JVC DV1 jaki w końcu jest?

szarpowicz

New member
Witam wszystkich, zastanawiam się nad zakupem tego modelu TV (42 lub 47 cali). A czy ktoś może wie, jakiego producenta są matryce LCD w tym telewizorze, bo wg jednych sprzedawców LG, a wg innych Sharp'a oraz czy wszystkie DV1 składane są w Kwidzynie ? Z góry dziękuje za pomoc.
 

korzi

Member
Witam wszystkich, zastanawiam się nad zakupem tego modelu TV (42 lub 47 cali). A czy ktoś może wie, jakiego producenta są matryce LCD w tym telewizorze, bo wg jednych sprzedawców LG, a wg innych Sharp'a oraz czy wszystkie DV1 składane są w Kwidzynie ? Z góry dziękuje za pomoc.
Też jestem ciekawy tego. Odświeżam temat bo jestem tym zainteresowany.
 

mazi

New member
Witam
Sprawdzał ktoś może ewentualną współpracę tego TV z kartą CI konwertującą DVB-T z MPEG4 na MPEG2?
 

Max78

New member
Nie sprawdzałem, ale z lektury różnych wątków - na 95% nie będzie współpracował z kartą CI z MPEG4.
 

korzi

Member
Powiedzcie mi bo nie mogę znaleźć na forum jednoznacznej odpowiedzi. Widziałem, że telewizory JVC DV1 nie maja MPEG4. Czy to bedzie jakiś problem w przyszłości z odbiorem telewizji ( po 2014). Obecnie będę kupował telewizję N. Z góry dziękuję za jasną odpowiedź
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
BRAK mpeg4 oznacza tylko tyle, że nie bedziesz mógł ogladac naziemnej tv cyfrowej. Z telewizja satelitarną nie ma to nic wspólnego.
 

korzi

Member
Naziemna telewizja cyfrowa to DVB-T. A widze, że telewizory DV1 mają ten Tuner. To czemu może być problem ?
Co ma DVB-T do Mpeg4 ?

Sory za tekie pytania ale nie chce wydawać kasy na cos co za 2 lata bedzie bezużyteczne
 
Ostatnia edycja:

Max78

New member
DVB-T to nie tylko sygnał w formacie MPEG4 - są także MPEG-2, który jest używany przez stacje :) W PL będzie obowiązywał MPEG-4.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
DVB-T to sposób trasmisji a mpeg4 to sposób kompresji. W twoim tv jest mpeg2, wiec na razie możesz oglądac tv naziemną bez problemu. Jak zaczną używać standardu mpeg4 to zeby oglądać tv naziemną bedziesz potrzebował dodatkowego tunera. W twoim przypadku raczej to bedzie zbedne bo jak sam piszesz masz N-ke.
 
Do góry