Już myślałem, że wybrałem zestaw ...

sebos

New member
Witam,

Od roku staram się kupić jakiś miły zestaw KD. Żeby nie owijać w
bawełnę odrazu przejdę do konkretów.
Mam do wydania 15 kpln na: dvd, amplituner, fronty, centralny,
surrondy, przewody. Suba odkładam sobie na deser.
Pomieszczenie: salon, akieś 35-40 m2.

A o to moja historia:

1. Dokładnie rok temu wybrałem sobie zestaw:
- Harman Kardon AVR 245 + DVD 23 + Northridge Movie 2 (bez suba)

W sumie było nieźle. Trochę odczekałem i jak już miałem kupować,
jakieś pół roku temu, to

2. Sprzedawca namówił mnie na odsłuchanie:

- Denon DVD-1930 + AVR-2807 + kolumny Dali Ikon 6, Ikon 2 i Ikon
Central 1

W sumie, ten zestaw ma coś w sobie, ale jak dla mnie za bardzo
analityczny, ale jakoś tak wyszło, że się przekonałem i już prawie
chciałem kupić .... no właśnie .. gryzłem sie, że chyba nie jest to to
czego szukam i znowu powróciłem do HK, ale teraz apetyt mi urósł i
kombinuję coś takiego:

3. Harman Kardon AVR 435 + DVD 47 + JBL Studio L CINEMA 2 (bez sub'a)

No i nie wiem, czy wogóle warto odsłuchiwać ten zestaw, czy ktoś może
coś o nim powiedzieć.
Szukam zestawu 50% muzyka (różna) / 50% kino o miłym, miekkim dźwięku, z lekko przeszywającym basem.
Pozdrawiam,
Sebastian
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Twój zestaw powienien wyglądać tak:
AVR445+DVD47+L 810 x 2, L 880 x 2, LC 1

Oczywiście sub da przeszywający na wylot dzwięk w kinie :) więc prędzej czy później musisz się postarać go dokupić. Zestaw będzie grał uniwersalnie, da się na nim posłuchac nawet klasycznej, nie wspominając co robi z dynamicznymi kawałkami, poprostu noga sama zaczyna naśladować rytm.
 

sebos

New member
blackninja napisał:
Twój zestaw powienien wyglądać tak:
AVR445+DVD47+L 810 x 2, L 880 x 2, LC 1

Oczywiście sub da przeszywający na wylot dzwięk w kinie :) więc prędzej czy później musisz się postarać go dokupić. Zestaw będzie grał uniwersalnie, da się na nim posłuchac nawet klasycznej, nie wspominając co robi z dynamicznymi kawałkami, poprostu noga sama zaczyna naśladować rytm.

I właśnie o to mi chodzi :) Myślisz, że L 880 ogarnie te 35 - 40 m2, zastanawiałem się jeszcze nad L890. Suba dokupię w drugim rzucie.
Czy możesz polecić miejsce w Warszawie, gdzie możnaby odsłuchać taki zestaw?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
L880 sporo potrafią ale jeżeli na razie chcesz zrezygnować z suba to przy twoim pomieszczeniu można sie pokusić o L890 ale wtedy też lepiej wydajniejszy amplituner AVR645.

Poszukaj w Wawie znajdziesz takie sklepy.
 

ThYX

New member
blackninja napisał:
Twój zestaw powienien wyglądać tak:
AVR445+DVD47+L 810 x 2, L 880 x 2, LC 1
Łałłł ... mam wrażenie że wszyscy muszą mieć taki sprzęt i takie jakie ucho jak blackninja :) Ja nie podzielam tego stwierdzenia bo zestaw powinien być taki, jaki pasuje najbardziej kupującemu. Jeden słucha takiej muzyki/takich filmów, inny znowu inne gatunki wiec twierdzenie "Twój zestaw powienien wyglądać tak" jest chyba twierdzeniem "sprzedam ci zestaw, który pownieneś sobie kupić"...

JBL to w sumie dobre kolumny ... ale wg mnie wyłącznie do KD. Jeśli będziesz słuchał także na tym sporo muzyki to polecam także spojrzeć na kolumny innych firm...
 

jezikk

New member
Sam niedawno zakupilem zestaw Denon 1930 + 2807 i do tego glosniki KEF iq9, iq3, iq6, pwd2500. Teraz po przeszlo miesiacu wygrzewania pokazuje to pazurki. Uwazem ze lepiej spisuje sie z muzyka w stereo niz JBL L890.

Zestaw JBL l890, L830, LC1 rowniez mialem w domu na odsluchach i przez 3 dni meczylem oba zestawy. Ostatecznie decyzja padla na KEF. Jest bardziej przejrzysty, przyjemny i ogolnie lepiej mi przypadl do gustu. Tez mam zason ok 30-35m2 i te KEF to az za duzo ;))) Jak podkrece w kinie to basik masuje zaladek ;) a soprany przeszywaja swoje detalicznoscia, sa miekkie i dynamiczne. (Chodz na poczatku sie tego obawialem bo kopulka w KEF jest ALU).

Potwierdzeniem tego ze JBL L Studio i KEF IQ9 to swiatowa czolowka jest ranking w ktorym to JBL zajal 1 miejsce a KEF 2 w rankingu na najlepszy sprzet do KD miesiecznika A/V (numer chyba 1 lub 2 /07).


Ja ze swojej strony moge polecic odsluchanie KEF z elektronika jak proponowales, tworzy to naprawde dobry zestawik.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
ThYX źle to zrozumiałeś, poprawiłem tylko wybrany przez sebosa zestaw o aktualne modele :)

sebos:
Harman Kardon AVR 435 + DVD 47 + JBL Studio L CINEMA 2 (bez sub'a)
ja:
AVR445+DVD47+L 810 x 2, L 880 x 2, LC 1


Co do moich preferencji to takie połączenie bardzo mi sie podoba.
 

sebos

New member
Dzisiaj będę jeździć po Warszawie, wbrew pozorom trudno jest znaleźć sklep / salon, w któym można odsłuchać taki zestaw.
 
Do góry