John Carter BD?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ktos moze nabyl film John Carter na BD?
Chodzi mi tu glownie o jakosc audio.
Leca dlugie urywki tego filmy na jednym kanale w UPC zachecajac do wypozyczenia, juz na tym slabym torze audio film wyroznia sie swietna oprawa dzwiekowa, mam tu na mysli "efekciarstwo", pytanie jak jest na BD?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak kiepsko? W tego typu produkcjach film traktuje jako audio/wizualne atrakcje aby pobudzic membramy w kolumnach, nie szukam tam wiekszych wartosci.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Scenariusz filmu oparty został na postawie dwóch powieści tzw. cyklu marsjańskiego pióra Edgara Rice'a Burroughsa, czyli "Księżniczki Marsa" i "John Carter z Marsa". Pierwowzór powstał więc w 1912 roku i stąd wzięło się sporo nieporozumień co do treści. Gdyby scenariusz powstał dwa lata temu, to można by się czepiać że to popłuczyny po Avatarze (z czym zresztą często można się na forach spotkać), ale ponieważ powstał dokładnie 100 lat temu... to spora grupa widzów nie potrafi się odpowiednio do niego nastawić.
Burroughs dał życie dwóm znanym postaciom. Jedną z nich jest właśnie John Carter, a drugi to Tarzan.
Decyzja oczywiście należy do Ciebie. :)
 

kornknot

New member
Audio w tym filmie, jak zreszta we wszystich blurayowych superprodukcjach wyrywa z kapciów. DTS-HD w 7.1 na prawdę robi różnicę. Jeśli chodzi Ci o audio to dobrze trafiłeś. Zresztą trudno trafić nowe filmy na blu ray, którym pod względem dźwięków coś można zarzucić. Pytaniem jest tylko czy dźwiękowcy mieli sceny w których mogli się wykazać a tutaj takich nie brakuje.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Film zakupilem, dzwiek jak najbardziej - warto.
Co do filmu, zasnalem w polowie wiec potraktowany zostal dwa razy, nie zaluje zakupu ale nie porwal mnie, teraz czekam na Prometeusza i oczywiscie klimat w wydaniu na BR.
 

ognik

New member
Mnie John Carter przypadł do gustu.Może film nie jest wysokich lotów ale warto obejrzeć.Nie miałem jeszcze okazji zakupić wersji BD ale na pewno to zrobię.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Film jak film, koncowka filmu nadrabia. Avatar to nie jest, ale tez brakuje mi takich filmow jak Kontakt z J.Foster, nie ma tego na BR u nas, a szkoda bo to dzielo dla mnie ze wszystkimi wadami, tematyka i konwencja tego filmu rewelacyjna, szkoda ze tak malo filmow tego gatunku, bez latajacyh smokow i innych cudacznych stworzen.
Kontakt swoja droga ma jedna z nalepszych scen dzwiekowych jakie slyszalem, dokladnie jedna scene ktora trwa niecala minute.
 

allyours

New member
zaliczyłem Cartera w kinie i na hd1080 w domowym zaciszu - dźwięki powalają
jeśli ma się sporo lat i czytało z zapartym tchem książki E.R.B. jakieś 30 lat temu - żadne porównania do Avatarów itp nie są potrzebne ;)
polecam
 
Do góry