Jvc 37 R 71

absolus12

New member
Witam
Niestety nie testowałem powyższego modelu.
Jestem natomiast posiadaczem R70, jestem z niego bardzo zadowolony. Wydaję mi sie, że jest to model jakościowo stojący między sony s2000 a v2000 ale o wiele blizej mu do V2000 -jeżeli chodzi o jakość obrazu.
W swojej klasie cenowej jest to według mnie bardzo dobry wbór.
POzdrawiam
 

gkozoduj

New member
Czy to prawda, że JVC ma matryce od SHARP'a?

Nie wiem dlaczego JVC nie chwali się takimi paramarami jak: kontrast, kąty, jasność... :confused:
 

darien

New member
Tyle znalazłem:

Dane techniczne:
Przekątna ekranu: 37", panoramiczny, LCD, 94 cm
Panel: O rozdzielczości W-XGA (1366 x 768 pikseli)
Kontrast: 1000:1
Jasność: 500 cd/m˛

Dźwięk: A2/Nicam Stereo
Picture and Picture: Tak
3D sound: Tak
Całkowita moc wyjściowa (RMS): 20 W x 2
 

akobretti

New member
Jvc R71

Wydaje mi się,(po intensywnej analizie w niecie, na stronie JVC a także w materiałach katalogowych firmy), że różnica cenowa pomiędzy R71 a R70 wynika z prostrzego "układu " audio. Matryca jest chyba taka sama w także "systemy korekcji"(nie wiem czy to fachowe określenie) jak np DynaPIX HD.
PS Jest prawie zdecydowany na ten model, ale może ktoś go testował na "n"-ce.
 

gkozoduj

New member
37r71bu

Na 90% jestem zdecydowany na 37R71BU, ale mam jeszcze kilka pytań:
- Czym różni się model R71 od S60 (taki ostatnio oglądałem w akcji), czy
tylko dźwiękiem?:confused:
- Jakie są podstawowe parametry tego modelu (kontrast, kąty, jasność), czy matryca jest taka sama jak w S60?:confused:
- Czy R71 ma obrotową podstawę jak S60?:confused:
- Ogólne rzecz biorąc dlaczego model R71 jest tańszy od R70 i od S60, który jest już sprzedawany od roku?
- Jak działa PIP w modelu R71?:confused:
- Czy są problemy z podłączeniem z komputerem przez D-SUB? Czy długość przewodu ma znaczenie, np. 15m?
- Czy ktoś ma zdjęcia rzeczywiste tego modelu?:confused:
 

apple

New member
Tylko 1 HDMI i brak DVI?

gkozoduj napisał:
Na 90% jestem zdecydowany na 37R71BU, ale mam jeszcze kilka pytań:
Też byłem zdecydowany, zwłaszcza, że mozna kupić zz 4700 ALE załamałem się patrząc na szczegóły.
TYLKO 1 HDMI! Mam mieć n-kę, DVD również mają wyjścia HDMI a przy R71 byłbym skazany na nieznanej jakości ręczne przełaczniki.
W dodatku nie ma wejscia DVI a tylko VGA. Załamka. Jak TV tej klasy może mieć tylko 1 HDMI i VGA?

Czy przez component obraz z "progresywnego DVD" będzie dużo gorszy niż HDMI?

W sklepach twierdzą, że dzieki nagrywarce DVD z componentem na wyjsciu mozna sobie poprawiac obraz ze zwyklych zródeł (podlaczajac żródło do nagrywarki) - jak to się sprawdza w praktyce?

Czy R71 ma wejście na kartę SD? Na jednej ze stron piszą, ze owszem ale znalazłem taką informację tylko w 1 miejscu.

Pozdrawiam
 

akobretti

New member
Jvc R71

Witam
Rzeczywiście ten model jest troszkę ubogi jak na swoją klasę, ale przy takiej cenie!!!!!!!!!. Wydaje mi się że mimo wszystko najważniejszy jest obraz, a w takich cenach lepszego wyposażenia nikt nie zaoferuje. Chcąc mieć wszystkie wejścia (np 2 x HDMI trzeba wyłożyć 1000-1500 zpl więcej) trzeba chyba troszkę uzbierać forsy. Co do stojaka to wydaje mi się,że nie jest obrotowy(bliźniacza obudowa do R70), a wejść na scart-y chyba nie ma (rzeczywiście w jedeym miejscu w necie jast taka informacja, a strona JVC nic o tym nie mówi). Mimo wszystko do tej pory nie wiedziałem czy Sharp GA8E czy ten JVC-ik, ale po głębokiej analizie raczej JVC (także kiki wybór stawiał na forum na ten model)
PS Ja znalazłem go za 5000, gdzie poniżej tej kwoty?????
Pozdrawiam;)
 

gkozoduj

New member
Witam,

R70 i R71 mają matryce SAMSUNG'a PVA, więc nie ma sensu przepłacać.
-JVC 37R71 - 4700zł
-SAMSUNG 37S71 - 4200zł

Ja byłem zdecydowany na JVC, ale gdy się dowiedziałem że posiada ta samą matrycę co S71, to w poniedziałek zamawiam SAMUNGA.

Na kożyść S71: design, grubość 9,5cm (JVC 13cm), PIP z HDMI i komputerem, boczne wejścia, rozdzielczość z kompa 1360x768 (JVC 1024x768 z problemami), znacznie lepszy dzwięk...

Myślę jeszcze o SAMSUNGU 37R71 - lepszy kontrast, kąty, możliość obrotu... (cena 5000zł)
 

apple

New member
gkozoduj napisał:
Witam,

R70 i R71 mają matryce SAMSUNG'a PVA, więc nie ma sensu przepłacać.
-JVC 37R71 - 4700zł
-SAMSUNG 37S71 - 4200zł

Ja byłem zdecydowany na JVC, ale gdy się dowiedziałem że posiada ta samą matrycę co S71, to w poniedziałek zamawiam SAMUNGA.

Na korzyść S71: design, grubość 9,5cm (JVC 13cm), PIP z HDMI i komputerem, boczne wejścia, rozdzielczość z kompa 1360x768 (JVC 1024x768 z problemami), znacznie lepszy dzwięk...

Myślę jeszcze o SAMSUNGU 37R71 - lepszy kontrast, kąty, możliość obrotu... (cena 5000zł)

A procesory?
Ten przekłamujący kontrast w Samsungu zraża wiele osób. JVC ma chyba szybszy procesor i inną technologię.

Ta grubość różniąca się o 4 cm... chyba żartujesz :) Kto to zauważy? Jeśli powiesisz na ścianie, to obrotowa podstawa nie jest potrzebna - jeśli stoi, to nie zobaczysz różnicy w grubości.

Design, to sprawa gustu. Mnie podoba się JVC - w dodatku srebrny, a Samsung nie posiada takiego. Po kilku miesiacach przestaniesz latać ze szmatką gdy zobaczysz pierwszy kurz na czarnym LCD. Wówczas srebrny JVC będzie praktyczniejszy :)

Skąd masz informacje, że S ma z PC WXGA a JVC nie?

Pozdrawiam
 

gkozoduj

New member
Cienki PIP w JVC

apple napisał:
Skąd masz informacje, że S ma z PC WXGA a JVC nie?

Peanalizuj instrukcje obsługi....


Jeszcze jedno, SAMSUNG ma korzystniejszy PIP, np. okno główne to komp, a małe TV, DVD - JVC nie ma PIP z kompem, chyba że podłączysz przez HDMI....
 
Ostatnia edycja:

ein

New member
apple napisał:
A procesory?
Ten przekłamujący kontrast w Samsungu zraża wiele osób. JVC ma chyba szybszy procesor i inną technologię.

Skąd masz informacje, że S ma z PC WXGA a JVC nie?

Pozdrawiam

Co do systemów poprawy obrazu to faktycznie DNIe fajnie wygląda w demo a potem... cóż, potem jest tak sobie.

Co do rozdzielczości (komp) to oczywiście Samsung jest tu bezapelacyjnie górą. Wzorowa praca z PC (właśnie natywne 1360x768!) a JVC niestety słabo (tylko 1024x768... wszystkie modele tak mają, oprócz serii B)
 

akobretti

New member
Witam
Po analizie w/w wątków chyba mimo wszystko zdecyduję się na JVC. Po pierwsze czarna obudowa Samsunga odbija światło (+ kurz), JVC chyba ma rzeczywiście lepsze korekcje (nowy Dyna PIX DH jak w serii X i w R70, które mają dobre recenzje). Co do używania LCDceka do kompa, to przecież głównie TV (przynajmniej dla mnie), chyba, że ktoś będzie tak użytkował to w tym przypadku lepiej Samsung. Co do audio, to i tak będę podłączał go do Ampli.
Pozdrawiam i dalej obserwuję dyskusję.;)
 
Do góry