Już nie wiem ile w końcu 55' czy 65' pomożecie ? 😀

L

lukas1985

Guest
Witam serdecznie planuje zakup tv, marka i model już wybrany Sony XH90. Ale cały czas nie wie jaki rozmiar będzie optymalny 55' czy 65'. Obecnie mam tv Samsunga 48'. Pokój ma ok 17m2. Siedzę w odległości ok 2.5-2.8metra. oglądam głównie kablówkę z UPC stb horizon , ale.rowniez Netflixa i mam Xboxa one S. Bardzo proszę o komentarz . 😀
 

Petru23

Banned
55", na większym upc będziesz miał dramat. Ja do upc i kanapy 4m miałem 55 " i ok, ale bliżej, np siedząc przy stole 2-2, 5m to widać każdy mankament obrazu. A co dopiero na 10" więcej...
Oddalem te 55", szukam 50".
 
L

lukas1985

Guest
Ehh to teraz mam mętlik w głowie.😔 Apropo wyboru byłem przekonany do Sony XH90 ale zobaczyłem oleda LG BX i obraz robi wrażenie , aczkolwiek boje się że nie posłuży długo i będą się wypalać piksele...
 

trops55

Member
Ja z 2,7m mam 65 cali i jest super. Fakt, że jest to oled z najwyższej półki Philipsa. Obraz z Netii HD super, dzięki bardzo dobremu skalowaniu. Przesiadka z 52 cali prawie mało zauważalna, jeżeli chodzi o wielkość. Jak masz kasę, to w ciemno bierz 65 cali
 

pawel_krakow

New member
Kupiłem w zeszłym tygodniu przy 2,5 - 3 m 55 cali. Po tygodniu był to dramat bo znów ekran nie wypełniał przestrzeni wzrokowej i wczoraj kupiłem ten sam model tylko 65". Sony 65XH9505 - jak dla mnie najlepszy LCD na ten rok - bezpośrednio porównywałem go z Samsungiem Q90T..... Ktoś kto pisze o tym, że coś będzie nie tak z kablówką, pixele czy coś - chyba nie wie o czym pisze - bo pewnie nie miał nigdy większego ekranu albo miał jakiś słaby model TV. Również mam UPC. Niestety posłuchałem tych rad i sporo na tym straciłem zarówno czasu jak i pieniędzy. Obraz wygląda rewelacyjnie i dopiero przy 65 calach czuć namiastkę ekranu kinowego. Mógłbym mieć nawet 75 cali przy tej odległości. Przerzucałem się z 42 cali i tylko przez tydzień 55 było ok, teraz 65 wydaje się optymalne ale już czuję niedosyt.....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled Toshiba 55X98 za 3999 zł
Oled LG 55BX za 4299 zł
Ale jak będziesz niebieski to masz dodatkowo do każdego modelu pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 
Do góry