JVC DV1 czy WX70.

Archie

New member
mam podobne doświadczenia jak kolega Wisniewus z tzw guru ze sklepów typu MM, Euro itd itp. Otóż jeżeli sklepowi "eksperci" przeczytacie ten post proszę o szczerą odpowiedź. Co na Boga powoduje, że wszyscy tak zachwalcie Samsunga???? a np LCD JVC jest dla was, prawie bez wyjątku, jak wóz drabiniasty dla właściciela Audi!:) Tak się składa, że miałem okazję porównywać 42 cale JVC DV1 z Samsungiem B 750 bodajże (40 cali). Były to warunki sklepowe, ale każdy kto nie jest ślepy widział, że JVC ma lepszy, bardziej naturalny i "pełny" obraz. W warunkach domowych widziałem tego JVC u kolegi, który po tym teście go kupił, a potem byliśmy razem u gościa, fana Samsunga, i sorry ale jego Sam 40 B 650, z którego jest dumny jak paw, nie dorasta do pięt temu JVC. Na JVC lepsza płynność, kolory bardziej naturalne i chyba lepszy dźwięk, choć nie jestem tego tak pewny bo porównanie nie było bezpośrednie. Tak więc sklepowi guru? Samsung lepiej "szkoli" ????
 

Hartson

New member
Bez reklam
Archie, na tym forum i na konkurencyjnym w różnych topicach przy różnych okazjach pisano wiele o tego typu "guru". Daj sobie spokój ze sklepowymi "ekspertami". Masz oczy i widzisz co jest lepsze. Ja w sklepie "guru" to się pytam tylko o pilota do TV jeżeli go nie ma obok.
Byłeś u kumpli, widziałeś oba TV w warunkach domowych i wiesz co Tobie bardziej odpowiada.
Oglądałem tego JVC 47DV1 w MM i mogę powiedzieć, że JVC to dobry LCD. Jedyne co można mu zarzucić to faktycznie jak pisał Kiki w teście średnie kąty i tuner MPEG2 (jeżeli ów tuner ma dla Ciebie jakiekolwiek znaczenie).
Jak pewnie zauważyłeś JVC jest dosyć solidnie wykonany (przynajmniej z zewnątrz), ma też dobre głośniki.
 

wisniewus

New member
Zgadzam się z Wami w 100%, co do guru-tv...:mrgreen: Co do tematu JVC DV1, to rzeczywiście (vide test) prezentuje się imponująco, i to pod każdym nieomal względem...Zastanawia mnie, własnie w tym kontekście, mimo wszystko dość "kiepska", w relacji do prezentacji, ocena końcowa, jaką kolega KIKI pozwolił sobie ostatecznie podsumować test JVC...Oceny cząskowe w ogóle nie korespondują z komentarzami i fotkami ilustrującymi poszczególne "osiągi"...Np, CZERŃ, czytając (i oglądając) test same ochy i achy (zasadne, patrząc na zdjęcia...), a w ocenie końcowej...8...:confused: Podobnie PŁYNNOŚĆ na SD...7...to dosyć licho jak na te peany...KĄTY BOCZNE...6 :D ...SKALOWANIE...8...:cool: KOLORY...8...:roll: No to nie dziwota, że w sumie wychodzi dość marny wynik...zaledwie 116 na 140 możliwych....:???: Dlatego patrząc na wynik końcowy dziwi mnie bardzo ocena cząstkowa nr 14: CENA DO JAKOŚCI- 8 pkt...:roll: Patrząc na oceny cząstkowe, wynik końcowy i cenę...to ja bym dał nie więcej niż...5...;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://74.125.43.132/translate_c?hl=pl&langpair=en|pl&u=http://www.avforums.com/reviews/JVC-LT-42WX70-LCD-Monitor-Review.html&prev=/translate_s%3Fhl%3Dpl%26q%3Dprojektor%2Bhd%2B750%2Bjvc%26tq%3Dprojector%2Bjvc%2Bhd%2B750%26sl%3Dpl%26tl%3Den&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhh6h5kEfL9C7Fue9xSAllU6cyCF8A - test

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=42421 - test

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=40313 - test
A telewizor DV1 w klasie cenowej gra super , o czy mogło się przekonać już wiele osób.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do jakich potrzeb ?
I z tą samą ceną to mocno przesadziłeś - 42WX 70 jest prawie 1000 zł droższy.
 

Archie

New member
Kiki napisał "Z uwagi na tuner w którym znajdują się polepszacze do kanałów Sd lepszym wyborem jest DV1"

Kiki czytałem twoje testy 42 WX 70 i 42 DV1, sam oglądałem obraz obu z DVD w sklepie. Twoje testy wyraźnie wyżej stawiały WX70 (skalowanie SD, HD, kolory, płynność). Ja też sądzę, że WX70 ma lepszy obraz choć mojej ocenie daleko to testu. Dlaczego teraz sugerujesz wybór DV1??? Przyznam, że nie rozumiem. Oczywiście komuś może podobać się bardziej DV1, ale jeżeli przyjmie tylko kryterium jakości obrazu to chyba jednak DV1 przegrywa. Można prosić o kilka słów wyjaśnienia. Sam chcę kupić WX70 albo DV1 albo LE700:D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz zawsze kilka rozwiązań .
Sprawdź wyposażenie tunera DV1 - ilość złącz.
Jeśli obraz do skalowania trafia tylko na monitor pomijany jest tor wspomagania słabych sygnałów.
 

mlynnas

New member
jest szansa że ktoś poda ustawienia parametrów obrazu (kalibracji)? W ustawieniach fabrycznych obraz jest poniżej oczekiwań a zupełnie nie mam pojęcia jak to ustawić, prosze o pomoc , może być na priva
 

Archie

New member
Kiki napisałeś, że jeżeli obraz trafia bezpośrednio na monitor pomijany jest układ polepszania obrazu ze słabych sygnałów. Ale przecież jeżeli DV 1, który ma tuner MPEG2 otrzymuje obraz z DVD albo tunera cyfrowego (kablówki, N-ki, PC, Cyfry plus itd) jest także TYLKO MONITOREM. Wtedy obraz nie idzie przecież przez jego tuner bo tuner jest ZEWNĘTRZNY. A więc tak samo jest z WX 70. Dlaczego w takim razie twierdzisz, że DV1 będzie miał lepszy obraz??? W Twoim teście WX 70 dostał więcej za skalowanie SD, HD, kolory, płynność SD itd. Tak na prawdę tuner DV 1 jest wykorzystywany tylko gdy oglądasz z anteny dachowej. Sorry, że Cię męczę, ale narasta u mnie dość szybko chęć wymiany TV i może do stycznia wytrzymam. Potem kupuję. Oba JVC (choć WX 70 bardziej) są u mnie faworytami. Czy ten tuner w DV1 aż taki ważny? Jak one mają się do Philipsa 9664 według Ciebie? Pozdrawiam
 

rpa

New member
LT-42WX70 stoi u mnie już 2 tygodnie i powiem krótko - absolutnie zostaje :D
Sygnał HD - bez komentarza,najwyższa półka,nie wiem czy w ogóle da się lepiej.
Szybkie sceny - uważam to za jedyny minus tego tv na kanałach SD z tunera Opticum 9500 HD, jak specjalnie się temu nie przyglądam to nie ma strasznego problemu. Zresztą na to zwraca uwagę może 1% ludzi,właśnie my piszący na tym forum :) .
Co dziwne jak załaduję tryb GRA dla Xbox360 sygnał 1080p i Forza3- rewelacja :D.W tym trybie sygnał jest w dużo mniejszym stopniu obrabiany.
Na razie ładuję nastawy fabryczne.
Ściągnąłem program do kalibracji JVCMonitorCalibration2, ale nie mam X-Rite EyeOne Display 2, a mam Spyder i nie wiem jeszcze czy z nim będzie działać.
Możliwe że w tym tunerze do niego dedykowanym są faktycznie jakieś specjalne "polepszacze" dla płynności - jedyny problem dla mnie smearing i jak to pisał qazar powidoki. Wydaje mi się jednak że z tym coś się da zrobić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nastawy fabryczne - to właśnie nie najlepszy wybór.
Ten model posiada bardzo szerokie menu.
Potrzeba jest Spyder 3 PRO.
 

boodzik_pl

New member
Archie, sam bardzo mocno napalam się na DV1, a to za opinią Kikiego. Specjalista ze mnie żaden ale wiem jak coś mi sie podoba i mi odpowiada.
Obecnie mam LCD JVC kupione po pokazie prawie 4 lata temu. Do dziś jestem z tego zakupu bardzo zadowlony, tyle że trochę za mały się zrobił. Ufam, że kolejny model tego producenta mnie nie rozczaruje.

Natmiast Philips 9664 też zwócił moją uwagę ale jak go obejrzałem w MM podłączony do materiału Philipsa to zobaczyłem coś co mnie od razu od niego zawróciło. Puszczają taki materiał z postacią poruszającą się na tle jakichś gór. Nie wiem jak to sie nazywa ale wokół tej postaci tło jakby pływało. Woglądało to tak jakby obszar wokół postaci został strasznie mocno zzoomowany - tak samo wygląda jak przesadzi sie z powiększaniem zdjęcia. Nie wiem o co chodzi ale nie zniósłbym tego w domu.

Pozdrawiam
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
A ja wczoraj poszedłem sobie do Saturna, zeby utwierdzic sie w przekonaniu, że to trafny wybór i niestety zonk. Były dwa modele JVC i zaden nie podpiety do zadnego źródła. paliła sie niebieska plansza i to wszystko. Tak sobie mysle ze jvc powinno pomyslec o zatrudnieniu ludzi dbajacych o prezentacje sprzetu.
 

boodzik_pl

New member
W MM powiedzieli mi że z JVC już nie współpracują. Saturn to zdaje się ta sama firma co MM. Może to dlatego i może tam tez zaraz JVC nie będzie.
 
Do góry