JVC 46z70 - (fullHD) - recenzja, wszystko o serii

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Victor należący do koncernu Matsushita, szerzej nam znany pod marką JVC bardzo długo kazał czekać Europejczykom na swój pierwszy model z matrycą o rozdzielczości FullHD (1920x1080) - 46Z70. W przeciwieństwie do wielu innowacji, które koncern wprowadzał jako pierwszy na rynek, tym razem obserwował ruchy konkurencji i dopiero w momencie wysypu modeli o najwyższej rozdzielczości postanowił przedstawić także swoje dzieło.​


F1.jpg


05100646z70.jpg

F2.jpg

Na pewno możemy mówić przy okazji telewizorów o dziełach, ponieważ coraz więcej producentów zaczęło rozwijać design w takim samym stopniu jak technologię. Tak jest właśnie w tym przypadku. Proste linie z delikatnie zaokrąglonymi rogami bez zbędnej ekstrawagancji w połączeniu z tworzywem sztucznym o wysokim połysku tworzą elegancką i zwartą obudowę. Materiały zastosowane do jej wykonania nie budzą wątpliwości, jedynie pomysł z wysokim połyskiem skutecznie odbijającym każde źródło światła może dać się we znaki. Wszystkie przyciski na telewizorze zostały umieszczone na prawym boku, w takiej samej konfiguracji jak w dotychczasowych modelach tej marki.

bok.jpg


Zgodnie z tradycją, wejście nowego modelu wprowadza także nowe wersje ulepszeń obrazu i dźwięku. JVC wprowadzając nowy topowy model LCD podrasował system DynaPix:


- Integrated D.I.S.T. Structure
- DynaPix HD N/R (Noise Reduction) System:
1) Signal Noise Reduction
2) Block Noise Suppressor
3) Logical Noise Eliminator
4) Deinterlacing w postaci - Motion Adaptive I-P Converter

proc1.jpg

Wszystko to obsługiwane przez 32-bitowy procesor taktowany częstotliwością do 96MHz

proc.jpg

Jako, że mamy doczynienia z samplem, czyli modelem tzw. pokazowo/testowym, próżno szukać na nim nazwy modelu. Ciężko uwierzyć, iż oznaczenie modelu zostało napisane na taśmie klejącej.

05100646z70-1.jpg

Tak jak w przypadku Plazmy Pioneer'a czy najnowszego Sharp'a 46XD1, 46Z70 mieliśmy okazje sprawdzać jako jedni z pierwszych.

6.jpg

io.jpg

hdmi.jpg

Podłączamy HDMI, Component, koncentryk etc. Jeszcze tylko wtyczka do prądu. "Pstryk". Pierwsze zaskoczenie... menu w języku Polskim w samplu. Ale przejdźmy do sedna sprawy, sam wygląd i konstrukcja menu przeszło jedynie kosmetyczne zmiany, doszły także nowe opcje związane z unowocześnieniem całego telewizora. Niestety nie mieliśmy okazji do zobaczenia pilota i jego konstrukcji, ponieważ nie znajdował się w szarym pudle z telewizorem.

m1.jpg

m2.jpg

Dostrajamy kolory wg plansz testowych, sprawdzamy ustawienia i zaczynamy.

m4.jpg


m3.jpg


Dotychczasowy standardowy zestaw testowy został troszkę zmodyfikowany. Buffalo DVD-HD player został zastąpiony przybyszem z Australii - Zensonic Z500, który poza złączem Component posiada także HDMI z HDCP. Dla formalności przypomnę skład zestawu:

komputer PC (karta ATI)
Xbox 360
Podstawowe DVD z upscalingiem
Set top box QualiTV QS1080-IR (tuner satelitarny HDTV)
Nagrywarkę HD IO DATA (HVR - HD160) połączoną z HD boxem Panasonica (TZ-DHC500)
Odtwarzacz DVD-HD Zensonic Z500

Tak jak się można było spodziewać, plansze testowe z rozdzielczościami zostały właściwie wyświetlone. Jednak w przypadku podłączenia zarówno kompozytowego jak i euro obraz nie zachwycał. Zagłębiając się w analogowy świat anteny naziemnej euforia malała. Wszystko to za sprawą panela FullHD, który tak jak w przypadku konkurencji słabo radzi sobie z sygnałem analogowym. Warto zauważyć, że wraz z rozwojem procesorów znajdujących się wewnątrz telewizorów, obraz analogowy wygląda coraz bardziej znośnie. A w połączeniu z odpowiednią odległością od ekranu jest, na tyle dobry by bezstresowo oglądać najróżniejsze programy. Analizując problemy świata anteny analogowej podłączyłem tuner satelitarny, aby sprawdzić czy jest różnica między kanałami SD na antenie/kablówce a kanałami także SD tyle, że z dobrego tunera satelitarnego. W tym przypadku obraz SD był o klasę lepszy i mając w perspektywie lepszą jakość polskich platform cyfrowych, posiadacze takich telewizorów powinni kierować się właśnie w ich kierunku.

2.jpg

Wkroczmy teraz w świat zer i jedynek. Większość nowych budżetowych DVD posiada już upscaling dlatego też, panel został połączony przez HDMI z DVDa na wyjściu ustawiłem obraz 1080i. Obraz charakteryzował się dobrą głębią czerni, dużą paletą kolorów i wyraźnie poprawioną w stosunku do poprzedników gradacją szarości. Nie znalazłem żadnego punktu na tyle słabego by o nim wspominać. Telewizor przekazuje obraz taki jak można się spodziewać po topowym modelu czołowego koncernu, czyli wyraźnie lepszy od starszych generacji, natomiast na bardzo zbliżonym poziomie do konkurencji, z którą od razu porównywałem obraz (Sony X2000). Kawałki Władcy Pierścieni i Matrixa umilały minuty wszystkim aktualnie przechodzącym obok telewizora.

3.jpg


Zanim przeszedłem do testowania obrazu wykorzystując HDTV, sprawdziłem obsługiwane rozdzielczości przez złącze D-SUB czyli standardowy port łączący telewizor z monitorem. Niestety tak jak w poprzednich modelach JVC tryb PC nie wykorzystuje pełnej możliwości matrycy. Co prawda obraz dostarczany w rozdzielczości 1024x768 jest na tyle dobrej jakości, że bez problemu możemy używać telewizora jako monitora, to pozostaje pewien niedosyt.

pc2.jpg

pc.jpg

Na koniec zostawiłem sobie same przyjemności. Jako pierwsza, na ruszt trafiła konsola Xbox 360. Standardowo już Need for Speed MW wyciskał siódme poty z ekranu. Czas reakcji matrycy tego 46 calowego telewizora, jest na tyle szybki, że bez żadnych nieprzyjemności można ścigać się z przeciwnikami. To samo sprawdziłem także na symulatorach lotu czy strzelaninie FPP - brak zastrzeżeń.

xb.jpg

xb2.jpg

Panel bez zająknięcia wyświetlił 720p jak i 1080i po HDMI, niestety nie posiadałem źródła 1080p pod HDMI. Obraz jak to w przypadku HDTV zachwycał każdego oglądającego, jednak jeszcze sporo ma do nadrobienia względem mojego wzorca, czyli plazmy PDP5000EX Pioneer'a. Na koniec sprawdziłem jakość filmów i sportu w HD.

4.jpg

5.jpg

Podsumowując. Za sugerowaną cenę wynoszącą 16999pln otrzymujemy 2 złącza HDMI, 2 złącza scart, s-video/compozyt, component i D-Sub. Wszystko to połączone z matrycą 1920x1080 o rozmiarze 46ciu cali w ciekawej formie stając się jednocześnie solidną podstawą do budowy systemu kina domowego.


UPDATE: Uwaga po aktualizacji softu w xbox360 i próbie odpalenia trybu 1080P po componencie, telewizor odmawia. Info dzięki użytkownikowi batton23.
 

wozim

New member
Toż to niemal toczka w toczkę X70 w wersji full HD :). Przynajmniej z zewnątrz. Szkoda, że nie dopracowali podłączenia do PC, ale to w końcu telewizor ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
walka tytanów dopiero przed nami
W przyszłym tygodniu sprawdzimy obok siebie - full HD :
JVC
Sharpa
Toshiba
Sony
===============
Zbaczymy kto pokaże ząbki a kto pazury. Ci którzy nie czekali na Sharpa XD1 - z zakupów JVC z 70 -są zadowoleni. Ale zobaczymy co pokaże czas.
pozdrawiam
 

Deimos

Banned
Nie ma się do czego spieszyć

Szkoda tylko, że ten model ma beznadziejne obramowanie ekranu, świecąca rama, w której odbija się wszystko co jest przed odbiornikiem!
 
Ostatnia edycja:

wozim

New member
Przystanąłem przed nim w Saturnie. Szedł właśnie jakiś film przyrodniczy w HD 1080i. Szkoda, że nie dało się go porównać na tym samym materiale z modelami innych producentów. Robi wrażenie! Cena 12999.
 

andy51

New member
Od dłuzszego czasu korzystam z informacji zawartych na forum przygotowujac sie do zakupu telewizora Full HH. Rozwazam JVC i Sharpa 46``. Bardzo duzo informacji jest o Sharp`ie. Czy ktos z Was jest posiadaczem JVC 46 Full HD i moze sie podzielic uwagami?
 

zabka11

New member
menu serwisowe JVC 46z70

Witam
Mam pytanie do obcujących z tym sprzętem, czy ktoś z Was wie jak wejść do menu serwisowego aby podejżeć ustawienia serwisowe i czas pracy LCD oraz jaki jest średni pobór mocy tego sprzętu.
Pozdrawiam
 

andy51

New member
JVC 46z70

Witam

Prosiłem o ocene telewizora JVC 46z70 jego posiadaczy.
Czyzby było ich tak mało?
Kiki a moze ty ktory znasz wszystkie telewizory mozesz cos o nim wiecej powiedzieć? Waham się miedzy nim a Sharpem 46 xd. Mam jednak kino domowe JVC i wolałbym uzywać jednego pilota jeśli telewizory sa podobne.

Dzieki z góry za wsparcie!

Pozdrawaiam
 

batton23

New member
46z70 vs 46xd1

ja również bym prosił o porównanie JVC 46z70 i Sharp'a 46xd1
waham się między tymi dwoma TV i nie moge sie zdecydować...
bardzo proszę o pomoc...podpowiedź
z góry dziękuję
pozdrawiam
 

RAF1973

New member
46z70

Od 2 tygodni jestem szczesliwym posiadaczem tego tv, chcialbym go polecic zwlaszcza osobom kozystajacym na tv z pc-ta. Po hdmi w rozdzialce 1920x1080 obraz jest rewelacyjny - wlaczajac COD2 albo NFS Carbon to calkowity odlot. Jesli chodzi o telewizje N niestety nie dziala po hdmi, dziala do componencie - kanaly hd to rewelacja co do kanalow sd lepiej radzi sobie dreambox - jakosc obrazu zadawalajaca. Pytajcie jesli chcielibyscie sie czegos dowiedziec.:D
 

mrdark

New member
Napiszcie cos wiecej na temat tego jvc, istotna dla mnie informacja jest czy posiada czujnik swiatla, jesli tak to jak sie sprawuje... Bo jesli chodzi o obraz to chyba rzeczywiscie brakuje mu konkurencji nawet ze strony sony x2000, szkoda ze moge stwierdzic jedynie na podstawie krotkich ogledzin. Tyle ze sony na pewno ma czujnik swiatla, jvc nie mam pojecia. Jak to jest? Jak Wy oceniacie jego zetkniecie z konkurencja?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
telewizory wielokrotnie jeździły na prezentacje porównawcze.
Obecnie zdecydowaną przewagę notuje JVC. Wiele osób po zakupach opisało model w samych superlatywach.
JVC - z sygnału SD ma znakomitą kompresję obrazu , dzięki czemu jakość jest absolutnie zaskakująca . Mecze tenisa w Australian Open nawet z odległości 2 metrów - absolutna rewelacja. Zero smużenia .
JVC ma dodatkowe wyposażenie : Pip , mozliwość sterowania obróbką sygnału cyfrowego , znakomite formatowanie , podstawa obrotowa.
pozdrawiam
 
Do góry