Jvc dla x7

kinder

Member
... Trochę strachu było bo zawsze może pójść coś nie tak przy wgrywaniu nowego softu ... ale obyło się bez żadnych problemów nowy firmware ver. 1.2 dla X7-ki wgrany ... wieczorem będę testował czy poprawiła się komunkacja z oppo 93eu
 

greg555

New member
Witam,
Mam pomieszczenie na poddaszu około 40m2- (6x7m). Ściany białe , ale mogę przemalować na jakieś ciemno szare matowe. Chciałbym zrobić Kino Domowe. Mam 3 okna dachowe zasłaniane ciemnymi żaluzjami – jest ciemno.
Ekran byłby na dłuższej ścianie- myślę, że malowany specjalną farbą , o wymiarach 3-4m na 2m.

Moje pytania:
1.Czy JVC DLA X7 nadaje się do takiego pomieszczenia czy myśleć o jakimś innym modelu?
2.Jak przygotować tak Duży Ekran - myśląc tylko, że jest to gładka ściana i jakiej farby użyć?
3.Czy ma znaczenie na jakiej wysokości trzeba umieścić projektor?
4.Czy myśleć o podwieszeniu Projektora do sufitu czy ściany, czy szukać jakiegoś stojaka?

Za wszystkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Witam,
Mam pomieszczenie na poddaszu około 40m2- (6x7m). Ściany białe , ale mogę przemalować na jakieś ciemno szare matowe. Chciałbym zrobić Kino Domowe. Mam 3 okna dachowe zasłaniane ciemnymi żaluzjami – jest ciemno.
Ekran byłby na dłuższej ścianie- myślę, że malowany specjalną farbą , o wymiarach 3-4m na 2m.

Moje pytania:
1.Czy JVC DLA X7 nadaje się do takiego pomieszczenia czy myśleć o jakimś innym modelu?
2.Jak przygotować tak Duży Ekran - myśląc tylko, że jest to gładka ściana i jakiej farby użyć?
3.Czy ma znaczenie na jakiej wysokości trzeba umieścić projektor?
4.Czy myśleć o podwieszeniu Projektora do sufitu czy ściany, czy szukać jakiegoś stojaka?

Za wszystkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.
Wg mnie nawet JVC X7 nie jest w stanie napędzić dynamicznym obrazem ekran o szer. większej niż 3 m...
 

greg555

New member
Kalkulator podaje, że działa do 9m.
Pewnie lepiej wyświetli wszystko X-90.

A jak przygotować ścianę???
 

Alkor

New member
Bez reklam
Zacznijmy od początku.
Nawet jeśli z odległości 9 m można wyświetlić obraz o szerokości 6 m, nie oznacza to, że taki obraz będzie się nadawał do oglądania - niestety będzie zdecydowanie zbyt ciemny. Do ekranu 6 m potrzeba ponad 3000 lm w trybie kinowym - to mogą zapewnić nieliczne, kosmicznie drogie modele Runco i SIM2 za kilkaset tysięcy zł, przeznaczone właściwie do komercyjnych kin cyfrowych.

Schodząc na ziemię, projektor JVC X7 i nowe modele X70/90 oferują maksymalnie około 700 lm po kalibracji. To wystarcza do ekranu gain 1.2 o szerokości 280 cm, maksymalnie 300 cm ( 135" ). Powierzchni srebrnych o gain powyżej 2 nie należy w ogóle brać pod uwagę w kontekście tak znakomitych rzutników - to po prostu nieporozumienie. Tańszy model X30 jest około 20 % jaśniejszy, co jest trochę zaskakujące.

Nowy model JVC X70 jest jeszcze lepszy od X7, poprawiono głównie obraz 3D, wprowadzono skalowanie obrazu do symulowanej rozdzielczości 4K i pamięć ustawień obiektywu dla różnych formatów obrazu - można instalować ekran 2.39:1. Przy jego pomocy można uzyskać naprawdę spektakularne efekty, przewyższające możliwości dużych kin komercyjnych.
Warunki są następujące: dobry ekran, np. Adeo Plano VisionWhite 300X169, precyzyjna instalacja, kalibracja systemu do standardu D65/Rec. 709 i dobrze przygotowane, możliwie najciemniejsze pomieszczenie kinowe - najlepiej czarny mat na wszystkich (!) powierzchniach ścian, suficie i podłodze.
Projektor X70 można zainstalować na suficie, ścianie, półce - zależy, jakie masz warunki i możliwości. Musisz tylko uważać na zakres Lens Shift, który jest nieco mniejszy niż w Epsonach. Podstawowy warunek dobrej instalacji - oś optyczna obiektywu musi być dokładnie prostopadła do płaszczyzny ekranu - tylko wtedy obraz będzie prostokątem. Malowanie ekranu darowałbym sobie i kupił dobry ekran ramowy. Oczywiście można uzyskać dobre efekty, ale nie jest to ani łatwe, ani tanie - farba ScreenGoo do tak dużego ekranu kosztowałaby sporo ponad 1000 zł.

Pozdrawiam.
 

greg555

New member
Alkor –Wielkie Dzięki za Odpowiedź.

Czyli:
1. JVC X70 da bobry obraz z 5,5-6m.
2. Obraz będzie prostokątem jeżeli podwieszę projektor poniżej górnej linii Ekranu —TAK???
3. Gotowe ekrany są i tak bardzo drogie ( 0k 3000zł)- czyli mogę zainwestować w ekran malowany na ścianie o szerokości ok. 3m. - TAK???
4. Mogę pomalować ściany na ciemno szary matowy kolor (na czarny bym nie chciał).
5. Tylko kiedy malować Ekran na ścianie? Gdy już będę miał projektor i robić to do rzuconego na wymiar na ścianę obrazu???
6. A ostateczna Kalibracja już po montażu wszystkiego?

Proszę jeszcze o odpowiedź Alkor.
 

Alkor

New member
Bez reklam
Ad.1 JVC X70 wyświetli znakomity obraz szer. 3 m przy instalacji w odległości 4.2-8.4 m. W twoim przypadku odległość od obiektywu do ekranu wyniesie maksymalnie 5.2-5.3 m, co spowoduje jedynie niewielki spadek jasności w stosunku do położenia najbliższego. Jakość obrazu może być nawet nieco lepsza, ponieważ każdy obiektyw ma najlepsze własności optyczne w środkowym zakresie zoomu.

Ad.2 Absolutnie tak - zakres Lens Shiftu to umożliwia. Projektor nie może być jednak nachylony w dół lub skręcony na bok w stosunku do płaszczyzny ekranu - obraz będzie wówczas trapezem.

Ad.3 Zastanawiam się, czy my rozmawiamy o Samsungu A600 z wyprzedaży za 2600 zł ( skądinąd całkiem dobry ), czy o maszynie za 30000 zł? Ekran Adeo Plano 300X169 kosztuje ok. 2250 zł, a farba Screen Goo wg moich szacunków ok. 1500 zł. Chyba nie rozważasz farb ze sklepu budowlanego do JVC X70?

Ad.4 Im ciemniejszy kolor, tym lepiej - dotyczy to wszystkich powierzchni - szkoda tracić świetną czerń JVC. Uwaga na świecące diody w sprzęcie AV, to wcale nie jest żart. Każda, nawet minimalna z pozoru ilość światła spowoduje spadek kontrastu i gorszą czerń.

Ad.5 Nie jest to żaden problem, ponieważ projektor ma Lens Shift i regulacje zoomu i ostrości dostępne z pilota. Najważniejsze jest uzyskanie prostokątnego obrazu. Po wyznaczeniu miejsc montażu ekranu i projektora montujemy projektor na uchwycie i podczas prób staramy się uzyskać dokładnie prostokątny obraz. Regulujemy nachylenie i obrót projektora dopasowując się np. do linii pionowej i poziomej na ścianie lub krawędzi zamontowanego i wypoziomowanego już ekranu. Jeżeli wykonamy to dokładnie, to możemy później nawet zmieniać końcowe położenie ekranu - obraz pozostanie prostokątny. Dokładne dopasowanie do ekranu przeprowadzamy przy pomocy pilota - przesuw/zoom/ostrość.

Ad.6 Kalibrację należy przeprowadzić po ustabilizowaniu parametrów lampy, po około 100 h. Dotyczy ona zawsze całego systemu: Blu-Ray, amplituner, projektor, ekran. Z pewnością warto ją zamówić, żeby wycisnąć 100% możliwości tej maszyny.

Na koniec muszę uprzedzić, że obraz 3D o przekątnej 135" będzie niestety dosyć ciemny - JVC rekomenduje do 3D maksymalnie 90".

Pozdrawiam.
 

.:PhaRaoN:.

New member
@ Alkor
z szacunkiem ale piszesz bzdury, projektor moze byc nachylony góra/dół ,moze
wyświetlac trapez,od tego masz funkcje "Keystone"
Oczywiscie najlepiej miec go ustawionego idealnie "na wprost" ale niewielka korekcja keystonem nic nie zaszkodzi.


pozdr
 

Meloman69

New member
Bez reklam
@ Alkor
z szacunkiem ale piszesz bzdury, projektor moze byc nachylony góra/dół ,moze
wyświetlac trapez,od tego masz funkcje "Keystone"
Oczywiscie najlepiej miec go ustawionego idealnie "na wprost" ale niewielka korekcja keystonem nic nie zaszkodzi.


pozdr
Każde użycie funkcji keystone szkodzi...
 

greg555

New member
Alkor, proszę podpowiedz,

Czy warto inwestować w X90, zamiast X70?
Jak duża może być różnica jakości w projekcji z 6m? Czy ta różnica w cenie i Jakości warta jest tej ceny??? (7,000 -10,000zł)

Ekran jak radziłeś będzie ramowy 16:9- 3.0 m.

Choć wolałbym trochę szerszy.:blagam:
 

greg555

New member
To mam jeszcze jedno pytanie.
Który projektor warto wybrać?
JVC X70 czy JVC X9.

Tym bardziej, że X9 można kupić sporo taniej.
 

.:PhaRaoN:.

New member
bierz x70,na ebay znajdziesz bez problemu za 22,5 zł z Uk z przesyłką,EU gwarancja 2 lata,ja juz kilka kupowałem jvc.....
 

celina888

New member
witam wszystkich i proszę o poradę,


chcę wymienić mój stary JVC DLA HD750 oczywiście na JVC i pytanie co wybrać, używane:


X9 czy nowszy X70


X70 - z 4K korzystał nie będę ponieważ nie mamy teraz materiału, 3D także nie jest dla mnie argumentem.
X9 ma wyższy kontrast no i był to najwyższy model, czyli "wyselekcjonowane materiały"


proszę o Wasze rady
pozdrawia
 
Do góry