Jeśli nie HK BDP10 to co ... ?

SzyH

Member
Witam,

od jakiegoś czasu jestem "na kupnie" amplitunera HK AVR 260 i do tego przydałby się jakiś odtwarzacz BR. Fajnie pasowałby do BDP10, ale w opiniach dostępnych przez google, to wychodzi na to, że to średni sprzęt. DVD49 "wygląda" lepiej, ale czy nie jest to krok w tył ???

Co można dopasować do AVR260, żeby to fajnie zagrało ??? Cena do ok 1200.

Ma być to sprzęt do wszystkiego - Kino, Muzyka i czasami Divix (ale tylko bajki dla dzieci)

Pozdr i dzięki za wszystkie sugestie.
 
Ostatnia edycja:

SzyH

Member
Warto by się zastanowić nad niewielką dopłatą do Pioneer BDP LX52,LX 53.

No powiem, że propozycja wydaje się być OK. Opinie na necie są pozytywne (tak na szybko sprawdziłem)

Mam jeszcze pytanie lub dwa. Jak sprawuje się ten sprzęt w audio z CD ?

I jak wygląda sprawa odtwarzania porysowanych płyt CD/DVD ?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
No powiem, że propozycja wydaje się być OK. Opinie na necie są pozytywne (tak na szybko sprawdziłem)

Mam jeszcze pytanie lub dwa. Jak sprawuje się ten sprzęt w audio z CD ?

I jak wygląda sprawa odtwarzania porysowanych płyt CD/DVD ?
:shock: do porysowanych płyt,to raczej Lg.Jeśli chodzi chodzi o dzwięk i obraz w pionku to możesz być spokojny.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
HK BDP10 ... drogi i "stary" model, niedopracowany i awaryjny z 12 miesięczną gwarancją... trudno gorzej wywalić kase :>

Co innego wspomniane Pioneery :) Tylko czy opłaca sie tyle wydawać na BD to inna sprawa. Tymbardziej do porysowanych płyt. A co do "jakości audio" to nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie w przypadku takiego prostego amplitunera KD.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Dokładnie. Jakiejś super różnicy w audio nie usłyszysz, a jednak sprzętowi zdarzają się awarie i producent trochę zniża się do poziomu Samsunga z tą gwarancją, w momencie gdzie konkurencja może sobie pozwolić na większą swobodę w tej kwestii. Obraz z proponowanego Pioneera lepszy i jest to bardziej sensowna propozycja. Porysowanych płyt akurat nie sprawdzałem:)
 

SzyH

Member
Dzieki za sugestie. A propos porysowanych plyt, to sa to dvd z bajkami od dzieciakow. Moze zamiast bluray'a kupic jakies sensowne dvd. Teraz mam Panasonica 52. Ale fajnie byloby miec sprzet choc troszke przyszlosciowy.

Wracajac jeszcze do HK AVR260, to w tym przedziale cenowym raczej super jakosci dzwieku nie bedzie (choc teraz mam Philipsa FR970 :eek:) ) i nie wazne czy to bedzie HK, Onkyo czy cos innego. Ale to tak poza tematem.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
To może kup sobie takie LG BD 560 cena <500zł, jako taki do mielenia wszystkiego, podłącz i ocenisz czy z czegoś jestes niezadowolony. Najwyżej wtedy zaczniesz szukać swojego BD marzenia ;>
 

tomektre

New member
Co do HK BDP 10 - ja polecam.
Sam się ostatnio zastanawiałem na odtwarzaczem blu ray i wybór padł na ten model.
W necie rzeczywiście jest trochę negatywnych opinii, więc ja udałem się do sklepu na prezentację tego modelu i spełnił moje oczekiwania.
Można wyczytać w Internecie, że jest głośny itp... Może trochę go słychać, ale bez przesady - przy normalnie oglądanym filmie nie słychać go. Głośny to jest xbox, a nie BDP 10.
Co do ceny - teraz znacząco spadła, ja dałem za niego 1700, a tydzień później kosztował już poniżej 1200.
Niby ma wyjść niedługo BDT 20, ale moim zdaniem nie warto na niego czekać, gdyż jest to okrojona wersja BDP 10
Dlatego jeśli ma się możliwość pójścia na prezentację tego blu raya, to zachęcam do tego, gdyż można go przetestować:)
I jeśli jest się estetą to przynajmniej z wyglądu ładnie komponuje mi się z amplitunerem HK.
 

janusz

New member
Bez reklam
HK BDP10 bardzo pozytywnie mnie zaskoczył przy odtwarzaniu płyt CD audio. Niestety mimo wszystko chyba nie zdecydowałbym się na zakup. Dzisiaj jednak decyzja jest rudna i indywidualne. Po co komu płyty DVD toz to już retro? Za 300-400 zł kupujesz odtwarzacz sieciowy do tego dyst 1,5 TB i wszystko tam wrzucasz. Za 250 zł kupujesz BR i masz wszystko, jedyny problem to CD audio, ale tu wystarczy jakiś klon Onkyo/Denon/Funai/Philips jest taki temat na forum. Do kupienia pewnie za około 400 zł, jakość CD na poziomie HK BDP10.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Co do HK BDP 10 - ja polecam.
Sam się ostatnio zastanawiałem na odtwarzaczem blu ray i wybór padł na ten model.
W necie rzeczywiście jest trochę negatywnych opinii, więc ja udałem się do sklepu na prezentację tego modelu i spełnił moje oczekiwania.
Można wyczytać w Internecie, że jest głośny itp... Może trochę go słychać, ale bez przesady - przy normalnie oglądanym filmie nie słychać go. Głośny to jest xbox, a nie BDP 10.
Co do ceny - teraz znacząco spadła, ja dałem za niego 1700, a tydzień później kosztował już poniżej 1200.
Niby ma wyjść niedługo BDT 20, ale moim zdaniem nie warto na niego czekać, gdyż jest to okrojona wersja BDP 10
Dlatego jeśli ma się możliwość pójścia na prezentację tego blu raya, to zachęcam do tego, gdyż można go przetestować:)
I jeśli jest się estetą to przynajmniej z wyglądu ładnie komponuje mi się z amplitunerem HK.

Czyli w sumie polecasz bo kupiłeś i szczęsliwie Ci się nie zepsuł a jedyna zaleta to logo H/K ;>
 

tomektre

New member
Każdy kupuje to co mu odpowiada.
Wyraziłem swoją opinię na temat tego odtwarzacza, wcześniej miałem nagrywarkę dvd Panasonic model EH 58 i po prostu denerwowała mnie obsługa tego urządzenia.
A w HK wszystko jest proste. Mam też amplituner AVR 255 i również działa bez zarzutu, dlatego zdecydowałem się kupić blu ray również tej firmy.
A po za tym BDP 10 bardzo dobrze się sprzedaje, wiem bo pytałem w sklepie, więc żeby nie było, że jestem jakimś fanatykiem tej firmy, bo wiele osób również kupuje ten odtwarzacz.
 
Do góry