Jeszcze plazma nie zginęła, czyli jak przestroiłem Panasonica

simon

New member
A było to tak:

Kupiłem Plazmę 37PE55 przywiezioną z Niemiec. Niestety zamiast 23 języków menu (jak było w folderach i informacjach w necie) zastałem tylko 6. A do tego fonia też była tylko w wersji niemieckiej czyli kicha, znaczy się brak dźwięku na kilku kanałach w kablówce a niektóre tylko mono - myslałem już poważnie o zakupie tunera satelitarnego.
Ale w miedzyczasie udało mi się namówić teścia na inny model Panasonica 37PA50, notabene też przywieziony z Niemiec, ale sprawdzony przed zakupem - miał polskie menu. I teraz najważniejsze. Wszedłem w menu serwisowe obydwu modeli i w swoim ustawiłem takie same dane jakie znalazłem w tym z polskim menu. Zresztą juz miałem się wcześniej wybrać do MM aby je porównać. Oczywiście nie przestawiałem wszystkich parametrów a tylko te, które znajdują się w Serwice2. Oto szczegóły:

OPTION1 --> Mój miał ustawioną wartość "2F" a powinno być "4F"
(ta drobna zmiana uaktywnia możliwość wyboru systemu np. na PAL D/K)

OPTION6 --> U mnie było "30" a powinno być "00"
(Teraz już będziecie mieć wszystkie 23 języki do wyboru w menu)

Jest jeszcze różnica w OPTION11 --> ja mam "90" a model PA50 ma "80" ale na razie nie wiem za co to odpowiada więc nie ruszam.

Podsumowując, bez obawy można przywozić modele Panasonica z Niemiec. Przestrojenie jest łatwiejsze niż się wydaje. Ciekawe ile za te 5 minut roboty chciałby wziąć serwis ?

PS: Obydwa modele mają ten sam FIRMWARE i taki sam panel.
 

hary31

New member
pzrestrojenie tunera tv

czy mógłbyś mi przesłać mailem instrukcje w jaki sposób przestroić panasa. kupiłem 42 pe 55 i takze część programów nie ma w ogóle foni a przy przełączaniu trzeszczy(na antenie zbiorczej)
 

Marecki

New member
Gratuluje pomyslowosci.
Ja kupilem w Niemczech LG PX4 ale na szczescie takich problemow nie mialem.
Ciekawe gdzie mozna dostac opis funkcji menu serwisowych.
 
Do góry