JU6400 - 50 cali - opinie?

czukuczan

New member
Witam,
w związku z dziwną awarią UH6400 zrezygnowałem z zakupu tego modelu i szukam dalej.

W jakimś neonecie znalazłem model JU6400 - prezentował się ciekawie i zastanowiłem się nad jego kupnem.
Piszę tutaj o poradę, ponieważ próbuję uniknąć głupich błędów i mam dwa pytania:
-telewizor będzie oglądany z odległości 3 metrów - w 24m2 pokoju, lepiej wziąć 50 cali czy 55?
-co w związku z matrycą? Zależy mi na dobrej ilości Hz (100 jest wystarczającą liczbą?)

Ewentualnie prosiłbym o polecenie innych modeli.
Budżet jest do 5000zł, zależy mi na jakości 4K. Preferowalnie bez androida, słyszałem że się zacina i przez to jest niewygodny w obsłudze. Oczywiście musi mieć też Wi-Fi.
 

Metrolog

New member
Przy 3m tylko przekątna 55" jedyny rozsądny i osiągalny w sklepie wybór w cenie do 5 tys.to SONY KD-55X8505C Android został już w miarę dopracowany i da się już całkiem przyzwoicie korzystać z tego TV. 100Hz jest wystarczającą liczbą poniżej której nie należy jednak schodzić.
 

czukuczan

New member
Hm, czyli widzę, że ciężko będzie dostać 50 - 55 cali 4k w takiej cenie. Jakieś alternatywy? Czy lepiej kupić FullHD?
 

Metrolog

New member
Jak zrobisz rozeznanie rynku to sam się przekonasz że 4k, 100 Hz, 3D, SAT za 5 tys. i do tego jeszcze dostepny w sklepie to wielka rzadkość. Zakup FHD owszem ale jakiś rok temu teraz już nie bo ceny mocno spadły.
 

czukuczan

New member
No to szkoda. W takim razie jednak widzę, że będę musiał się przerzucić jednak na full HD, z racji ceny. Czy jest jakiś warty polecenia? Znalazłem model J6200 - prezentuje się całkiem przyjemnie.
 
Do góry