Jest już nowy soft do N-ki !!!

maciek_f

New member
Velvivaldi napisał:
To spróbuj po SPDIF powinno być bez zanikania na ampli
Na razie nie przejmuję się za bardzo tymi problemami. Za jakieś 2-3 tygodnie chcę wymienić tuner na nbox recorder. Mam nadzieję, że do tego czasu te i inne problemy zostaną usunięte. Jeśli nie to trzeba będzie zakupić kolejny kabelek :)
 

GreGoR15

New member
Witam ...

Poczytałem o Waszych sukcesach i problemach ...

Mam ostatnią wersję softi N-Box-ie 4,76a4 - i brak dzwięku na wyjściu optycznym. Tuner podłączony jest do amplitunera Panasonic SA-HE75.
Przed zmianą softu dźwięk był ale z czkawką ... teraz cisza jak w grobie.

Sprawdziłem ustawienia: DD-TAK, przepiąłem (próbując wykluczyć problemy z kablem) kabel z drugiego tunera TripleDragon-a - też cisza ...
(oczywiście TD gra bez problemu)
Tuner resetowałem - też bez rezultatu ... co jeszcze mogę zrobić?

Przez "cincz" i "euro" dźwięk jest no ale to nie optyk ...

Może jakieś sugestie?

GreG
 
Ostatnia edycja:

Robert71

New member
GreGoR15 napisał:
Witam ...

Poczytałem o Waszych sukcesach i problemach ...

Mam ostatnią wersję softi N-Box-ie 4,76a4 - i brak dzwięku na wyjściu optycznym. Tuner podłączony jest do amplitunera Panasonic SA-HE75.
Przed zmianą softu dźwięk był ale z czkawką ... teraz cisza jak w grobie.

Sprawdziłem ustawienia: DD-TAK, przepiąłem (próbując wykluczyć problemy z kablem) kabel z drugiego tunera TripleDragon-a - też cisza ...
(oczywiście TD gra bez problemu)
Tuner resetowałem - też bez rezultatu ... co jeszcze mogę zrobić?

Przez "cincz" i "euro" dźwięk jest no ale to nie optyk ...

Może jakieś sugestie?

GreG


Spróbuj inny kabel.

Ja miałem problem, bo stary kabel - tani z hiprmarketu za 20 PLN musiałem mocno dociskać do tunera, a do amplitunera SONY pasował jak ulał. Po podłączeniu do DVD wszystko było git, a jak podłączyłem do "n" nie działał lub przerywał.
Kupiłem na placu(giełda elektroniczna we Wrocku) nowu kabelek, który już na pierwszy rzut oka miał dłuższy trzpień (ta końcóweczka z optykiem na końcu).
Ten idealnie zapiął się w dekoderze ale w amplitunerze wystaje parę mm. i jest luźny, ale wszystko jest OK.
Widać co producent to inny standard, choć z zewnątrz wyglądają tak samo i różnią się długością, bo kształt wtyczki jest ten sam.

I najważniejsze.
Musi kliknąć w tunerze !
Bynajmniej u mnie jest laser w gnieździe dużo głębiej niż w Soniaku :)

Robert
 

GreGoR15

New member
Witam ...

Sprawdzałem już na trzech kablach i nic ... więc kabel wykluczam,
same podłączenie wtyczek też ... - niestety.

Wina to chyba albo soft albo tuner albo ... sam nie wiem.

Drugi tuner TD chodzi na optyku bez problemów, DVD też ... a mój NBox kaprysi.

Grzybek ... też zauważyłem ten problem - rozwiązanie niewiedzieć czemu jest proste ale uciążliwe - restart NBox-a i jest EPG - ale to działa tylko do jakiegoś czasu, potem znów restart i tak w kółko ...
Niewiem czemu tak się dzieje ....

GreG
 
Ostatnia edycja:

maciek_f

New member
Tak z przymrużeniem oka :razz:
Mały postulat do Panów z "n"-ki. Może opublikujcie kod źródłowy Waszego softu! Panowie - open source - w trzy miesiące macie gotowe oprogramowanie, najlepszą platformę w europie, zadowolonych abonentów, zaspokojone wszelakie wymagania. Jest tyle entuzjazmu w ludziach - wykorzystajcie to !!!!;)
 

ry2n

New member
maciek_f napisał:
Tak z przymrużeniem oka :razz:
Mały postulat do Panów z "n"-ki. Może opublikujcie kod źródłowy Waszego softu! Panowie - open source - w trzy miesiące macie gotowe oprogramowanie, najlepszą platformę w europie, zadowolonych abonentów, zaspokojone wszelakie wymagania.
I wszystkie programy i VOD udostępnione :lol: Z tego względu "n" na to nie pójdzie.
 

Greeg

New member
Przecież nie ma nowego softu do zwykłego nboxa :p:p:p:p
może go zrobią do końca roku a może nie ;)
Kto ich tam wie?
Niedługo miną 2mce od ostatniej aktualizacji ,problemy jak były tak są dalej :D:D:D:D:D:D
Pozdr.
 

sitek

New member
Greeg napisał:
Przecież nie ma nowego softu do zwykłego nboxa :p:p:p:p
może go zrobią do końca roku a może nie ;)
Kto ich tam wie?
Niedługo miną 2mce od ostatniej aktualizacji ,problemy jak były tak są dalej :D:D:D:D:D:D
Pozdr.
Ładnie to tak kpić z niewiedzy innych;), a swoja droga to może kiedyś się doczekam, żeby mi obraz i dzwięk nie zanikał:Dpozdr i dzięki za sprostowanie.
 

Greeg

New member
Witam
Sorry za mój docinkowy post ale już mnie wkurza te ciągłe codzienne sprawdzanie nboxa czy jest już nowe oprogramowanie do niego :confused:

Ja też mam już dosyć problemów w użytkowaniu tego CUDA ,beznadziejnie działające EPG ,zrywający dżwięk HDMI brak obsługi DD po optyku z kinem dom. Panasonica ,beznadziejna sztywna lista kanałów brak możliwości dopisywania kanałów,bardzo powolne przełączanie kanałow,Brak kotroli rodzicielskiej szczególnie dla badziewa na SEX kanałach o jakości tak marnej że szkoda o tym mówić!
Po co komu ta cała sieczka arabska chętnie bym to wywalił tylko zasmieca listę żenada:fool:
Pozdrawiam G.
 
Ostatnia edycja:

adamo_

New member
Bez reklam
Greeg napisał:
Witam
Sorry za mój docinkowy post ale już mnie wkurza te ciągłe codzienne sprawdzanie nboxa czy jest już nowe oprogramowanie do niego :confused:

Pozdrawiam G.

hehehe no to po co sprawdzasz codziennie ?? nie musisz , nbox jest tak zrobiony że sam ci pobierze nowe oprogramownaie nawet jak jest wyłaczony :)
 

Greeg

New member
Miałem na myśli nie tyle aktualizację co sprawdzenie przez diagnostykę aktualnej wersji softu na nboxie .
Trzeba dać se spkój bo do końca roku nici z aktualizacji zapewne :confused:
 
Do góry