jedno pytanie

bronekwoj

New member
witam wszystkich tescie kupili sonego 46ex500 i jest jeden problem.
Nie wiemy jak zrobić żeby można było głos regulować poprzez pilot z nboxa
bo jak na razie nie umiemy do tego dość może się orientujecie co włączyć w telewizorze lub nboxie żeby można było regulować głos telewizor jest połączony poprzez kabel hdmi.Z góry dzięki za odpowiedz
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem ?
Działa to tak: ustawiasz stałą głośność w TV, a regulacje dokonujesz dekoderem na pilocie masz VOL plus/minus.
 

bronekwoj

New member
tak tylko ze to własnie nie dziala na pilocie z dekodera tylko trzeba regulowac glosnosc pilotem z telewizora moze troche namieszalem w pytaniu.
Mam ustawiona stała glosnosc w telewizorze a mimo to nie moge regulowac glosnoscia z pilota dekodera nie wiem jak to poustawiac
 

bronekwoj

New member
dziwna jest jeszcze jedna rzecz ze telewizor nie wykrywa dekodera mam podpiete dvd przez hdmi i dekoder.
Dvd telewizor wykrywa a dekodera juz nie moze oto chodzi i dlatego nie można sterowac glosnoscia nie wiem nie mam pojecia siedze i kombinuje macie jakies pomysly.
Akwidzynski gdzie jest to ustawienie stalej glosnosci
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
hmmm a sprawdzałeś kabel ?
zobacz jeszcze czy sony nie ma wlaczone jakiegos sterowania przez hdmi. Poszukaj w instrukcji bo nie wiem jak sony ma to nazwane, sharp np aquos link itd powodzenia ;d
 

bronekwoj

New member
akwidzynski nic to nie daje wylaczylem sterowanie przez hdmi i nic dalej nie moge regulowac glosnosci na dekoderze tylko musze na telewizorze a aknaly moge normalnie przelanczac dziwi mnie jeszcze jedna rzecz ze telewizor nie widzi podłaczonego do siebie dekodera nie wykrywa go a odtwarzacz dvd pioniera podłaczaczony przez hdmi jest normalnie wykrywany ma moze ktos jakis pomysl na to .Z gory dzieki
 

bronekwoj

New member
i zauważyłem jeszcze jedną rzecz gdy włączy sie dekoder bez włączenia telewizora na dekoderze jest komunikat problem hdcp nie wiem co to znaczy może to jest problem tego głosu
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Najlepiej zrob test:
podłącz dekoder n do innego tv i tym samym wykluczysz jeden ze sprzętów.
Tak bardziej stawiam na walnięty dekoder Nki niż TV.
Kabel HDMI wykluczyłeś ?
Zoabcz na innym kablu RGB
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
O ile mnie pamięć nie myli do tuner jest z firmy STB ( mam ten sam w sieci kablowej) i jest to wina oprogramowania tunera - brak możliwości sterowania głośnością przy połączeniu HDMI. Nic w takim przypadku nie zdziałasz bez aktualizacji oprogramowania. Inną sprawą jest to czy takowe jest dostępne....Ja już czekam bardzo długo i dalej nie mogę sterować głośnością z pilota tunera.
(aczkolwiek nie specjalnie mnie to martwi bo i tak większość audycji filmów, programów oglądam przy włączonym amplitunerze).
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Po pierwsze to nie takie proste ( problem z montażem anteny SAT). Po drugie kanały HD są jak najbardziej OK z tej kablówki ( niektóre SD też). Po trzecie mam w usłudze wiązanej internet z któego jestem bardzo zadowolony ( z prędkości i ceny).
I jeszcze jedna sprawa przewagą kablówki jest to, że mam dostęp do wielu programów, których przy jednym operatorze sat bym nie miał....
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Kolega napisał:
"Nie wiemy jak zrobić żeby można było głos regulować poprzez pilot z nboxa"
nboxa, czyli rozumiem, ze teściowie mają Nkę ?
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Tylko, że Nka ma tunery firmy ADB, a nie jak napisałeś STB i co do problemów z głośnością to nie miałem na żadnym z nich. Od nboxa białego po czarnego turbo.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Masz rację ADB mój błąd. I jest to ten sam tuner. Miałem gdzieś zapisaną pełną nazwę z konkretnym symbolem, ale nie mogę w tej chwili znaleźć, ale tuner jest na 100% ten sam. (oczywiście inne logo na obudowie!). Widocznie dla nki programiści z ADB się lepiej postarali...
Kolega ma problem chciałem pomóc....
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Tak tylko, ze Ty masz dekoder z tunerem dvb-c, a Nka dvb-s, czyli nie ten sam model to tak na marginesie.
Ja stawiam na uszkodzony dekoder.
 
Do góry