Jestem w kropce????

pazio

New member
Witam,
z kolegą chcemy kupic dwa TV LCD śledzimy forum itp. i z karzdym dniem jest mi coraz ciężej cos wybrać :?:
Karzego dnia mam ochote kupić coś innego i tak przez jakis miesiac......:!:
Mamy wybranych kilka modeli i nie wiem co z tego będzie najleprzym wyborem. :(
Zaczelismy od samsunga-panasonica a teraz jestem na lg.
Podam modele, które nas interesują i jak ktoś jest w stanie podac szczerą odpowiedź co można kupić to prosze o jakąś opinie. INTERESUJE MNIE TYLKO 32"
samsung N71B, R72B, M71B
panasonic LX60P
lg LE2R, LC2R, LC3R, LB2R, LB1R
Dodam że tv będzie diałał na cyfrowym polsacie.
:blagam:
 

pazio

New member
Tak już robiłem i nic nie pomaga.
Samsung oferuje tv naszpikowane elektryką tak jak i lg tylko patrząc już na ceny to mamy wielką różnice miedzy jednym a drugim modelem.
Z 3500 tys w ofercie bedzie lepszy lg niż samsung.
 

Romanoff

New member
Jeżeli LG to 32lb2r , jeżeli samsung to napewno le32m71.Jeżeli Panasonic to lx600.JEżeli masz możliwość to przetestuj każdy z wymienionych tv na własnym odtwarzaczu dvd ze swoim ulubionym filmem(takim który dobrze znasz i będziesz w stanie na podstawie jakiegoś konkretnego fragmentu(ów) stwierdzić który ma lepszą płynność, szczegółowość,który dysponuje lepszymi kolorami(według Ciebie!).Z drugiej strony nie ma to jak zobaczyć je stojące obok siebie na tym samym sygnale, a jeszcze lepiej jak zrobi sie to w zaciszu swojego domu:)

Pozdrawiam
 

pazio

New member
Tak naprawde to powinienem zacząć od tego.
Aktualnie mam philipsa telewizor chyba ma z 10 lat
Nie posiadam poza laptopem nic z tv i audio.
Zaczynam od TV a póżniej chcę dobrać jakieś kino domowe.
Zdaję sobie sprawe ze jaki bym nie kupił tv to będe z niego zadowolony.
Telewizora nie wymieniam co 1 czy co 2 lata tylko bedzie grał i grał itd.
Czytajac forum głupieje i idę za tym co piszecie.
Chcę kupic C.Polsat
A zależy mi na tym by podłanczać laptopa internet i te sprawy.
Jeszcze jedna rzecz konsola ps2 to mi chodzi po głowie.
 
Ostatnia edycja:

mikmister

New member
Witaj w klubie, też miałem ból chyba z miesiąc, aż się zarejestrowałem tutaj i w końcu wybrałem 32". Czekam na realizację zamówienia czyli już bliżej jak dalej :D

Jeśli stać cię na jakiś tam wydatek to możesz zamówić prezentację wybranych modeli u siebie w domu ( e-panasonic.pl - nawet bannerek jest na forum ) ale jak nie możesz sobie na to pozwolić, zostają własne wrażenia w sklepie.
Ja np. jak pojechałem ogladać wystawy to na całej ścianie stały m.in dwa telewizory, które od razu wpadły mi w oko. Wyróżniały się super kolorami, nie było efektu "niebieskiej bieli". Był to chyba Panasonic 42" nie przyglądałem się bo mnie ten wymiar nie interesował i JVC LT 32X70 i właśnie to zamówiłem :)

Prawda jest taka, że jak sam sobie do "oka" nie dopasujesz to raczej nikt ci nie dogodzi, a na forum możesz jedynie potwierdzić zadowolenie z danego modelu lub nie ;)
Pozdrawiam
 

pazio

New member
Ja na chwile obecną zatrzymałem się na LG 32LER i 32LB2R
i tu mam też problem.:( Różnica między tymi modelami to niecałe 1000 zł to dużo, można powiedzieć zestaw kina domowego i co teraz?:x
 

cinek

Member
pazio napisał:
Ja na chwile obecną zatrzymałem się na LG 32LER i 32LB2R
i tu mam też problem.:( Różnica między tymi modelami to niecałe 1000 zł to dużo, można powiedzieć zestaw kina domowego i co teraz?:x

LB2R jest o tyle lepszy od LE2R o ile jest droższy :D
Stosunek cena jakość podobny w obu modelach.
Z LG najbardziej atrakcyjny cenowo wydaje się teraz model LC25R (ok. 3200)
Oprócz tego korzystnie przedstawiają sie (relacja cena/jakość)
1. Samsung 32N71 (ok. 3200)
2. Philips 5331 (ok. 2800)
3. Toshiba WL/DL 66 (ok. 3300)
JVC X70 to fajny TV ale według mnie o przynajmniej 500 zł za drogi jak na swoją jakość.
Każdy ma swoje zalety i wady nie ma ideału a każdy preferuje coś innego. Jak zależy ci na dobrej wspólpracy z laptopem weź Samsunga który nie jest znowu dobry na słaby sygnał (kablówka).
To oczywiście moje subiektywne odczucia.
 

pazio

New member
tak tylko w N71 podobno występuja jakieś problemy ze strojeniem jasności itp.
A philipsy maja przestażałą elektronike.
 

conradus8491

New member
W sprawie wyboru TV.

Rozumiem dylemat.Wielu z nas miało dokładnie podobne problemy. Osobiscie swój TV wybierałem w 2005 kiedy większość tego sprzętu miała wysokie ceny. Dokonałem wyboru całkowicie innego tv.lcd niż wynikałoby to z moich typów.Bardzo pomogła mi wizyta w małym sklepiku RTV i AGD.
Właściciel zachwalał mi pare marek z niższej półki - demonstując ich walory.Ostatnim tv. był SONY KLV-S32A10E,który był przedmiotem moich marzeń ale nie możliwości wtedy było to 5.9 tys.zł. Wiele wiedziałem o tym
tv. ale pokaz działania: film na dvd , oraz obraz z cyfry + przekonały mnie
o zakupie na raty.Urzytkuję ten model ponad rok i jestem zachwycony wszystkim co oferuje.Ostatnio sprawdził się we wspólpracy z dvd panasonica-s52 po złączu HD oraz z dekoderem telewizji n ,którego pokaz działania niedawno oglądałem.Wszystko działa bez zarzutu .Polecam więc przeanalizować ponownie.Obecnie ten sony w Marketcie Carfur kosztuje
dokładnie 3.999 zł.Dziękuje za uwagę.:cool: :cool:
 

Bartman

New member
nom

A ja wybieram z rodziną model telewizora 18 miesiąc i co ??;)
Przechodziłęm od LG do Samsunga 32r71, potem sreie n, następnie plazme Panasonica pv60, do niedawna chciałem Sharpa 32BV9 i JVC X70, a dziś jade po JVC 37r71. Co miesiąc można wybierać swoiych nowych faworytów i mówiąc sobie to jest ten jedyny :D. Za pół roku będa jeszcze lepsze telewizory....
 

cinek

Member
pazio napisał:
tak tylko w N71 podobno występuja jakieś problemy ze strojeniem jasności itp.
A philipsy maja przestażałą elektronike.
Problem Dynamic dimmer jest trochę rozdmuchany. Sam tego zjawiska nie zaobserwowałem (choćtrochę się pod tym kątem w te TV wpatrywałem) a nawet jakby, to ustrojstwo to można wyłączyć w menu serwisowymi i ci którym to przeszkadzało twierdzą ze jest dobrze. Mnie denerwuje w Samsungach raczej słabe formatowanie (w porównaniu do JVC czy Philipsa) brak automatycznego ucinania "czarnych pasów" itp. i wrażliwość na badziewny sygnał. Na słabym sygnale pojawiają się jakieś dziwne przebarwienia i obraz traci płynność. Na sygnale z DVD czy HD N71 nie ma w tym przedziale cenowym godnej konkurencji. Soczystość kolorów i detale to jego wielka zaleta.
 

pandzik

Member
Bez reklam
pazio napisał:
tak tylko w N71 podobno występuja jakieś problemy ze strojeniem jasności itp.
A philipsy maja przestażałą elektronike.

Chcesz wydac 3,5k i dalej nie wiesz co? Ja Ci powiem dołóż 300 zł i kup Sony S.
;)
 

pazio

New member
Witojcie.
Wczoraj byłem w MM i EAG. Zozmawiałem z gościem na temat LCD i powiedział tak:
osobiście nie ma jeszcze LCD bo czeka na to aż rozbuduje się sygnał w HD.
bardzo nie wiem czemu tak powiedział ale cos jest na rzeczy.
Powiedział bym kupił sobie jakiś telewizor tradycyjny i poczekał z pół roku.

Prawda jest taka że moja siostra nie ma Tv, więc chyba kupie jakis za 1000 zł i dam sobie spokuj na jakiś czas z LCD.

Co jeszcze powiedział to to że najczęsciej schodzą LG i SAMSUNGI.

pozdro
 

cinek

Member
pazio napisał:
Witojcie.
Wczoraj byłem w MM i EAG. Zozmawiałem z gościem na temat LCD i powiedział tak:
osobiście nie ma jeszcze LCD bo czeka na to aż rozbuduje się sygnał w HD.
bardzo nie wiem czemu tak powiedział ale cos jest na rzeczy.
Powiedział bym kupił sobie jakiś telewizor tradycyjny i poczekał z pół roku.

Prawda jest taka że moja siostra nie ma Tv, więc chyba kupie jakis za 1000 zł i dam sobie spokuj na jakiś czas z LCD.

Co jeszcze powiedział to to że najczęsciej schodzą LG i SAMSUNGI.

pozdro
Kupowanie teraz tradycyjnego TV (CRT 4:3 bez HD ready) to głupota.
Co innego jak masz TV który dobrze działa wtedy chyba rzeczywiście warto poczekać pare miesięcy.
Coraz więcej proigramów będzie przechodziło na format panoramiczny, naziemna telewizja cyfrowa to też niedługa perspektywa. A wydawać teraz nawet 1000 zł na coś co za chwilę będzie całkiem przestarzałe to bez sensu. Sprzedawcy na siłę chcą wypchnąć resztki CRT z magazynów (duzo miejsca zajmują;)) miej to też na uwadze.
TV LCD są już naprawde niezłe i postęp nie będzie juz aż tak szybki. Na pewno będa trochę lepsze i byc moze trochę tańsze ale to nie będą już tak duże róznice jak przez ostatnie lata.
 

gacopl

New member
nie wiem ale ten kto pisze o tym ze sony jest najlepszy to go nie zle media zmacily, ludzie SONY to SAMSUNG, wiec poco dawac 1000 zł drożej za sama marke. Jak wybierałęm tv dla siebie dokladnie ogladalem modele sonego nic rewelacyjnego nie za ta cene, szczegolnie ze sony instaluje matryce samsunga (BTW: dlatego nigdzie nie podaja dokladnych parametrow tych matryc) jesłi chodzi o typ 32 cale w przystepnej cenie to w tej chwili hitem po obnizce samsunga jest 32N71B (Sproboj kupic sonego o tych samyc parametrach w cenie 3200 zł) a jezeli masz kaske to kup Mke w kazdym badz razie samsung w tej chwili jest krolem jesli chodzi o jakosc do ceny (ew polecam philipsy z pixel plusem 2 hd, takiego ja sobie kupilem tylko gdyby w tedy nki byly takie tanie wybrałym wlasnie 40N71B)


pozdrawiam
 

gacopl

New member
cinek napisał:
Kupowanie teraz tradycyjnego TV (CRT 4:3 bez HD ready) to głupota.
Co innego jak masz TV który dobrze działa wtedy chyba rzeczywiście warto poczekać pare miesięcy.
Coraz więcej proigramów będzie przechodziło na format panoramiczny, naziemna telewizja cyfrowa to też niedługa perspektywa. A wydawać teraz nawet 1000 zł na coś co za chwilę będzie całkiem przestarzałe to bez sensu. Sprzedawcy na siłę chcą wypchnąć resztki CRT z magazynów (duzo miejsca zajmują;)) miej to też na uwadze.
TV LCD są już naprawde niezłe i postęp nie będzie juz aż tak szybki. Na pewno będa trochę lepsze i byc moze trochę tańsze ale to nie będą już tak duże róznice jak przez ostatnie lata.

JEstes chory chyba LCD nigdy nie dorownaja CRT pod wzgledem kolorów palety RGB i kontrastu jedyna ich przewaga jest rozdzielczosc ktora w tej chwili nadaje sie do 3 kanałów i do ogladania seriali z kompa (zassanych z netu ;] ). Jelsi chodzi o tv cyfrowa naziemna to oa nie ma racji vytu w warszawie TVP robi testy ale slabo to wyglada, w stanac tv cyfrowa na ziemna przyjeła sie srednio tylko w aglomeracjac) pozatym zastanow sie co gadasz czy myslisz ze korporacje ktore wydaly miliony na uruchomienie platform cyfrowych nadawanych przez satelite beda inwestowa w tv naziemna na która musieliby wydac miliardy aby uztyskac tak dory zasieg??


pozdro
(ps. nikogo nie chcialem urazic ale czasami trafia mnie jak slysze takie banialuki)
 

pandzik

Member
Bez reklam
Nie przejmuj się. Idź i kup w miarę dobry tv HD Ready.
CRT nie kupuj. Nie wiem skąd tak wiele zachwytów nad tzw "dobrymi" tv kinoskopowymi. Obraz ma wiele wad, wymiary duże.
Dla mnie crt wymarły... ;)
A czekać w nieskończoność? Nie warto. Ktoś tu napisał, że wybiera lcd-ka 18 miesięcy... śmieszne, nie?
 

pazio

New member
Tak jak piszesz wezmę coś na raty jakiś LG 32LE2R
cena 2700tyś.

Nie w to to nie wierze że ktoś 18 miesięcy szujał LCD.

Poz.
 
Do góry