JVC 65" HD ILA /full-hd/ - pierwszy test na rynku

Już kilkanaście osób jest pod mocnym wrażeniem jakości - nowego urządzenia które JVC wprowadza na rynek.
Prezentacje modelem próbnym były u kilku klientów w domu i kilkadziesiąt osób już zdążyło obejrzeć ten model na sklepie.

110949_hd-65ds8dd_set.jpg

głębokość: 29,5 cm*
Rozdzielczość (1920 x 1080 Pixel)HD-Kompatibilität (1080p 50/60Hz, 1080i 50/60Hz, 720p 50/60Hz)JVC-exklusive D-ILA 3-Chip LCOS-Technologie tuner DVB-T-Tuner für digitalen TV-EmpfangNiedriger Stromverbrauch2 złącza: HDMI-Eingänge (CEC-Unterstützung)KomponenteneingangSCART x 2DynaPixHD- VideoprozessorOptische BlendensteuerungSmart Picture6
Formaty : Normal, Panorama, 14:9 Zoom, 16:9 Zoom, 16:9 Zoom mit Untertiteln,
dźwięk :VollbildMaxxBass®2 x DD(Direct Drive)-Lautsprecher, 2 Hochtöner und ein Tieftöner1-Tuner PaP (Bild und Bild)3D Sound* ohne Standfuß

http://jdl.jvc-europe.com/product.php?id=HD-65DS8DDU&catid=100077&sub=ts#product-tabs

HD-65DS8DDUHD-65DS8DDUHD-ILA FernsehsenderDesign und ProduktgestaltungGerät3 x Full HD-fähiger 0,7" D-ILA-ChipBilddiagonale165 cm (16:9)Anzahl Pixel1920 x 1080Bild3-Chip D-ILA-Technologie
• Optische Blendensteuerung
• HD-Kompatibilität1080p 50/60Hz, 1080i 50/60Hz, 720p 50/60HzD.I.S.T.DynaPix HDKammfilter3D Y/C (PAL / NTSC)2-2/2-3 Pull-DownHD (50 Hz/60 Hz), Progressive (PAL/NTSC)Smart Picture
• (erweitert)Bildformate6 TUNERRF-SystemPAL, SECAMVideosystem PAL, SECAM, NTSCÜbertragungssystemB/G, D/K, I, LText/Geschlossener TitelTOP/FLOF, Level 2.5, 1500 SeitenProgrammspeicherplätze100 (Analog)/200 (Digital) Anzahl der Tuner2PaP (Bild und Bild)
• (1 Tuner)Multi-Index
• (12)Standbild
• Bild ModusBRIGHT/STANDARD/SOFTTONStereosystemA2/NICAM Ausgangsleistung (RMS)30 W gesamtAnzahl der LautsprecherDD-Lautsprecher x 2 + Hochtöner x 2 + Tieftöner x 1Surround-Decoder3D SoundMaxxBass®
• ANSCHLÜSSESCART-Buchsen (21-polig)1.S IN, RGB IN, AV IN/OUT, TV OUT2.RGB IN, S IN, AV IN, TV-LINKHDMI-Eingang2 (1 x HDMI, 1 x analoger Audio-Eingang)Multi-Speicherkarten-SteckplatzPCMCIA (1 Steckplatz)Komponenteneingang + L-, R-Eingang
• Audio-Eingang / Video-Eingang / S-Eingang / Kopfhörer•/•/•/
•Audio-Ausgang (L + R)
• PC-Eingang*
• SonstigeText-Level 2.5
• OSD-Sprachen19 (Analog), 5 (Digital)Favourite Channel
• Sleep Timer
• Kindersicherung
• Gemeinsame Fernbedienung für TV, Videorecorder, DVD-PlayerTV /VCR / DVR / DVD / AUDIOALLGEMEINSpannungsversorgung (Netz)220 - 240 V, 50 HzLeistungsaufnahme: mittel204Abmessungen (B x H x T) mm1.459 x 1.055 x waga: kg66
* Kompatibel mit VGA und XGA (nicht alle Systeme werden unterstützt)

języki wyswietlane: 17: Englisch, Deutsch, Französisch, Italienisch, Spanisch, Portugiesisch, Niederländisch, Schwedisch, Dänisch, Finnisch, Norwegisch, Tschechisch, Polnisch, Ungarisch, Bulgarisch, Russisch, Griechisch.
19: Englisch, Deutsch, Französisch, Italienisch, Spanisch, Portugiesisch, Niederländisch, Schwedisch, Dänisch, Finnisch, Norwegisch, Tschechisch, Polnisch, Ungarisch, Bulgarisch, Russisch, Griechisch, Ukrainisch, Katalanisch;
5: Englisch, Deutsch, Spanisch, Finnisch, Katalanisch
*** Nur wenn der Regionalbereich Großbritannien ausgewählt ist.

Tym razem do Europy wjeżdżają modele 65" druga połowa sierpnia 2007 i 58" -we wrześniu. Na wielkosci 70" trzeba poczekać na październik.
Wygląd z przodu.
9099c2c9878272c3med.jpg


Tym razem gniazda znajdują się z dołu z prawej strony telewizora.
Jest wszystko co potrzeba.
521136fdf153f26cmed.jpg


f3baa36027b0d258med.jpg



Eurox2 , HDMI x 2 , Komponent , komposit,wyjscie audio , wejście antenowe
e8a7fc882336ab74med.jpg


złącza z przodu pod klapką
a14b3c98975a0bf9med.jpg


Są to pierwsze modele które można wieszać na ścianie:

18298821ebede031med.jpg


a163e8b90113e44fmed.jpg


Ujście konimowe ciepła lampy
592a1d474e60ea87med.jpg


telewizor testowany wyprodukowany jest w Meksyku - a wypożyczony z Hiszpanii
fb2206fa0a694830med.jpg


z lewej strony na dole odpływ ciepła od lampy oraz wejście do samodzielnej wymiany lampy.
3dfcd67b851787e5med.jpg


Tak wygląda obraz z dvd JVC NP1 - po eurozłączu , film divx
e531f4c65eb63ed2med.jpg


obraz widoczny z odległości 2 metrów
9ae40b4871e282a0med.jpg


obraz z odległości 3, metra
1fee19b504f361f9med.jpg


No i jeszcze kilka ujeć z dvd w divx.
2742d1d66772cdefmed.jpg


teraz ujęcie z 1 metra / z prawej proszę się nie sugerować jaśniejszym tłem - bo to odbicie drugiego telewozora. Zostawiłem specjalnie aby pokazać że nawet duże nasłonecznienie nie przeszkadza w oglądaniu /

61a8973fb3029511med.jpg



A to ujęcie z odległości 05, metra / cały czas na żywo ujęcia z dvd - dvix/
eeb3ec466dd37573med.jpg


teraz trochę naszej rodzimej telewizji. Jeśli jest dobry sygnał to nawet TVP1 potrafi zachwycić wyglądem i jakością.
Tu mamy odległość 3-3,5 metra
317d677439cdd60fmed.jpg


Nawet powiększając znacznie zdjęcia - jakość jest rewelacyjna / zdjęcia wysyłamy "niebieskim" - ale proszę podawać dobry adres i mieć czystą skrzynkę - bo dużo maili wraca/
4d4608a1a796afd1med.jpg


Na dobrym sygnale SD już widać głębię obrazu , wiele osób jest mocno zaskoczonych jakoscią zwykłej dobrej telewizji
850dbc1f43861e36med.jpg


Zdaniem fotografów którzy zawieruszyli się na prezentacji - przejścia tonalne , ilość szczegółów , naturalność kolorów , głębia obrazu , wręcz trójwymiarowość - zostawia za sabą zarówno LCD jak i plazmy.
cb93d099c21d2d1cmed.jpg


Nawet duże powiększenia nie zmieniają tych decyzji.
ed56140432e5beecmed.jpg


Kąty boczne - przeszły juz do historii.
0f7925b83262bbbcmed.jpg


0cebf0e37ba7067dmed.jpg



No i HDTV. Tu ma się wrażenie że wyglądasz przez szybę .Że to wszystko - nawet z uwagi na wielkość - dzieje się tuż za Twoim oknem.
0cc0adccceb9c802med.jpg


Teraz ujęcia nawet z metra są szokujace. Po raz pierwszy widać najszerszą paletę barw - nie wyłaczając Plazmy Kuro.
2213ace66f2e6ab5med.jpg


Nawet na zdjęciu ma się wrażenie że ten pociąg jedzie.
7e02ae03ae36ce9emed.jpg


Nawet z odległości pół metra jakość jest taka że można liczyć włosy mistrza
776674c16f9330f3med.jpg


a za naszym oknem płynie Sekwana. Obraz jest czysty , wraźny, płynny
A ilość szczegółów przy braku migotania jest niesamowita.
2b101cd3aff10863med.jpg


I jeszcze pomidory giganty
7081e41ec3614d5fmed.jpg


i pomarańcze
29cfadd8f5422dd0med.jpg


Czerń jest czarna z całą gamą odcieni. Przy bliskich ujęciach przyrody gdy też siedzisz 1,5 -2 metry od okranu czuć jest atmosferę wewnętrznej głebi.
Uwaga nadjeżdżam :
b7d343c119b31293med.jpg


A jeszcze pilot - ponieważ nie było go w środku - obsługiwaliśmy go tym pilotem. Możliwe że bedzie inny.
e7cb50f8085ac96bmed.jpg



CDN............
 
A tu na prezentacjach jest różnie .
Częściej wygrywała plazma Pioneera z uwagi na "płaski" :D wygląd.
I zalety mniej więcej rozkładają się po połowie.
Dlatego najlepsza jest prezentacja w domu.
 
Witam
No i stało się 58" stoi u mnie w salonie
świetne wrażenie robi cienka ramka wokół ekranu,
oglądasz obraz a nie pudło telewizora
HD z satelity bajka , jestes po prostu w środku obrazu
przejscia tonalne,kolory jak dla mnie świetne
SD no cóż to nie jest 21" trzeba zająć miesjsce min.3 m od ekranu i już jest całkiem dobrze
czerń nasycenie głębia naturalność kolorów - bajka:mrgreen:

to tyle skrótowo na początek
właśnie się przeprowadziłem do nowego domu i nie mam czasu nawet PS3 podłączyć i się trochę pozachwycać:rolleyes:

za jakiś czas go pomęczę Bluray'owo
to napiszę
 
Kiki bylbym wdzieczny, gdybys mi odpowiedzial na garsc nurtujacych mnie pytan, bo nie ukrywam, ze zaczalem sie powaznie interesowac tym telewizorem (58"):

1. Jak wyglada sprawa degradacji samego ekranu np. podczas ogladania SD 4:3 z paskami po bokach? Nie ukrywam, ze mam wyjatkowo niska tolerancje na znieksztalcony obraz i pod tym wzgledem jestem niemal przerazony tym, ze kupujac plazme musialbym ogladac telewizje z obrazem rozciagnietym w poziomie (na kineskopie jade od zawsze z paskami po bokach, nie bylem w stanie sie przyzwyczaic do rozciagnietego obrazu). Dlatego chetnie uslyszalbym jak ta technologia radzi sobie z tym, z czym na plazmie lepiej nie ryzykowac.

2. Jak wyglada kwestia podlaczenia komputera kablem DVI-->HDMI? Wyczytalem w instrukcji, ze zlacze d-sub przyjmuje max. 1024x768, wiec trzeba kompa laczyc do HDMI.

3. Jesli opcja wspomniana w pyt. 2 dziala bez zarzutu, to jak to sie sprawdza w praniu jesli chodzi o juddering? Rozumiem, ze pod tym wzgledem HD-ILA bardziej przypomina kineskop niz plazme?

4. Jak wyglada na tym ekranie film z SD emitowany z paskami gora/dol, zoomowany do wypelnienia ekranu w poziomie (kiedys nazywalo sie to PALPlus w telewizji, w telewizorze jest to tryb 14:9/16:9) - jest mocna strata jakosci, czy da sie przezyc? No i czy wychodza tak zwane "szwy" jak na kineskopie?

Przesunalem zakup telewizora na marzec liczac na rozsadna obnizke cen KURO (w zwiazku z wejsciem nowej generacji i przejsciem swiatecznej goraczki), ale ten JVC mi niezle zamieszal w glowie i zaczynam sie sklaniac ku niemu. Szkoda, ze ma tak ubogie we/wy i bez huba HDMI sie nie obejdzie, ale to juz w sumie drugorzedny "klopot".
 
Ostatnia edycja:
w punkcie wyjścia

bardzo poważnie rozważam zakup tv jvc58''tylna projekcja czy może ktoś mi z łaski swojej dac namiar gdzie ewentualnie można obejrzeć go w akcji ewentualnie jakie macie opinie o tym tv, zakup planuje luty-marzec ,krótkie informacje oglądanie z odl.3,5m ,tylko satelita programy ze zwykłej anteny w najbliższej przysżłości pewnie blu-ray,pozdrawiam forumowiczów przy okazji :)
 
Też go kupiłem..... 58 ale miałem jazdę w domu ,że gruby,że bez ramki i że wiatrak i z tym ostatnim się zgodzę wyje jak stary zasilacz w 10-cio letnim kompie. Ale pozatym BAJKA ......jak włączę HD z nowego phila PVR to wszystkim szczęki opadają. Teraz jeszcze ampli , kolumny, a później hyba ps3 ...no bo po co blu-ray oddzielnie:) . Jak ktoś ma jakąś radę na ten wentylator to pomocy!!!!! ....może mu klimę założę:grin: Ale pozatym zgadzam się całkowicie z fish65.
 
Też o nim myślałem, no ale nie mam odpowiednich warunków, tj u mnie musi wisieć i grubość jest duzo za duża :( Chyba zostanę w planach przy samsungu 58P96FD.

Autorus
 
Do góry