Jestem zadowolony ze swojego telewizora

bart

New member
Panasonic 37pv60 + kablowka UPC
Mistrzostwa ogladane na Polsat sport (i nawet na TVP) z 3-4 metrow to bajka. Gdybym mial dostep do HDTV, to pewnie przestalbym chodzic do pracy :). To samo DVD po scarcie. Ogladalem dzisiaj King Konga i obraz powala jakoscia. Byc moze na 42'' byloby jeszcze lepiej, ale zona postawila ostre veto :)
 

jarmalik

Member
Bez reklam
bart napisał:
Panasonic 37pv60 + kablowka UPC
Mistrzostwa ogladane na Polsat sport (i nawet na TVP) z 3-4 metrow to bajka. Gdybym mial dostep do HDTV, to pewnie przestalbym chodzic do pracy :). To samo DVD po scarcie. Ogladalem dzisiaj King Konga i obraz powala jakoscia. Byc moze na 42'' byloby jeszcze lepiej, ale zona postawila ostre veto :)

A teraz wyobraź sobie, że oglądasz obraz 50 cali z odległości 2,5-3 m. i widzisz każdy najdrobniejszy szczegół. To jest dopiero bajka! Przypuszczam że taki efekt na TV 37" przy sygnale HD widziałbyś gdzieś z odległości 1,5 m. "Trochę" to niepraktyczne.
 

ppan

New member
jak odbierać programy z Astry na C+?

ARSENAL
arsenal napisał:
"Na Cyfrze" jak to ująłeś jest oczywiście ZDF i ARD. Wystarczy poszukać na liście z kanałami z Astry. ZDF i ARD z HotBirda nie nadają meczów!
Czy możesz mi doradzić, jak uzyskac sygnał z Astry na C+?
 

Wolfeno

New member
LG 32LZ55 plus dekoder CP samsung 305 odbior na TVP ogólnie moze byc ale bez rewelacji ale po przelaczniu na polsat sport extra odbiór super dynamika obrazu, kolory, szczegoly
z 2 metrow wszystko kontrastowe i piękne.
 

bart

New member
jarmalik napisał:
A teraz wyobraź sobie, że oglądasz obraz 50 cali z odległości 2,5-3 m. i widzisz każdy najdrobniejszy szczegół. To jest dopiero bajka! Przypuszczam że taki efekt na TV 37" przy sygnale HD widziałbyś gdzieś z odległości 1,5 m. "Trochę" to niepraktyczne.

na czas ogladania HD przysune fotel na 1,5 m :)
co ja mowie, moge na podlodze siedziec z nosem przy ekranie, byleby wreszcie ten standard upowszechnil sie nad wisla.
 

Vigo

New member
U mnie na Panasonicu 32lx60 lepiej wypada Polsat Extra z kabla niż TVP1/2 z satelity.
Ale zrobiłem tak: ustawiłem w tv że na wyjściu av1 mam TV, i fonie podłaczyłem do wzmacniacza, a na av2 po RGB podałem z satelity, z Astry ZDF czy też RTL, gdzie dają mecze w 16:9.
I tak mam rewelka obraz i polską fonię. Niestety fonia z Polsatu jest opóźniona ze 2 sek. ale z tvp jest ok.
 

arsenal

Moderator
VIP
ppan napisał:
ARSENAL

Czy możesz mi doradzić, jak uzyskac sygnał z Astry na C+?
Widzę, że masz Philipsa 6010. Wgraj nieoficjalny soft np.6.27 i listę HotBird+Astra. Każdy taki soft ma funkcję DiSeQ i obsługuje przełączniki konwerterów, czego soft od Cydry+ nie potrafi.
 

Stef

New member
JVC 32 X70; Kablowka Aster; Wczorajszy mecz Korea - Brazylia; Pomijajac ogolnie fatalna jakos obrazu, to nie mozna nie zauwazyc duszkow, biegajacych przed pilkarzami, glownie w trakcie ruchu; Jest to bardzo zauwazalne w przypadku czerwonych strojow, na innych tego nie zauwazylem. To samo mialem na kanale TVP jak i na RTL. Nie wiem czy to wina telewizora, czy marnego sygnalu :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dziś kolejna ocena . JVC 40 S 70 - na meczu Polska- Kostaryka oraz Niemcy - Ekwador.
I pełne oczarowanie - Bardzo dobrze dał sobie radę na TVP 1 - na tyle skutecznie że Polacy wygrali - co prawda w stylu............
Ale wreszcie zwyciestwo.
W między czasie - przełączałem na Polsat extra -ten sam mecz i tu obraz znacznie lepszy . Super jakość obrazu meczu na Polsacie , ale przełączenie na VOX - i rewelacja. Jakość marzenie.
A wszystko z kablówki odległość 3 metry.
Z reklam płynących nawet Z TVP - odległość 2 metry - i jakość super.
Ze stacji niemieckich - znów rewelacja.
Od dawna nie widziałem tylu barw w drugim planie . Wyrazistość drugiego planu pozwala pokazać głębię obrazu. Rzadkość przy tv LCD.
Wreszcie długo oczekiwana czerń i to wcale nie kończy się tylko z przodu ale również z boku i to przy słabym oswietleniu.
W dalszym ciągu najlepsze formatowanie obrazu na rynku.
Max bass - pokazuje ,że przy tej wielkosci ekranu - możesz zrobić sobie małą dyskotekę.
Teraz mecz Szwecja -Anglia / właśnie zszedł Owen/ Polsat - jakość naprawdę robi wrażenie - a zbliżenia zawodników powodują tylko usmiech na twarzy.
A teraz zabawa z dźwiekiem . załącznie Max bass - powoduje zwiększenie bicia bębnów na stadionie , bądź wyodrębnienie głosu spikera.
Przy trąbce i bęnach oraz śpiewach - ciarki mam na plecach , udziela się atmosfera niesamowitego spektaklu z MŚ .
Większe zbliżenie oddaje faktyczną jakość . Widać wyraźnie trawę.
A teraz zabawa :
raz TVP - raz Polsat
- jakość wyraźnie lepsza na Polsacie.
Ale zostaję na Polsacie - mecz znacznie , znacznie lepszy.
Zero smużenia - zbliżenie na piłkę i jakość rewelacyjna.
Właśnie na chwilę przełączyłem aby sprawdzić jak działa z dvd "Kurczak Mały" i Zonk - Anglicy strzelili bramkę.
Jakość z dvd - super - odległość przy bajkach nie ma znaczenia. Jakość jak w bajkach.
Teraz Trynidad i Paragwaj na Polsat sport- obraz bardzo dobry - ale teraz - zmniejszyłem odległość do 2,5 metra.
Pojawiły sie smużenia na Sat 1, TV Trwam.
Ale DW , Eurosport , TV 5, Fashion , Trawel - rewelacja.
Wiem jedno - jeśli nie jest to spraw kasy dla komfortu oglądania - śmiało mozna sięgać po wielkość 40 " - tym wiekszy komfort im słabszy wzrok.
pozdrawiam
 
Do góry