
Myp napisał:
Laptop obsługuje maksymalnie 1280x800 z tego co pamiętam, matryca 15.4" widescreen. Nie będzie problemu z jakimiś pasami na telewizorze itp.?
Zadnych problemów z obrazem z lapka. Ja po podłączeniu swojego ustawiłem natywną LCD i obraz żyleta (jedynie bardzo delikatne przycięcia obrazu z lewej i prawej - ale to żadna wada jest). Także jeżeli masz dedykowaną kartę grafizcną w kompie to żadnych problemów. Nie wiem tylko czy np zintegrowana intelowska GMA da sobie radę z taką rozdziałką zewnętrznego monitora. Może ktoś inny to sprawdzał??
Pozdro
 

metaal

New member
Witam
Chyba większość wybrała Sharpa- czy jest ktoś co wybrał JVC
Bo ja dopiero stoję przed wyborem.
Może michail6 coś byś napisał. :roll:
Pozdro
 
Ostatnia edycja:
Do góry