JVC 65" HD ILA /full-hd/ - pierwszy test na rynku

Już kilkanaście osób jest pod mocnym wrażeniem jakości - nowego urządzenia które JVC wprowadza na rynek.
Prezentacje modelem próbnym były u kilku klientów w domu i kilkadziesiąt osób już zdążyło obejrzeć ten model na sklepie.

110949_hd-65ds8dd_set.jpg

głębokość: 29,5 cm*
Rozdzielczość (1920 x 1080 Pixel)HD-Kompatibilität (1080p 50/60Hz, 1080i 50/60Hz, 720p 50/60Hz)JVC-exklusive D-ILA 3-Chip LCOS-Technologie tuner DVB-T-Tuner für digitalen TV-EmpfangNiedriger Stromverbrauch2 złącza: HDMI-Eingänge (CEC-Unterstützung)KomponenteneingangSCART x 2DynaPixHD- VideoprozessorOptische BlendensteuerungSmart Picture6
Formaty : Normal, Panorama, 14:9 Zoom, 16:9 Zoom, 16:9 Zoom mit Untertiteln,
dźwięk :VollbildMaxxBass®2 x DD(Direct Drive)-Lautsprecher, 2 Hochtöner und ein Tieftöner1-Tuner PaP (Bild und Bild)3D Sound* ohne Standfuß

http://jdl.jvc-europe.com/product.php?id=HD-65DS8DDU&catid=100077&sub=ts#product-tabs

HD-65DS8DDUHD-65DS8DDUHD-ILA FernsehsenderDesign und ProduktgestaltungGerät3 x Full HD-fähiger 0,7" D-ILA-ChipBilddiagonale165 cm (16:9)Anzahl Pixel1920 x 1080Bild3-Chip D-ILA-Technologie
• Optische Blendensteuerung
• HD-Kompatibilität1080p 50/60Hz, 1080i 50/60Hz, 720p 50/60HzD.I.S.T.DynaPix HDKammfilter3D Y/C (PAL / NTSC)2-2/2-3 Pull-DownHD (50 Hz/60 Hz), Progressive (PAL/NTSC)Smart Picture
• (erweitert)Bildformate6 TUNERRF-SystemPAL, SECAMVideosystem PAL, SECAM, NTSCÜbertragungssystemB/G, D/K, I, LText/Geschlossener TitelTOP/FLOF, Level 2.5, 1500 SeitenProgrammspeicherplätze100 (Analog)/200 (Digital) Anzahl der Tuner2PaP (Bild und Bild)
• (1 Tuner)Multi-Index
• (12)Standbild
• Bild ModusBRIGHT/STANDARD/SOFTTONStereosystemA2/NICAM Ausgangsleistung (RMS)30 W gesamtAnzahl der LautsprecherDD-Lautsprecher x 2 + Hochtöner x 2 + Tieftöner x 1Surround-Decoder3D SoundMaxxBass®
• ANSCHLÜSSESCART-Buchsen (21-polig)1.S IN, RGB IN, AV IN/OUT, TV OUT2.RGB IN, S IN, AV IN, TV-LINKHDMI-Eingang2 (1 x HDMI, 1 x analoger Audio-Eingang)Multi-Speicherkarten-SteckplatzPCMCIA (1 Steckplatz)Komponenteneingang + L-, R-Eingang
• Audio-Eingang / Video-Eingang / S-Eingang / Kopfhörer•/•/•/
•Audio-Ausgang (L + R)
• PC-Eingang*
• SonstigeText-Level 2.5
• OSD-Sprachen19 (Analog), 5 (Digital)Favourite Channel
• Sleep Timer
• Kindersicherung
• Gemeinsame Fernbedienung für TV, Videorecorder, DVD-PlayerTV /VCR / DVR / DVD / AUDIOALLGEMEINSpannungsversorgung (Netz)220 - 240 V, 50 HzLeistungsaufnahme: mittel204Abmessungen (B x H x T) mm1.459 x 1.055 x waga: kg66
* Kompatibel mit VGA und XGA (nicht alle Systeme werden unterstützt)

języki wyswietlane: 17: Englisch, Deutsch, Französisch, Italienisch, Spanisch, Portugiesisch, Niederländisch, Schwedisch, Dänisch, Finnisch, Norwegisch, Tschechisch, Polnisch, Ungarisch, Bulgarisch, Russisch, Griechisch.
19: Englisch, Deutsch, Französisch, Italienisch, Spanisch, Portugiesisch, Niederländisch, Schwedisch, Dänisch, Finnisch, Norwegisch, Tschechisch, Polnisch, Ungarisch, Bulgarisch, Russisch, Griechisch, Ukrainisch, Katalanisch;
5: Englisch, Deutsch, Spanisch, Finnisch, Katalanisch
*** Nur wenn der Regionalbereich Großbritannien ausgewählt ist.

Tym razem do Europy wjeżdżają modele 65" druga połowa sierpnia 2007 i 58" -we wrześniu. Na wielkosci 70" trzeba poczekać na październik.
Wygląd z przodu.
9099c2c9878272c3med.jpg


Tym razem gniazda znajdują się z dołu z prawej strony telewizora.
Jest wszystko co potrzeba.
521136fdf153f26cmed.jpg


f3baa36027b0d258med.jpg



Eurox2 , HDMI x 2 , Komponent , komposit,wyjscie audio , wejście antenowe
e8a7fc882336ab74med.jpg


złącza z przodu pod klapką
a14b3c98975a0bf9med.jpg


Są to pierwsze modele które można wieszać na ścianie:

18298821ebede031med.jpg


a163e8b90113e44fmed.jpg


Ujście konimowe ciepła lampy
592a1d474e60ea87med.jpg


telewizor testowany wyprodukowany jest w Meksyku - a wypożyczony z Hiszpanii
fb2206fa0a694830med.jpg


z lewej strony na dole odpływ ciepła od lampy oraz wejście do samodzielnej wymiany lampy.
3dfcd67b851787e5med.jpg


Tak wygląda obraz z dvd JVC NP1 - po eurozłączu , film divx
e531f4c65eb63ed2med.jpg


obraz widoczny z odległości 2 metrów
9ae40b4871e282a0med.jpg


obraz z odległości 3, metra
1fee19b504f361f9med.jpg


No i jeszcze kilka ujeć z dvd w divx.
2742d1d66772cdefmed.jpg


teraz ujęcie z 1 metra / z prawej proszę się nie sugerować jaśniejszym tłem - bo to odbicie drugiego telewozora. Zostawiłem specjalnie aby pokazać że nawet duże nasłonecznienie nie przeszkadza w oglądaniu /

61a8973fb3029511med.jpg



A to ujęcie z odległości 05, metra / cały czas na żywo ujęcia z dvd - dvix/
eeb3ec466dd37573med.jpg


teraz trochę naszej rodzimej telewizji. Jeśli jest dobry sygnał to nawet TVP1 potrafi zachwycić wyglądem i jakością.
Tu mamy odległość 3-3,5 metra
317d677439cdd60fmed.jpg


Nawet powiększając znacznie zdjęcia - jakość jest rewelacyjna / zdjęcia wysyłamy "niebieskim" - ale proszę podawać dobry adres i mieć czystą skrzynkę - bo dużo maili wraca/
4d4608a1a796afd1med.jpg


Na dobrym sygnale SD już widać głębię obrazu , wiele osób jest mocno zaskoczonych jakoscią zwykłej dobrej telewizji
850dbc1f43861e36med.jpg


Zdaniem fotografów którzy zawieruszyli się na prezentacji - przejścia tonalne , ilość szczegółów , naturalność kolorów , głębia obrazu , wręcz trójwymiarowość - zostawia za sabą zarówno LCD jak i plazmy.
cb93d099c21d2d1cmed.jpg


Nawet duże powiększenia nie zmieniają tych decyzji.
ed56140432e5beecmed.jpg


Kąty boczne - przeszły juz do historii.
0f7925b83262bbbcmed.jpg


0cebf0e37ba7067dmed.jpg



No i HDTV. Tu ma się wrażenie że wyglądasz przez szybę .Że to wszystko - nawet z uwagi na wielkość - dzieje się tuż za Twoim oknem.
0cc0adccceb9c802med.jpg


Teraz ujęcia nawet z metra są szokujace. Po raz pierwszy widać najszerszą paletę barw - nie wyłaczając Plazmy Kuro.
2213ace66f2e6ab5med.jpg


Nawet na zdjęciu ma się wrażenie że ten pociąg jedzie.
7e02ae03ae36ce9emed.jpg


Nawet z odległości pół metra jakość jest taka że można liczyć włosy mistrza
776674c16f9330f3med.jpg


a za naszym oknem płynie Sekwana. Obraz jest czysty , wraźny, płynny
A ilość szczegółów przy braku migotania jest niesamowita.
2b101cd3aff10863med.jpg


I jeszcze pomidory giganty
7081e41ec3614d5fmed.jpg


i pomarańcze
29cfadd8f5422dd0med.jpg


Czerń jest czarna z całą gamą odcieni. Przy bliskich ujęciach przyrody gdy też siedzisz 1,5 -2 metry od okranu czuć jest atmosferę wewnętrznej głebi.
Uwaga nadjeżdżam :
b7d343c119b31293med.jpg


A jeszcze pilot - ponieważ nie było go w środku - obsługiwaliśmy go tym pilotem. Możliwe że bedzie inny.
e7cb50f8085ac96bmed.jpg



CDN............
 
Kiki, pierwszy raz zdjęcia sekwany, pomidorów i pomarańczy robią na mnie naprawdę wrażenie naturalności, wyglądają super. Tylko co się stało z koszulką Figo? Gdzie ta słynna kratownica? A jak z wieszaniem tych telewizorów? Podobno tak miało być, 29cm to chyba trochę dużo, aby można było je swobodnie powiesić? Ogólnie będzie to naprawdę niezła propozycja godna szczególnej uwagi, żeby jeszcze tak cena była rozsądna to będzie extra.
 
KIKI jestes wielki, to są naprawdę testy nowości !!!
Przyłączam się do prośby o ceny , nawet procentowe porównanie 58 lub 65 czy cena będzie podobna do Plazmy 50 Kuro czy raczej Sharpa 52 XL
I czy wiadomo ile JVC będzie dawało gwarancji na lampe i jaki będzie jej koszt.
aha i czy udało sie przetestowac z Xboxem lub PS3 w sprawie plynności

I czy w trakcie testów 65 z jakiej odległości oglądalo sie go w miare dobrze i konmfortowo czy 3 metry nie za blisko ?
 
Ostatnia edycja:
A czy ktos wie czy ten JVC obsluguje 24/1080p ? bo ponoc nie obsluguje co by bylo lekkim nieporozumieniem jak na taki sprzet...


Pozdro...
 
Dzieki za zdjecia, tv wyglda super, ale ja bym jeszcze prosil o sprawdzenie tego tv z komputerem - po HDMI i VGA - 1:1 pixel?
no i jeszcze kilka pytan/watpliwosci:
1. co z geometria obrazu?
2. jak duzy jest optyczny overscan w tym tv?
3. jaki jest kontrast po podstawowej kalibracji (AVIA)?
4. cena?

Dzieki i pozdrawiam

AnD
 
Ostatnia edycja:
Vader napisał:
czesc,
...
optyczny overscan? masz na mysli wraznia odczuwalne czy jak?? bo przyznam ze slowo optyczny wprawilo mnie w konsternacje :hmm:
....

przy zalożeniu, że tv posiada mapowanie 1:1 pixel -> jak duży obszar pulpitu komputera nie będzie widoczny na ekranie?
Mój "stary" sony kdf42 nie wyświetla całego pulpitu komputerowego - część skrajnych pikseli ze wszystkich stron jest niewidoczna, właśnie ze względu na sposób projekcji.

czy teraz jaśniej?

Dzięki

AnD
 
część skrajnych pikseli ze wszystkich stron jest niewidoczna, właśnie ze względu na sposób projekcji

i to jest overscan:)

i niestety w tym modelu takze wystepuje. nie jest to tak duze by trzeba bylo reorganizowac ikony. efekt jest najbardziej widoczny na pasku zadań (narzędzi). pulpit jest wyswietlany od podstawy liter START. taka sama ilosc obrazu jest "ucieta" od gory i po bokach.
 
Vader napisał:
i to jest overscan:)

i niestety w tym modelu takze wystepuje. nie jest to tak duze by trzeba bylo reorganizowac ikony. efekt jest najbardziej widoczny na pasku zadań (narzędzi). pulpit jest wyswietlany od podstawy liter START. taka sama ilosc obrazu jest "ucieta" od gory i po bokach.

Vader dzięki za info! Nie jest tak źle jak w moim sony.
Niech moc będzie z Tobą :D

ar2 napisał:
Dlatego nazywa się to telewizor a nie monitor :p

Ja chyba jestem z tych, który woli posiadać "monitor" a nie telewizor. Mam wrażenie, że większość użytkowników naszego forum działa podobnie jak ja i nie używa wbudowanych w telewizor tunera i głośników :p.


pozdrawiam

AnD
 
Cos temat ucichl mial byc dalszy ciag testu nie ma... a premiera w Polsce sie zbliza duzymi krokami widocznie tylko ja chce kupic ten sprzet...trzeba zaczac sie zastanawiac czy warto bo moze faktycznie nie ma co plakac bo wcale ten tv nie jest rzadna rewelacja skoro jest tak male zainteresowanie...


Pozdro...
 
Plazmą pdp 5000 Pioneer'a też było małe zainteresowanie...

Radzę nie oceniać po zainteresowaniu tylko po...
 
kinder napisał:
Cos temat ucichl mial byc dalszy ciag testu nie ma... a premiera w Polsce sie zbliza duzymi krokami widocznie tylko ja chce kupic ten sprzet...trzeba zaczac sie zastanawiac czy warto bo moze faktycznie nie ma co plakac bo wcale ten tv nie jest rzadna rewelacja skoro jest tak male zainteresowanie...


Pozdro...

A kiedy ta premiera ? - czy cos juz wiadomo o cenkach ?
 
65' maja wiechac 1 wrzesnia a 58' maja byc dostepne od 9 wrzesnia ...co do ceny to miejwiecej znam ale wiecej do powiedzenia w tej sprawie ma KIKI...mam nadzieje ze cena bedzie atrakcyjna...


Pozdro...
 
kinder napisał:
65' maja wiechac 1 wrzesnia a 58' maja byc dostepne od 9 wrzesnia ...co do ceny to miejwiecej znam ale wiecej do powiedzenia w tej sprawie ma KIKI...mam nadzieje ze cena bedzie atrakcyjna...


Pozdro...

Panowie to podajcie ta cene - chocby miala byc orientacyjna - gdyż nie wiadomy czy brac ostatnie KDSy czy czekac - PLEASE
 
Nie chce wprowadzac nikogo w blad moge sie mylic
detal 18999 zł za 65"
detal 13999 zł za 58"

dla czlonkow HDTV maja byc za 65'' - 15000 zł
za 58'' - 11500 zł


Ale tak jak napisalem nie chce nikogo wprowadzic w blad sa to ceny nieoficialne ponoc 1 wrzesnia ma byc wiadomo na 100% najlepiej w tym temacie zorientowany jest KIKI wiedz jego trzeba pytac co i jak...


Miejmy nadzieje ze bedzie taniej...

Pozdro...
 
Czytając ten test po raz pierwszy zastanawiałem się na serio czy nie wydać na tv ponad 10k. Zwykły divX na tak dużym ekranie z trzech metrów wygląda niesamowicie! Dla mnie to jest właśnie miara dobrego tv, czyli obojętnie jaki sygnał podamy gra ładnie, w odróżnieniu od tv LCD, które potrzebują bardzo dobrego sygnału. Na sygnale HD to nie sztuka - Lcd czy Pdp za ok 3-3,5k zagra już super.

Z niecierpliwością czekam na oficjalną cenę 58 cali.
 
Do góry