JVC DLA-X30 vs Panasonic PT-AT5000 vs Epson EH-TW9000

Brzozak

New member
Witam Wszystkich Forumowiczów

Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu projektora i ekranu. Nigdzie na forum nie znalazłem porównania tych trzech maszyn - stąd nowy temat. Niestety w 3mieście byłem w stanie zobaczyć jedynie jak pracuje JVC. W tej materii nasz region to pustynia.

Wielkość i producenta ekranu na jaką się zdecydowałem to Adeo 142" z napinaczami. Niestety odległość z jakiej będę oglądał jest dosyć duża - 5,6 m (nie mogę nic z tym zrobić - drzwi). I tu rodzi się wątpliwość - czy wierzyć recenzjom i kalkulatorom projekcji, czy bazować na subiektywnych odczuciach (trochę Waszych).

Nie mogę rozwiązać zagadki jaką opcje wybrać:

JVC - musiałbym zdecydować na gain 1.3 (podobno od miesiąca Adeo ma w ofercie matt grey z gain 1.3) - z tego co piszą znawcy tematu - wraz ze wzrostem gain'u znikają szczegóły; no i czy warto dobry projektor "psuć" ekranem o podwyższonym g?

Panasonic - na max zoomie mógłby by być matt grey 0.8, przy zoomie x1,75 musiałby być matt white 1.0 - czy zastosowanie jaśniejszego projektora nie byłoby lepszym wyjściem?

Epson - teoretycznie pełna dowolność, ale czy to nie marketing?

Porównywałem je na AvForums i według ich testów to Epson jest ciut przed JVC, a Panasonic na trzecim miejscu. Ale to są tylko ptaszki i cyferki.

Zasadniczo będę oglądał 2D, ale nie chcę być pozbawiony możliwości oglądania 3D. Projektor ma wisieć nad głową. DLP odpada - jestem czuły na efekt tęczy. Będę wdzięczny za uwagi. Mam świadomość wzorcowej "czerni" JVC :)

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

.:PhaRaoN:.

New member
Ja bym brał JVC jesli ci na 3d nie zalezy ,jedynie odstraszajacy fakt to to ze w JVC bardzo szybko lampy słabną a czesto padaja po paruset godzinach (temat wielokrotnie przez sporą grupe userów poruszany na AVSforum)
Dla mnie epson i panas odpada.....
Osobiscie rozwazyłbym Sony HW30 lub Mitsubishi HC 9000

pozdro
 

skalmen

New member
Cześć
HC9000 jest za ciemny przy tych projektorach według mnie sony HW30 to najlepsza opcja albo moze Mitsubishi HC7800 ale ma gorszą czerń , epson tez nie wydaje sie złym wyborem
pozdr
 

.:PhaRaoN:.

New member
Hc 9000 za ciemny?chyba nie widziales tego pj w akcji...jest to bardzo dobry projektor i za relatywnie dobra cene mozna go dorwac,ja widzialem go i jasnym pomieszczeniu 120 cali bylo az za jasno przy eco..
Poczytaj na avs o nim, sa tam tez fotki, wg mnie bardzo zblizona czern oraz szczegolowosc obrazu do jvc, do tego lepsze 3d i nie ma problemu z lampami.... Sony ok ale wg mnie gorszy,detale i jakosc obrazu jednak slabsze
 

skalmen

New member
Witaj
widzialm hc9000 na IFA i by niezly ale JVC wypadlo wedlug mnie lepiej , sony nie ma takiej czerni jak Mitsu czy Jvc ale ma ja na wystarczajacym poziomie a w3d ma minimalny crosstalk i jest zdecydowanie jasniejszy niz jvc i mitsubishi
 

Alkor

New member
Bez reklam
Witam!

Tak się składa, że poziom jakości tych maszyn jest zbliżony i bardzo wysoki. W 2D wygrywa chyba JVC, ale też ma niedociągnięcia, jak brak strojenia kolorów CMS ( w projektorze za 14000 zł !!! ) i słabszy kontrast ANSI, czyli w scenach jasnych.
W 3D najlepiej oceniany jest Panasonic, naprawdę dopracowany pod tym względem, ale znowu zabija ceną okularów 3D - 700 zł.

Powierzchnia szara gain 0.8 moim zdaniem odpada, ekran jest na to za duży, a projektory niewystarczająco jasne. Adeo VisionWhite gain 1.2 to sprawdzona powierzchnia, obraz przy odpowiednich ustawieniach będzie bardzo dobrej jakości, nie zginą żadne szczegóły.

W ustawieniach kinowych Panasonic AE5000 osiąga tylko ok. 500 lm, wyraźnie za mało do ekranu 142", osiągnęlibyśmy tylko 8-10 fL przy nowej lampie! Rozsądne maksimum dla tego rzutnika to 110".
Epson TW9000 maksymalnie osiąga 700-800 lm, co da ok. 17 fL. JVC X30 jest jeszcze trochę jaśniejszy. Nawet tak jasne projektory jak Epson i JVC nie będą miały dużej rezerwy na zużycie lampy - ograniczyłbym się do ekranu 125"-130".

Epson ma większy zakres regulacji Lens Shift, ale jeżeli pokój jest bardzo wysoki i tak nie obędzie się bez długiego wieszaka. Warto zwrócić uwagę na warunki gwarancji i cenę lampy na wymianę - w tej konkurencji JVC nie wygląda najlepiej.

Naprawdę warto zamówić kalibrację po ok. 100 h pracy lampy, aby wycisnąć 100% możliwości tych świetnych projektorów. Liczba ustawień, opcji, trybów fabrycznych jest zwykle ogromna i istnieje zagrożenie, że zmarnujemy sporo potencjału.

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Problem jest masowy. Na kilka sprzedanych modeli JVC kilka wróciło do serwisu.
Będziemy wyjaśniać sprawę. Jakość super ale...
Polecam więc ku jakości i spokojowi Mitsubishi 9000.
Ale o szczegóły napisz do steeze na PW.
 

Brzozak

New member
Witam,

Dziękuję za pierwsze odpowiedzi.

Jeżeli chodzi o polecany Mitsu 9000 to patrząc na kalkulator projekcji wydaje się niestety zbyt ciemny - musiałbym podnieść znacznie gain ekranu i pracować na maksymalnym zoomie.

Wysokość pomieszczenia jest raczej klasyczna 258 cm.

A co sądzicie o ekranach o podwyższonym gainie?
 
Do góry