JVC G80 czy Sharp WD1E

ruster

Member
No i mineły kolejne godziny w MM:) Panowie juz chyba mają mnie dosyć, szkoda że nie ma tam krzesełek, a jeszcze lepiej kanapy:D bo stanie kilka godzin w jednym miejscu naprawde jest uciążliwe... Porównując pod kątem brudów na obu lcd doszedłem do podobnego wniosku, co mój poprzednik, zresztą jak pisalem pare postów wyżej. Tylko że są dwie strony medalu, mianowicie Sharp niestety robi to bardzo sztucznie po prostu rozmywa obraz i strasznie pływa... No i kwestia konturów twarzy : moim zdaniem w Sharpie są po prostu za mało wyraźne i nie jest to kwestia ustawień, bo wycisnąłem z niego chyba wszystko czym kitajce mogli go nafaszerować. Niektórym to nie przeszkadza innym bardzo. Jvc proponuje bardziej naturalne podejście do tego tematu, obraz jest wyraźny, może aż przesadnie, ale jak wspomnano to kwestia tylko i wyłącznie ustawień. Pavloss pisał o układzie kompensacji ruchu i powiem że faktycznie można zuważyć różnice, ale czy aż takie wielkie, chyba nie... przynajmniej dla mojego oka:) Zimne kolory Sharpa, o których pisałem wczoraj uda się podkręcić kombinując na różny sposób, ale kosztem ustawień praktycznie maksymalnych, nie iwem jak wy, ale ja niezbyt popieram stosowanie takich zabiegów gdzie żyłujemy sprzęt, no ale w sumie to tylko tv:) Barwy Jvca są bardziej nasycone i można z nimi robić naprawdę cuda... Reasumując, oba tv są naprawdę mocne i nie ma co szukać niedoskonałości bo zawsze coś się znajdzie. Jeden ma coś czego nie ma drugi. Jvc rewelacyjne barwy, Sharp redukuje smużenie itd itd. Co by nie wybrać będzie ok. Chyba, że koledzy mający możliwość porównań obu tv dostrzegli coś co mogłoby przechylić szalę zwycięstwa na korzyść jednego z nich... Kusi mnie strasznie ten Sharp i pomimo kilku niedociągnięć chyba skieruje się ku niemu. Nie wykluczam, ze jutro zmienię zdanie:) dodatkowo w duzej mierze będzie rowniez zalezeć od dostępności w sklepach internetowych, bo juz nadszedł czas na podjęcie decyzji. Być może to ten aspekt dokona wyboru za mnie. Pozdrawiam...
 

plmatrix

New member
ruster napisał:
...Jvc rewelacyjne barwy, Sharp redukuje smużenie itd itd. ...

z doświadczenia:
do innej temperatury barwowej człowiek sie przywyczai i nie bedzie tego widział po pewnym czasie a do smuzenia czy pikselory raczej nie ;)
 

tomekjg

New member
Hmmmm, a moze kolega KIKI wypowie sie cos na temat smuzenia w JVC? Bo bylem bardziej przkeonany do niego wlasnie, ale w tym przypadku bede chyba bardziej sklonny do Sharpa...
Wydawalo sie nic prostszego, wybrac 2 telewziroy i to jeszcze miec konkretne modele:confused: JVC LT-32G80 vs. Sharp LC-32WD1E
 

ruster

Member
No właśnie co na to kolega Kiki... Do tej pory ten Jvc w swojej klasie był przez większość uznawany za najlepszy do kabla, ale czy po wejściu na rynek WD1E mogło coś się zmienić? Co do przyzwyczajenia sie do barw to faktycznie można zaakceptować lecz smużenie troszkę ciężej...
 

GigeR

New member
Z tego co się orientuje to Kiki będzie optował za JVC, osobiście proponowałbym panom adminom na zrobienie jakiejś sondy odnośnie wyboru obu tych telewizorków, jestem ciekawy jakie bede wyniki :)

Ja proponuje tutaj Sharp, ale mój wybór jest taki ponieważ:
-bardziej podoba mi się design Sharpa
-według mnie sport lepiej wygląda na Sharpie :)

Pzdr.
 

cubano

New member
tez przymierzam sie do kupna ktoregoś z tych dwóch.mam tylko pytanie do "kumatych" czy między sharpem 32wd1e a sharpem 32ad5 są jakieś znaczące różnice?
 

plmatrix

New member
cubano napisał:
tez przymierzam sie do kupna ktoregoś z tych dwóch.mam tylko pytanie do "kumatych" czy między sharpem 32wd1e a sharpem 32ad5 są jakieś znaczące różnice?

tez sie nad tym zastanawiam, a nie mialem okazji zobaczyc obu obok siebie w akcji,
 

plmatrix

New member
wczoraj dostałem takie info: "32a80 i 32g80 nie maja wejścia PC, ma je dopiero 32p80" a wiec JVC odpada ze względu na brak możliwości podpięcia kompa :(
w boju pozostają: Sharp AD5 i WD1 z roznicą w cenie ok 300 zł (czyli 12% !!)
Pytanie: czy jest sens brać droższego tylko dlatego ze jest droższy ?
Ja TV podepnę pod kablówkę wiec różnica pewnie będzie znikoma, moze jak ktoś wpina sie z satelity to coś zauważy...
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
plmatrix napisał:
wczoraj dostałem takie info: "32a80 i 32g80 nie maja wejścia PC, ma je dopiero 32p80" a wiec JVC odpada ze względu na brak możliwości podpięcia kompa :(
w boju pozostają: Sharp AD5 i WD1 z roznicą w cenie ok 300 zł (czyli 12% !!)
Pytanie: czy jest sens brać droższego tylko dlatego ze jest droższy ?
Ja TV podepnę pod kablówkę wiec różnica pewnie będzie znikoma, moze jak ktoś wpina sie z satelity to coś zauważy...


Weź tego pod uwagę Panasa LX70p (cena na agito 3285zł), który jest moim zdaniem wyraźnie lepszy od w/w Sharpów ;)
 

GigeR

New member
plmatrix jeśli chodzi o różnice techniczne pomiędzy tymi Sharpami, to założyłem nowy wątek. Dzisiaj bede w pracy to rzuce okiem, jak wygląda sprawa jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu.

Pzdr.
 

rafalkac

New member
plmatrix napisał:
wczoraj dostałem takie info: "32a80 i 32g80 nie maja wejścia PC, ma je dopiero 32p80" a wiec JVC odpada ze względu na brak możliwości podpięcia kompa :(

32G80 możesz podłączyć pod PC przez kabel HDMI-DVI. Mam tak podłączonego PC-ta i działa :)
 

plmatrix

New member
rafalkac napisał:
32G80 możesz podłączyć pod PC przez kabel HDMI-DVI. Mam tak podłączonego PC-ta i działa :)

Ja tak probowałem podłaczyć się do mojego JVC40S70 i wyszła kiszka, wiec takiego połączenia nie brałem pod uwage - najlepiej bezpośrednio do VGA ;)

Ale widziałem dzis w akcji (obok siebie) G80 i WD1, no i wg mnie zdecydowanie lepiej grał Sharp - potwierdziło się to co pisałem wcześniej: na JVC obraz jest zbyt ostry, ale to kwestia odczucia indywidualnego, dodatkowo oglądany model miał podkręcone kolory i wyglądało to nienaturalnie zwłaszcza ze ja lubie zimniejsze odcienie ;)
Dodatkowo obejrzałem sobie AD5 sharpa - no i odpadł. Obraz "szumiał' tak jakby (tu porównanie fotograficzne bedzie) było podkręcone ISO - generalnie było widasz szum, lekkie 'dropy'
Reasumując : the winner is..... Sharp 32WD1
Teraz tylko znaleźć dobrą cenę ;)

Pozdrawiam
 

ruster

Member
Kurde doszukałem sie jescze jednej "wady" sharpa... Czy zauważyliście czas reakcji tego modelu na przełączane kanały? Jvc robi to w mgnieniu oka zaś sharp strasznie zamula... Na pewno to kwestia przyzwyczajenia, wiem że napiszecie, ze sie czepiam, no ale właśnie wymieniamy tu w tym temacie za i przeciw:) Co do wyboru to narazie sie wstrzymałem, mam ciężkie dni w pracy i nie chce pochopnie podejmować dezyzji:) A druga rzecz, to zwracam się ponownie do kolegi Kikiego - czy jestes w stanie coś nam tu naskrobać np. małe porównanko..? Będziemy wdzięczni.
 

michail6

New member
Wreszcie i ja zadecydowałem. Mój wybór padł na JVC LT-32G80BU. Cena bardzo fajna 2599 w sirius.pl Dzisiaj widziałem sharpa w akcji-obraz b.ładny. Niestety nie widziałem JVC ponieważ żaden sklep w moim mieście go nie posiada:( Mam nadzieję że się na JVC nie zawowiodę. Jak już przyjdzie to postaram się coś napisać.
 
Do góry