jedno pytanie

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Wszystko się zgadza, ale sam kiedyś szukałem rozwiązania tego problemu i na jakimś forum jeden z użytkowników opisywał właśnie taki sam problem - a miał nkę. Pomogła mu zmiana oprogramowania. Nie wyklucza to oczywiście tak jak napisałeś, że w tym przypadku kolega ma uszkodzony tuner.
W moim przypadku ( no i oczywiście innych użytkowników) problem tkwi w oprogramowaniu - przyznali to programiści z firmy ADB. Mają go usunąć w kolejnej wersji softu....
A model tunera to - MMP-5800C.
 
Ostatnia edycja:

bronekwoj

New member
ale jak byl podłaczony wczesniej u tesci przez kabel euro to można było regulowac glos poprzez pilot tunera N-ki a teraz takiej możliwisci nie ma bo np kanaly przelancza normalnie tylko z tym głosem jest coś nie teges i jak pisalem wczesniej co oznacza to ze po zalączeniu dekodera a nie wlaczeniu telewizora wyswietla sie na panelu dekodera problem hdcp a jak sie zalaczy telewizor to po uruchomieniu mozna przeczytac . Wyłacz dekoder i telewizo oraz odczekaj 10 może to oznaczac ze twoj telewizor nie zapewnia ochrony przed kopiowaniem hdcp.Odlacz kabel hdmi i podlacz telewizor za pomoca kabla ypbrpr nie wiem co to znaczy.Ale po chwili wskakuje obraz i komunikat niknie i mozna normalnie ogladac tylko nie mozna regulowac glosu na pilocie z dekodera
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
No to jak napisał kolega: mają zwalone oprogramowanie i przez hdmi nie ma mozliwosci regulacji głośności. Domyślam się, że teściowie mają nbox biały ? tam czesto występował problem zabezpieczenia przed kopiowaniem. Podłącz im kablami RGB (3 "cincze" dla każdego koloru) a dzwiek dwoma "cinczami" stereo. Moze po kolejnej aktualizacji naprawią ten błąd.

Taki kabel do obrazu:
http://allegro.pl/kabel-3xrca-3xrca-3-0m-rgb-component-digital-gold-i1213031767.html
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Po Euro można sterować głosem po HDMI nie. U mnie jest dokładnie to samo i jak prawidłowo kolega akwidzynski stwierdził, że tunery różnią się głowicami to już oprogramowaniem być może nie.

Tym napisem się nie przejmuj - HDCP ( High-bandwidth Digital Content Protection )Głównym celem HDCP jest uniemożliwienie przesyłania treści w wysokiej rozdzielczości w postaci, która umożliwiałaby utworzenie nieautoryzowanych kopii. Jeżeli po włączeniu TV wszystko gra to jest OK.
Jeżeli uniemożliwi Ci to oglądanie to wykonaj połączenie tak jak napisał Kolega akwidzynski.
 
Ostatnia edycja:

bronekwoj

New member
akwidzynski tescie maja czarny tuner z mozliwiscia nagrywania czyli bede musial czekac na nowa aktualizacj.
Prosze powiedzcie mi jeszcze jak moge zaktualizowac oprogramowanie w telewizorze i czy ono wniesie cos nowego w użytkowaniu telewizora i czy niema mozliwsci uszkodzenia go
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A spróbuj zapytać operatora dlaczego tak się dzieje? Bo może faktycznie tuner teściowie mają uszkodzony?

Edit
Sprawdziłem u brata ma tuner z nki czarny z dyskiem 250GB - ITI 5800SX i ten sam problem - sterowanie po euro działa po HDMI nie.
 
Ostatnia edycja:

akwidzynski

New member
Bez reklam
aktualizacja oprogramowania TV raczej niic tu nie da wina lezy po stronie dekodera. Zobacz na tych kablach co Ci napisałem ewentualnie na kalbu euro. Jak na nich bedzie wszytsko ok to reklamuj dekoder bo tak nie powinno być.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No niestety nie powinno a jest, jak napisałem w poście wyżej brat ma nkę i ten sam problem...co nie zmienia faktu, że jest to wina oprogramowania tunera.
 

Ironhide

New member
Witam,

Miałem ten sam problem z regulacją głośności w białym dekoderze enki. Pomogła zmiana ustawień dźwięku w dekoderze z digital na stereo.
Teraz wszystko śmiga.

Pozdrawiam
 
Do góry