Jvc dla x7

QWEQ

New member
Witam wszystkich serdecznie właśnie mam dobrą ofertę zakupu wspomnianego powyżej projektora,

Tak wiec moje pytanie brzmi tak ponieważ dopiero rozpoczynam swoja przygodę z projektorami będzie to mój pierwszy chodzi mi oto czy te najnowsze projektory od JVC czyli model X3,X7,X9 są budowana na bazie starego modelu HD950 czy HD990 czyli cała elektronika optyka no wiecie tak więc zależy mi na tej odpowiedzi od znawców projektorów JVC.

Oglądałem inne w akcji SONY ze swoim SXRD, najwyższe topowe modele od EPSONA i PANASONICA jak i technologię DLP w topowych projektorach Mitsubishi. I żaden naprawdę żaden nie wywarł na mnie takiego wrażenia jak ten JVC z technologią LOCOS czyli D-ILA.

I jeszcze jedna sprawa jaki ekran ramowy tak około 103 cali po przekątnej, biały sufit i jasne ściany w pokoju a okno zasłonięte ŻALUZJAMI.
Oraz czy zoom w projektorze wpływa na jakość obrazu, ponieważ JVC będę miał tak około 3 m od ekranu projekcyjnego i aby osiągnąć te 103 cale to muszę ustawić w X7 maksymalny zoom, tak wiec czy to będzie dobre rozwiązanie sprawy.
Z góry wszystkim fachowcom dzięki za pomoc.
 

macek

New member
Bez reklam
Coz,warunki ktore posiadzasz czyli jasny sufit,sciany nie pomagaja,szczegolnie przy tym projektorze gdzie swoje walory pokazuje dopiero przy optymalnych warunkach.
 

Alkor

New member
Bez reklam
Witam!

JVC X3 jest następcą HD550, X7 - HD950, X9 - HD990. Są to wszystko znakomite maszyny, praktycznie identyczne, jeśli chodzi o konstrukcję (może oprócz X9, który ma najlepsze, selekcjonowane komponenty). W nowej serii wprowadzono przede wszystkim obsługę 3D, procesory większej wydajności i zwiększono nieco jasność (wg JVC).

X3 ma przesłonę ręczną o 3 stopniach (do regulacji jasności obrazu), pozostałe modele 16 stopniowe, nie posiada także systemu kalibracji przestrzeni kolorów CMS, chociaż pierwsze testy wskazują na dobrą zgodność z przestrzenią kolorów Rec.709, o wiele lepszą niż stare modele HD350/550. Mówiąc prościej JVC X3 wyświetli obraz znacznie bardziej neutralny kolorystycznie, bliższy zamierzeniom realizatorów bez dodatkowej soczystości, głębi w obrębie zieleni i czerwieni, co było wadą tańszych projektorów HD350/550. Przy cenie 4000 Euro, a może wkrótce 3000 Euro będzie to maszyna trudna do pokonania.

Oczywiście X7 jest jeszcze lepszy, ma pełne możliwości kalibracji, bardzo ciekawe tryby różnych przestrzeni kolorów, m.in. graficzne AdobeRGB, precyzyjną 16 stopniową regulację jasności obrazu.
Tylko obecna cena prawie 30000 zł jest trochę zaporowa. Wypada pogratulować wyboru i możliwości finansowych.

Może cię zaskoczę, ale będą to ostatnie gratulacje. Kiedy ktoś pyta o instalację projektora w pomieszczeniu o białych ścianach i suficie moim zdaniem podświadomie domaga się swego rodzaju rozgrzeszenia, potwierdzenia - tak to będzie dobre rozwiązanie, przecież wystarczy "szary" ekran i zdarzy się cud. Każdy był przecież w prawdziwym kinie - całkowicie wyciemnionym - chyba nie bez powodu.
Mówiąc krótko, warunki te są fatalne, nie wykorzystasz nawet połowy potencjału X7.
Naprawdę szkoda pieniędzy. Gdyby chodziło o projektor klasy Optomy HD20 (3400 zł, 12% ceny X7) można by popatrzeć bardziej pobłażliwie - niektórzy nawet zauważają, że w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu bardziej rzuca się w oczy dosyć słaba czerń. Jednak czerń JVC jest praktycznie doskonała, ale każda ilość światła odbitego od ścian pogorszy kontrast.

Maksymalny zoom nie wpłynie na jakość obrazu, natomiast zapewnia pełną jasność projektora.
Przy minimalnym zoomie jasność spadnie ok. 25%.
Powinien wystarczyć ekran Adeo PLANO VisionGrey, prezentuje się naprawdę dobrze. Maksymalnie może to być nawet ekran szer. 3 m (135").

Na koniec polecam jednak zamówienie profesjonalnej kalibracji obrazu (koszt ok. 1000 zł) po 100-200 h pracy lampy. Pozwoli to optymalnie zestroić projektor w twoich warunkach i dobrać właściwą jasność, co jest trudne bez urządzeń pomiarowych. A przede wszystkim pomyśl nad ciemnym wystrojem pokoju lub zmianą pomieszczenia. Naprawdę warto.

Pozdrawiam.
 

kinder

Member
Ja mam jasne ściany i projektor JVC X7 i jestem zadowolony obraz jest świetny ... pewnie przy czarnych ścianach było by dużo lepiej ale to co mam teraz i tak wygląda lux...
 

QWEQ

New member
No niestety pokoju nie dam rady zmienić ponieważ już częściowo jest położona instalacja kina domowego między innymi głośniki, amplituner, źródła sygnału i kable HDMI głośnikowe, jedyne co mogę jeszcze zrobić to przemalować ściany na ciemniejszy kolor. Pokój jest bardzo mały 19 mkw. I dedykowany tylko i wyłącznie do kina.

A jak ma się sytuacja z odległością projektora od ekranu projekcyjnego chodzi mi o to czy przy maksymalnym zoomie z odległości ok. 2,90-3m osiągnę 103 cale po przekątnej.
Ekran ramowy adeo plano velvet tylko nie wiem czy vision white,pro czy vision grey, biały czy szary do jasnych ścian i sufitu?

Projektora nie zmienię ponieważ wykładając duże pieniądze myślę przyszłościowo dlatego chodzi mi o projektor przede wszystkim 3D.

A firm które mają takie projektory jest znikoma ilość tylko wspomniany JVC i Sony VPL-VW90ES ale tego nie widziałem i nie wiem czy jest wart kupna.

A na tego JVC mam dobrą cenę.

Tak więc proszę jeszcze o tą odpowiedź na pytanie moje w tym wątku.


Ekran oczywiście ramowy o proporcjach obrazu 16:9 czyli inaczej 1:78:1.

mały edit
JVC DLA X3 nie jest następcą HD 550 tylko 750 wystarczy popatrzeć na natywny kontrast x3 ma 50 000:1 a 550 30 000:1
a 750 też ma 50 000:1

a X7 to chyba następca 990 a nie 950 również patrz kontrast.
a X9 jest prawdziwym referencklase nie sklasyfikowanym w rankingu JVC.
Jest lepszy od pozostałych ponieważ ma kontrast naturalny wynoszący 100 000:1.

Takie sprostowanie.
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
No niestety pokoju nie dam rady zmienić ponieważ już częściowo jest położona instalacja kina domowego między innymi głośniki, amplituner, źródła sygnału i kable HDMI głośnikowe, jedyne co mogę jeszcze zrobić to przemalować ściany na ciemniejszy kolor. Pokój jest bardzo mały 19 mkw. I dedykowany tylko i wyłącznie do kina.

A jak ma się sytuacja z odległością projektora od ekranu projekcyjnego chodzi mi o to czy przy maksymalnym zoomie z odległości ok. 2,90-3m osiągnę 103 cale po przekątnej.
Ekran ramowy adeo plano velvet tylko nie wiem czy vision white,pro czy vision grey, biały czy szary do jasnych ścian i sufitu?

Projektora nie zmienię ponieważ wykładając duże pieniądze myślę przyszłościowo dlatego chodzi mi o projektor przede wszystkim 3D.

A firm które mają takie projektory jest znikoma ilość tylko wspomniany JVC i Sony VPL-VW90ES ale tego nie widziałem i nie wiem czy jest wart kupna.

A na tego JVC mam dobrą cenę.

Tak więc proszę jeszcze o tą odpowiedź na pytanie moje w tym wątku.


Ekran oczywiście ramowy o proporcjach obrazu 16:9 czyli inaczej 1:78:1.

mały edit
JVC DLA X3 nie jest następcą HD 550 tylko 750 wystarczy popatrzeć na natywny kontrast x3 ma 50 000:1 a 550 30 000:1
a 750 też ma 50 000:1

a X7 to chyba następca 990 a nie 950 również patrz kontrast.
a X9 jest prawdziwym referencklase nie sklasyfikowanym w rankingu JVC.
Jest lepszy od pozostałych ponieważ ma kontrast naturalny wynoszący 100 000:1.

Takie sprostowanie.


Niestety, przy białych ścianach kontrast projektora nie ma praktycznie znaczenia, gdyż w jasnych scenach nie przekracza on wartości dwucyfrowych. Widziałem swój projektor (HD350) w obu rodzajach pomieszczeń (białe ściany vs czarne ściany) i różnica jest kolosalna.
 

Alkor

New member
Bez reklam
Witam!

Na początek jeszcze raz kwestia klasyfikacji projektorów nowej serii. Jest to kwestia trzeciorzędna, bo wszystkie maszyny JVC łącznie z najtańszym HD350 są świetne.
Powoływanie się tu na katalogowe (marketingowe) wartości kontrastu jest delikatnie mówiąc niewłaściwe. Moim zdaniem klasę, kategorię projektora określa wyposażenie, funkcje, możliwości kalibracji, a głównie jednak cena. Oczywiście ważne jest, że projektory JVC uzyskują w pomiarach kontrast natywny on/off rzędu 40000:1 do 60000:1, o czym inni mogą tylko pomarzyć.

Nie chcę się powtarzać, ale X3 nie posiada systemu kalibracji kolorów CMS, nie ma certyfikatu THX i posiada przesłonę 3-stopniową analogicznie jak modele HD350/550. Kategoria cenowa ok.4000 Euro.

JVC X7 - CMS, THX, przesłona 16-stopniowa, analogicznie jak modele HD750/950. Kategoria cenowa ok.7000 Euro.

JVC X9 dodatkowo selekcjonowane, najlepsze komponenty, wzorcowy rzutnik JVC - analogicznie jak poprzedni model HD990. Kategoria cenowa ok. 10000 Euro.

Jeśli cię to nie przekonało, poczytaj w necie opisy, instrukcje, recenzje, klasyfikacje, zapytaj JVC Polska, JVC Japan, przechodniów na ulicy:), bo trzeci raz nie będę pisał.

Pokój faktycznie nie jest duży, ale można urządzić w nim niezłe, kameralne kino domowe. Nie rozumiem jednak, dlaczego ludzie urządzający specjalny pokój kina domowego tak rzadko stosują ciemne materiały, albo inaczej mówiąc nie kopiują pomysłów z prawdziwego, "dużego" kina - ciemne, miękkie materiały, zasłony, wytłumienie itd. Najczęściej robią dokładnie na odwrót - biel ścian, kamień, szkło, metal. Oglądałem niedawno na jednym z portali kilkanaście różnych instalacji kina domowego, niektóre wartości nawet ponad 1 mln zł, niemal bez wyjątku jasne. Dla mnie to po prostu zaskakujące.

Wracając do ekranu możesz użyć Adeo Plano 220X124 (100") przy odległości obiektywu od ekranu dokładnie 3.01 m - tak podaje instrukcja. Ekran VisionGrey poprawi nieco kontrast w scenach średnio jasnych w przypadku pomieszczeń, które nie są całkowicie wyciemnione. Obniży się przy okazji jasność o ok.20%, ale JVC X7 ma dużą rezerwę jasności nawet w trybie Eco.

Wszystko co napisałem dotyczy oczywiście trybu 2D, 3D to wg mnie jedynie świetne zagranie marketingowe JVC, na co nie zdecydował się Epson w nowych, drogich modelach R2000/4000.
Wymienię tylko najważniejsze kłopoty z 3D w projektorach: spadek jasności rzędu 80%(!), zmienione kolory, przenikanie obrazów. Traktowałbym to na razie raczej jako ciekawostkę.

Pozdrawiam.
 

redlum

New member
Bez reklam
to samo chciałem napisać - wydając grubą kasę na projektor i nagłośnienie - ludzie zapominają o przystosowaniu pomieszczenia - gdzie jego koszty są znikome przy wydatkach rzędu parudziesięciu tysięcy na projektor
 

QWEQ

New member
Słuchajcie jak sytuacja wygląda ze współczynnikiem odbicia światła mam dać 0.8,1.0 czy może 1,4 gain jak będę wybierał ekran.

A co do modelu X3 to te certyfikaty THX ISF to jest dopiero marketingowy bełkot.
Kolega Gmeru porównywał i mówił że nie ma praktycznie różnicy w jakości obrazu pomiędzy modelem X3 a X7 a różnica w cenie tak jak mówicie to ok 3000 tys euro.

Tak wiec może zaoszczędzić i wziąć model X3 co wy na to.
 

Alkor

New member
Bez reklam
Witam!

Pisałem już o tym dwa razy. Ekran gain 0.8 w przypadku pomieszczeń niecałkowicie wyciemnionych będzie lepszy, chociaż polecam największe możliwe zaciemnienie całego pokoju (czarny, ciemnobrązowy, ciemnoszary itp.). W pokoju idealnie czarnym szary ekran obniży tylko jasność obrazu. W tak dobrych warunkach można użyć z X3/7 ekran gain 1.3 o szerokości nawet rzędu 3.5 m (!).

Tak jak wcześniej pisałem X3 jest świetnym projektorem, poprawiono zgodność z przestrzenią kolorów HDTV. W Polsce kosztuje 18000 zł (w Niemczech 4000 €). Przy cenie X7 aż 29000 zł zakup JVC X3 jest ciekawą alternatywą. X7 ma możliwość precyzyjnej kalibracji kolorów - można uzyskać wzorcowy obraz.

JVC X3 nie posiada certyfikatów ISF i THX (X7 tak). Te skróty akurat nie są tylko marketingiem. To oznaczenia certyfikatów dwóch znanych i cenionych (zwłaszcza ISF) organizacji zajmujących się kinem domowym, kalibracją obrazu. W Polsce kalibracją ISF zajmuje się tylko kilka firm, ale polecam wykonanie kalibracji profesjonalnej (ok.1000 zł), nawet gdy zdecydujesz się na model X3.

Pozdrawiam.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Kupowanie ekranu 0.8 do projekcji 3D mija się z celem. Obraz i tak kosmicznie traci na jasności przez okulary. Po co dokładać dodatkowy bagaż?
 

Alkor

New member
Bez reklam
Widzę, koledzy nieuważnie czytają moje posty, chyba są za długie:).

Wszystkie rozważania dotyczą wyłącznie obrazu 2D.
Moim zdaniem 3D w projektorach (również niestety JVC) mija się z celem, celem uzyskania naturalnego, żywego, kontrastowego, dynamicznego obrazu.

Pierwsze testy wskazują, że obraz w trybie 3D będzie miał jasność maksymalnie 200(!)lm.
Przy ekranie 100" gain 1.3 uzyskamy ok. 30 cd/m2 (przyzwoite min. to ok.45-50 cd/2). A co będzie z ekranem 150" - 15 cd/m2 ??? Kupić ekran srebrny gain>2 ? Dodatkowo temperatura barwowa ponad 8000K i powiększony gamut kolorów. Czy to ma jakiś sens ?
Oczywiście można w dobrze przygotowanym pomieszczeniu zainstalować ekran gain. 1.3 i mieć jeszcze większy zapas jasności, a kontrast w scenach mieszanych na tym nie ucierpi.
 

QWEQ

New member
Popatrzcie na pomieszczenie tego kolesia to jest pokój chyba nie przystosowany do projektora a może się mylę a mimo to posiada ekran mat white o współczynniku 1.4 gain.
No i oczywiście projektor więc jeżeli on może robić projekcję w takich warunkach to ja również jak najbardziej mogę.

KCWolfPck's Home Theater Gallery - Paradigm Home Theater (45 photos)

Sufit ma również biały jak ja mam, a ściany tylko trochę ciemniejsze TYLKO TROCHĘ.

A jest wiele takich adaptacji nie przystosowanych do projektora a jednak ludzie oglądają filmy w takich warunkach.No więc.

A oto kolejny dowód tu są ściany prawie białe nie wiem jaki to kolor,ale jaśniejszy od mojego w pokoju a ekran 1.2 gain.

http://www.blu-ray.com/community/gallery.php?member=minimo&folderid=2836
http://www.blu-ray.com/community/gallery.php?member=Squozen&folderid=938
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Popatrzcie na pomieszczenie tego kolesia to jest pokój chyba nie przystosowany do projektora a może się mylę a mimo to posiada ekran mat white o współczynniku 1.4 gain.
No i oczywiście projektor więc jeżeli on może robić projekcję w takich warunkach to ja również jak najbardziej mogę.

KCWolfPck's Home Theater Gallery - Paradigm Home Theater (45 photos)

Sufit ma również biały jak ja mam, a ściany tylko trochę ciemniejsze TYLKO TROCHĘ.

A jest wiele takich adaptacji nie przystosowanych do projektora a jednak ludzie oglądają filmy w takich warunkach.No więc.

A oto kolejny dowód tu są ściany prawie białe nie wiem jaki to kolor,ale jaśniejszy od mojego w pokoju a ekran 1.2 gain.

minimo's Home Theater Gallery - My Home Theater (58 photos)
Squozen's Home Theater Gallery - Squozen's home theatre (17 photos)

To zwykłe pokoje, do których ktoś wpakował sprzęt i powiesił ekran. Pokój do projekcji ma bardzo ciemne lub czarne ściany, podłogę i sufit. Tylko wówczas projektor pokazuje swoje realne możliwości. Oglądać przy białych ścianach można, oczywiście. Jeśli poczytasz posty na tym forum znajdziesz też opinie ludzi piejących z zachwytu nad obrazem wyświetlanym z projektorów biznesowych na beżowej ścianie. Wszystko jest kwestią oczekiwań.

Siłą JVC jest fantastyczny kontrast przy braku przysłony. Dam przykład - facet na filmie wędruje w ciemności z pochodnią. W pokoju o jasnych ścianach światło pochodni rozświetli pokój i odbite od białych ścian wróci w stronę ekranu i zamieni czerń w szarość. W przypadku odpowiednio przygotowanego pomieszczenia światło nie wraca w stronę ekranu i czerń pozostaje czernią.
 

helcik

New member
Czy w takim pokoju jest sens ładowania się w projektor JVC X3, chodzi mi o kolor ścian i ogólną budowę pokoju, czy po prostu zbyt mało jest on dostosowany żeby X3 pokazał swoje skrzydła? Pokój jest od strony północnej domu okno wychodzi na zachód, ale za oknem następny dom, więc słońca nie ma. W oknach żaluzje. Ogólnie popołudniu jest dosyć ciemno, a tylko wtedy będzie oglądany. Ściany są koloru szarego, ani ciemne ani jasne, sufit to samo + faktura, takie grudki. Może nie ma sensu płacić za X3 skoro nie pokaże on tam swoich możliwości i iść w stronę tańszego projektora?






 

kinder

Member
Ja mam mały pokój nie całe 20mk i jasny ściany i biały sufit ... zakupiłem JVC X7 na początku stycznia i powiem tak obraz lux ... wiadomo jak by były czarne ściany to na pewno był by jeszcze lepiej, aż sam jestem ciekaw jaki był by obraz z tego projektora bo przy takich warunkach co mam teraz obraz jest rewelacyjny... jak by ktoś był zainteresowany to mogę przesłać parę fotek na maila z projekcji ...

to foty z wczorajszej projekcji

http://www.phyrefile.com/image/view/zJfB8mZJQk7cafcK

http://www.phyrefile.com/image/view/A7krjgoMKfbbompi
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
Witam serdecznie.

Jesli mozna to poprpsze na priva fotki z projekcji JVC X7, z ciekawoscia obejrze

Sam uzytkuje tylko Optome HD 65, warunki pokojowe mam b. podobne.

Pozdrawiam
 
Do góry