Jeśli kupować obecnie to tylko z HDMI 1.3 ?

P!otrek

New member
Czy teraz jeśli kupować przyszłosciowo to tylko amplituner z hdmi 1.3? mam na myśli blu ray bo inaczej nie bedzie dźwięku?
 

lepp

New member
Bez reklam
Oczywiście tak, pewnie pojawią się tanie odtwarzacze bez dekoderów i będzie mozna łatwo podłączyć do amplitunera jednym kabelkiem.
 

koper711

Member
P!otrek napisał:
Czy teraz jeśli kupować przyszłosciowo to tylko amplituner z hdmi 1.3? mam na myśli blu ray bo inaczej nie bedzie dźwięku?
Mam propozycję, zeby w tym wątku wpisywać najtńsze ampli, które już posiadają hdmi 1.3. Ja znalazłem Denon AVR 1508, natomiast nie wiem jak jest w przypadkach Onkyo 505, Yamaha 661, H/K AVR147 (z opisów dostępnych w necie ciężko wywnioskować jaki mają to hdmi).
 

Badis

New member
lepp napisał:
pewnie pojawią się tanie odtwarzacze bez dekoderów i będzie mozna łatwo podłączyć do amplitunera jednym kabelkiem.

"podłączyć do amplitunera jednym kabelkiem" - ok, rozumiem.

"pojawią się tanie odtwarzacze bez dekoderów i będzie mozna łatwo podłączyć do amplitunera" - co mają tanie odtwarzacze bez dekoderów do HDMI 1.3? :confused:
 
Ostatnia edycja:

lepp

New member
Bez reklam
To takie moje gdybanie. w przypadku DVD odtwarzacze przeważnie nie maja dekodera DTS tylko przepuszczają sygnał do amplitunera. Podejrzewam, że pojawią się modele Blu raya bez wyjść analogowych 5.1 i wbudowanych dekoderów, będzie trzeba przesłać sygnał po hdmi 1.3 do amplitunera który rozkoduje.
 

Szemot

New member
No tak ale co nam da taki np Denon AVR 1508 majacy HDMI jesli nie ma dekoderów DTS HD i DD Plus ?? Wtedy nawet uzywajac tańszy odtwarzacz Blue Ray tylko z wyjsciem HDMI nic nam to nie da. To chyba tylko marketing żeby pokazac użytkownikom, ze amplituner jest zgodny z ogólnoswiatowym trendem na HD chociaz wcale nie ma z tym nic wspulnego.
 

lepp

New member
Bez reklam
No własnie dlatego należy kupować amplitunery, które chociaz momencie zakupu są jeszcze nowoczesne.
 

P!otrek

New member
Nowa Yamaha RX-V663 będzie miała zdaje się hdmi 1.3 z true hd i dts hd.

A ten Denon AVR-1508 i Onkyo TX-SR505E mają hdmi "V1.3 Pass Through" ale bez dekoderów i nowy TX-SR506 też nie będzie miał.

Mają dekodery Denon od modelu AVR-2808, Onkyo od TX-SR605, Sony od STR-DG820.
 
Ostatnia edycja:

Badis

New member
lepp napisał:
Podejrzewam, że pojawią się modele Blu raya bez wyjść analogowych 5.1 i wbudowanych dekoderów, będzie trzeba przesłać sygnał po hdmi 1.3 do amplitunera który rozkoduje.
A po optyku lub coaxialu się nie da? Koniecznie trzeba HDMI?

Edit: Ok, sprawdziłem.
The only way to hear 5.1/7.1 Uncompressed PCM, Dolby TrueHD & Dts-HD Master is to use either an HDMI or Multichannel Analog cable.

A dodatkowo odnośnie przesyłania dzwięku przez HDMI:

1) In order to utilize Linear PCM through HDMI...you must have an HDMI v1.1 (or higher) Receiver that accepts HDMI audio. Linear PCM is used when the audio is decoded inside the Player first, and then sent to the Receiver.


2) Bitstream through HDMI is a little trickier as it requires that you have all hdmi v1.3 connections. The Player must be HDMI v1.3 compliant and posses the ability to Bitstream the Lossless audio signal (not all players do) and you must have a Receiver that is HDMI v1.3 compliant that can decode the audio formats as well.

Źródło: http://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=40821


lepp napisał:
No własnie dlatego należy kupować amplitunery, które chociaz momencie zakupu są jeszcze nowoczesne.
I tak i nie. Uważam, że trzeba kupować sprzęt, który dobrze gra. Co nam po nowych dekoderach, jak sprzęt sam w sobie będzie kiepski (bez dynamiki, przestrzeni. itd). To ma grać, a nie dobrze wyglądać (w specyfikacji).
 

Attachments

  • DTS_Connection2a.jpg
    DTS_Connection2a.jpg
    36,1 KB · Wyś: 387
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Szemot napisał:
Chyba Ci chodziło o Yamaha RX-V661 która nie ma DTS HD itp a 663 nie ma takiego modelu

Nie ma?

A to zrozumiałeś?

Nowa Yamaha RX-V663 będzie miała zdaje się hdmi 1.3 z true hd i dts hd.

Pozdrawiam,
 

ulysse

New member
Witam

Przyłączę się do dyskusji na temat tych ampli z HDMI ponieważ sam się rozglądam za jakimś sprzętem i wyjdzie chyba na to, że kupię na rady ale raz a porządnie :)

Po przeczytaniu tego i wielu innych tematu nasuwa mi się takie pytanie
Czy do przesłania dzwięku DTS HD czy True HD potrzebne jest HDMI w standardzie 1.3a ? Zakładając, że mam ampli 7.1 bez kodeków HD ale z HDMI 1.1 to czy podłaczając odtwarzać BD z tymi kodekami usłyszę dzwięk HD ?
Bo jeśli się pojawią odtwarzacze BD z kodekami HD to wystarczy posiadać ampli 7.1 i HDMI tylko pytanie w jakim standardzie ?
 

piqs

New member
A czy ktoś się może orientuje kiedy ta Yamaszka rx-v663 będzie u nas dostępna? W stanach jest już na stocku w wielu sklepach internetowych (średnio $550). Ciekawe też ile u nas sobie za nią dystrybutor zaśpiewa...

Pozdrawiam,

Piqs
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Tak dla jaśności wszystkich:
HDMI 1.3 i HDMI 1.3a

Wprowadzony 22 czerwca 2006 roku



Właściwości:



• Zwiększone pasmo przenoszonych częstotliwości do 340MHz (10.2 Gbit/s)
• Możliwość przesyłania sygnału koloru kodowanego w RGB z rozdzielczością 30-bit, 36-bit, 48-bit, technologia Deep Color (w poprzednich wersjach 24-bit max.)
• Możliwość przesyłania sygnału koloru kodowanego w xvYCC – potocznie: eXtended Video YCC, oficjalnie – Extended YCC Colorimetry for Video Applications (standard opracowany przez Sony, zapewnia odtwarzanie o 80% większej ilości barw niż RGB, czyli tyle ile widzi ludzkie oko)
• Automatyczna synchronizacja dźwięku i obrazu Lip-sync
• Przesyłanie sygnału zapisanego w nowych standardach bezstratnego kodowanie dźwięku przestrzennego 7.1 kanałowego Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio (sygnały te znajdować się będą na płytach HD DVD i Blu-ray Disc)
• Nowy wersja małej wtyczki, przydatnej zwłaszcza przy korzystaniu z kamer wideo





zdjecie.php

HDMI 1.3a wprowadzona 10 listopada 2006



Wersja 1.3a otrzymuje dodatkowo pełny test zgodności dwóch połączonych HDMI produktów co powinno przyczynić się do eliminacji powstających w połączeniach błędów, rozwinięcie technologii CEC (Consumer Electronics Control ) o timer i sterowanie sygnałem audio, a także filtr oczyszczający sygnał RGB wideo z zakłóceń powstających na drodze między źródłem a wyświetlaczem.

Jeśli jest ktoś zainteresowany to polecam:
http://pclab.pl/art22801.html

Pozdrawiam
 

Badis

New member
Alternatywnie można przesłać zdekodowany sygnał HD audio do ampli przez kable analogowe - Multichannel Analog.

Odtwarzacz BD musi mieć wbudowane dekodery oraz analogowe wyjście wielokanałowe (wtej chwili odtwarzacze BD maja zwykle 5.1 a nie 7.1). Amplituner musi mieć analogowe wejście wieloklanałowe.

Szczegóły pod poniższym linkiem:
http://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=40821
 
Do góry