Jeśli nie TX-P42UT50E to co.. ?

Mirron

New member
Witam!

Czytam czytam i z każdym postem jestem coraz bardziej skołowany, dlatego napisałem nowy post, moze ktoś coś podpowie.. na początek moje preferencje:

- budżet: najchętniej max 2500zł
- odległość od ekranu: 3,5-4m
- jak słońce świeci w pokoju: okno na południe także do zachodu pięknie słoneczko świeci
- wielkość pokoju: 5x4 m
- jaki masz obecnie telewizor: padł mi właśniei stary kineskopowy Soniacz 27"z roku 83, a teraz mam Funai kineskop 90r 21" - zabyki oraz czasem zerkam u ojca na samsung 42" projektor
- jakie programy najczęściej oglądasz: Sport(piłka nożna), programy i filmy w TV, żona seriale, córka bajki, czasem filmy avi
-więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: od popołudnia 17-18 do wieczora DO OK 23 i w nocy, w dzień w weekend
-wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy oświetleniu sztucznym oraz filmy przy zgaszonym
-wolisz obraz ostry czy łagodny:raczej czysty aczkolwiek nie mam zdania
-matryca błyszcząca czy matowa: bez zdania
-preferowana wielkość telewizora: ok 40" mniej... żona krzyczy mniejszy np 37 ale sie nei zna ;-)
-preferowana marka: Brak
-Preferowana technologia: Brak
-czego nie lubisz w telewizorach?: brak płynności ruchu, zakłamanych kolorów, przesadzonej ostrosci,
-Jak urządzenia będą podłączone?: upc, obecnie tv analogowa, ale po zakupie tv pewnie przejde na cyfre, ewentualnie cyfra naziemna, + filmy przez jakieś usb itp.
-czy ważne jest wifi: raczej nie, router stoi blisko, więc można podłączyć przez rj45.. jakby byla potrzeba
-czy będziesz korzystać z widgetów?: nie wiem
-czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?: nie wiem, w telefonie sporadycznie surfuje, głownie mail sprawdzam więc i tutaj pewnie podobnie
-czy chcesz korzystać z serwisu Ipla Iplex, tvscreen - VOD?: nie miałem okazji ale pewnie tak
- czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami?:Tak
-ma mieć 3D?: może mieć
-ma mieć slot na karty SD?: niekoniecznie
-ma mieć tuner DVB-S?: tak
-jaki masz sygnał?: kablówka upc, i tv naziemna
-ile programów HD?: brak
-ma stać czy wisieć ?: z uwagi na dziecko raczej wisieć

Po przeczytaniu wielu postów, artykułów typu led czy plasma moje preferencje skręciły na plasme... Wstęnie wybrałem model Panasonica TX-P42UT50E z uwagi że z 5cio letnią gwarancją można go kupić za 2600zł a bez nawet za 2211zł... kusi mnie model ST50E ale sporo przekracza budżet i jeszcze jakbym chciał rozszerzyć gwarancje to już całkiem.... Nie ma w necie za bardzo opinii i testów o modelu UT50E dlatego się waham bo nie wiem czy to jakiś rzadki model, czy jakiś kiepski itp.. Myślałem jeszcze o Samsung UE40ES5500 albo moze o jakimś Sony.. ale nie mam kompletnie rozeznania....

Z góry dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam!
 

slawko1077

New member
UT50 nie ma filtra !!!, odbija wszystko przez co komfort oglądania jest sporo zaniżony, , to spora wada dla plazmy którą będzie oglądać się w dzień, więc moim zdaniem warto dołożyć do ST50 tym bardziej że jest to bardzo udany model
 

digitalus

Banned
Nie kazdemu lustro przeszkadza i bardzo duzo zalezy od ustawienia telewizora. W kazdym telewizorze kineskopowym jest lustro. Mirron ma telewizor crt i moze nie zwraca uwagi na odblaski. Nie zwracam uwagi na odblaski.Nie uwazam aby to byla wada telewizora.Oczywiscie dla pewnej grupy osob odblaski to wada.Wtedy st50 to lepszy wybor.
Na niemieckim forum znalazlem kilka zdiec 50ut50
http://www.hifi-forum.de/viewthread-149-11320-2.html
tutaj krotki test telewizora 42ut50
http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/panasonic-tc-p42ut50/4505-6482_7-35153391.html
na tym zdjeciu odblaski sa widoczne
fuppes_201303.jpg



Na tym zdjeciu odblaskow nie widac wcale,duzo zalezy od ustawienia telewizora i oswietlenia

lotr-helle-szene_201312.jpg

Tutaj tez prawie nie widac odblaskow
lotr-dunkle-szene_201310.jpg
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wręcz przeciwnie, są testy w necie i to testy oceniające bardzo wysoko model - cnet.com.
Możesz spokojnie zakupić model w klasie cenowej o ile nie słońce które masz nie będzie przeszkadzać w oglądaniu. Wielu ludziom przeszkadza.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Mirron
Dodam jeszcze, że poczyń starania i przekonaj żonę co do wielkości! Przy tym co podałeś to 50 cali jak najbardziej wskazane!
Co do UT50 to najniższy budżetowy model. Nie jest zły, ale... cena adekwatna do jakości. W słoneczny dzień faktycznie komfort oglądania może być nie najlepszy, ale tragedii nie będzie.
 

Mirron

New member
a jak jest z fabrycznym zestawem audio montowanym w tej serii?
Da się tego używać czy od razu trzeba inwestowac w kino...? W moim byłym crt Sony dźwiek był stereo, czysty z lekką nuta basową na ile to było możliwe i w sumie mnie zadowalał.. u kolegi słuchałem kiedys jakiegos samsunga lcd sprzed jakichs 5-6 lat to tragedia.. jakby głośnik był schowany za jakims plastikiem.. wysokich tonów praktycznie wcale..

Co do odbić to jak teraz patrze na swojego funia to lustereczko ;-) zwłaszcza w tak słoneczny dzień jak dzisaij, ale da sie oglądać.. zresztą o tej porze dnia oglądam własnie tylko w niedziele.. a i tak myślałem o kupieniu i oszpeceniu jakąs osłoną coby go ochronić przed atakującymi klockami itp przedmiotami z ręki dziecka..

czy poza filtrem, wifi i ilością wejść hdmi w czyms bardziej ST kładzie UT ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No tak ale masz małą przekątną telewizora. Na dużej przekątnej odbicia będą znaczne.
Dźwięk w tej plazmie jest ok.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Co do dźwięku to powiem Ci tak. Do filmu, kanałów muzycznych itp. zawsze włączam amplituner. ( mam plazmę Panasonic 50G30 i w drugim pokoju Panasonic 42PV80). Dźwięk w TV to jest dobry do obejrzenia wiadomości, czy programu publicystycznego. U mnie dźwięk jest czysty w TV, ale basu to tam żadnego nie uświadczysz...
UT50 w warunkach domowych nie widziałem. Oglądałem tylko w markecie model 50 cali i prezentował się bardzo ładnie, ale sklep to nie dom...
 

Mirron

New member
Fakt, że przy wstawionym wyżej zdjęciu odbicie jest spore tyle że w ekranie odbija sie okno ;-) u mnie aż takich kątów nie ma.. kanapa jest centalnie na wprost.. jest to pewnie wkurzające ale do przyzwyczajenia.. a żony raczej na 50tke nie przekonam.. przeskok z 21 na 42 to szok :)
A jak jest z awaryjnością tych serii Panasonica? Warto dorzucić pare groszy i miec 5 lat gwarancji? Chociaż pewnie nie ma reguły... jakieś buczenia, smużenia, efekty pamięci matrycy to pewnie mity..

Te 2000Hz to chwyt marketingowy czy jakies nowe rozwiązania ? poza tym czymś seria St sie rózni od UT ? technologia inna lesza czy tylko wypas i gadgety? Pytam bo za jakiś czas ni echciałbym pluć sobie w brode że nie kupiłem St, a UT nie miał czegoś tam.. Poza tym jakies inne sugestie do moich preferencji czy jednak skupić sie na tym panasie?
 

Mirron

New member
ST50e - Progresywny panel plazmowy Full-HD G15 NeoPlasma
UT50e - Progresywny panel plazmowy Full-HD G15 z Tough Panel

TP - wyczytałem że siakieś pancerne.. test kulki stalowej oglądałem.. a poza tym jakieś grubsze różnice z NeoPlasma ?

i jeszcze:
Liczba odcieni gradacji koloru:
ST: 12,288 stopni gradacji
UT: Odpowiednik 6,144 stopni gradacji

cokolwiek to znaczy ;-)

Reszta praktycznie taka sama, poza wifi i liczbą wejść hmdi... no i filter..
 

Mirron

New member
A jak się ma model p42gt30e do tego p42ut50e ? W media rzucili ten model za 2599 zł i tak się zastanawiam czy nie byłby lepszy? Za tą cene miałbym tego ut z piecio letnią gwarancją... Sprzedawca ostro zachwalał, głównie że ma 3d w full, że 4 hdmi i generalnie ok. Co sądzicie?
 
Do góry