Jednoczesne wyswietlenie sygnalu video z dwoch zrodel

_cichy_

New member
Witam,
Od jakiegos czasu przymierzam sie do zakupu amplitunera. Interesuje mnie czy jakikolwiek model wspiera funkcjonalnosc ktora czasami zdarza mi sie wykorzystywac w moim telewizorze - moge wyswietlic sygnal z dwoch zrodel - np. PS3 w 720p i jednoczesnie sygnal z cyfry (typowy przyklad sytuacji win-win - ja sobie gram a zona oglada ulubiony serial ;) ). Nie jest to oczywiscie szczyt komfortu ale zawsze jakies wyjscie z sytuacji.
Do amplitunera bedzie wpiete wszystko (PS3, cyfra) a amplituner bedzie polaczony z tv poprzez hdmi i nie usmiecha mi sie przepinanie przewodow po to aby troche pograc w porze najwiekszej ogladalnosci.
Przegladalem instrukcje do Onkyo 606 i nie rzucila mi sie w oczy taka funkcjonalnosc - wiec pytanie czy jakikolwiek ampli ma taki 'bajer'.
 

Fly

New member
Witam,

widze tu podstawowe zastosowanie opcji PIP, którą ma większość tv.
W wersji najprostrzej na dużym ekranie leci gierka z PS3 (wejście hdmi) a w okienku PIP dajesz sygnal z kabla antenowego lub z innego wejscia TV (tam gdzie masz podpieta cyfre).
Problem moze być z dzwiękiem, ale zakładam, że ps3 daje go np przez ampli, a film zony slychac w glosniczkach telewizora.

czy to satosfakcjonujace rozwiazanie ?

pzdr,
 

_cichy_

New member
Fly,

Dzieki za sugestie ale w sytuacji ktora opisujesz do telewizora mam podpiety kabel z amplitunera oraz kabel z cyfry. Ja chce aby amplituner z tv byl podlaczony tylko przez hdmi a do amplitunera bylo wpiete wszelkie pozostale ustrojstwo - PS3, cyfra, antena zbiorcza etc.


P.S. Pogodzilem sie z faktem ze bede gral na 'glucho' :) takze wazny jest dla mnie tylko obraz... chociaz jakby znalazl sie ampli ktory by jeszcze potrafil rozdzielic dzwiek i przeslac go na sluchawki to juz byloby zupelne miodzio ;).
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
myślę, ża sprawa jest do rozwiązania z każdym ampli, który obsługuje dodatkowe strefy. Jeżeli masz tylko tv z funkcją PIP to po jednym kablu dajesz obraz i dźwięk na głównej strefie a na drugim obraz i dźwięk z drugiej strefy czy nawet trzeciej :) Tylko nie wiem czy jest wówczas możliwość dania dźwieku z którejkolwiek ze stref na słuchawki ale sądzę, że z głownej nie powinno być problemu bo jak nie to masz w pokoju hałas i różne dźwięki. Sam mam ampli denona 2809 który obsługuje 3 strefy ale się w to jeszcze nie bawiłem. Na mój "chłopski" rozum i instrukcję to powinno zadziałać :) Może inni mają większe doświadczenia z wielostrefowością ale i tak tv musi miec PIP i muszą iść do niego dwa kable. Ja nie słyszałem o ampli z funkcją PIP.
 
Ostatnia edycja:

_cichy_

New member
Ale takze w tym przypadku musze miec dwa przewody idace od amplitunera do tv a chce podpiac sie tylko jednym poniewaz lcd pojdzie na sciane wiec zamierzam ograniczyc ilosc przewodow tv<-> ampli.
Ponadto myslalem ze jezeli ampli potrafi sygnal wideo 'upscaleowac' do 1080i/p z obojetnie jakiego wejscia (nie tylko hdmi ale tez np. z eurozlacza) to powinno tez potrafic zrobic 'mix' z dwoch wejsc i puscic to po hdmi do telewizora - czyli po prostu zasymulowac PIP (wtedy nawet tv nie musi PIP'a wspierac).
 
Do góry