Jednak Stereo..

abdul0412

New member
Bez reklam
Witam .

Z uwagi na fakt przełożenia o jakiś okres kupna Amplitunera ( w zamiarze było coś w graniczach Onkyo 838 ) , postanowiłem , że poszukam używanego wzmacniacza , który może zagości u mnie na dłużej.

Jak wspomniałem w poprzednich postach lubię rożną muzykę , od ATB poprzez Kings of Leon , U2 aż do Seala itp itd.

Lubie brzmienie wypełnione basem ( nisko schodzącym, podobnym jakie generuje SUB) ale też detaliczną górą i przestrzennością.

rozglądałem się trochę i znalazłem poniższe oferty co wy o nich sądzicie :

Onkyo A-9377 0,5 roku, gw PL ideał (5423906892) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

MARANTZ PM6004,PÓŁ ROKU GWARANCJI !!! (5428221832) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Wzmacniacz Harman Kardon HK980 (5436234908) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

WZMACNIACZ DENON PMA-720AE Z PILOTEM OKAZJA !!! (5439690315) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Jedyny wzmacniacz jaki słuchałem ostatnio był Marantz 6005 i przyznam , że mi się podobał jednak troszkę basu mu brakowało jaki generuje Onkyo w swoich ampli.

wciąż niestety posiadam głośniki Jamo 606 ale myślę , że będę celował coś w stylu Klipsch R-26F co chodzi o Fronty.

Jak sadzicie który z tych wzmacniaczy najbardziej pasował do moich preferencji?

myślałem także o Denonie PMA 1510AE lub Marantz 7003/7004 i nawet było by to super rozwiązanie bo mogą zadziałać one jako końcówka mocy ale cięzko obecnie dostępne za rozsądną cenę.

dzięki z góry za wypowiedzi i cenne komentarze , które nie ukrywam przeglądam każdego dnia:)

pozdrawiam
 
Jakie modele maja mozliwosc robic za koncowke mocy bez przepinania zworek?

Np arcam a80 diva? Niemoge znalesc w necie opisu.

Pzdr

Za wiele tego nie ma. Trzeba dobrze poszukać a i ceny dość spore.
Mam Yamahę AS1000 w niej mogę sobie z pilota przełączać wzmacniacz w tryb
końcówki mocy. Zła wiadomość jest taka,że w/w opcja zaczyna się od Yamahy AS1000.
W przypadku Yamahy startujesz od ok.3500 pln.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
harman jest bardzo ok, pomysl nad hk970 jest tanszy i ma swoj urok i moim zdaniem lepiej wykonany niz 980 a mialem oba.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
W Pioneer a50 chyba masz do wyboru jak ma pracować. Hk tego nie miał i dlatego sprzedałem gdyż kiedy chciałem zrobić głośniej pilotem tylko ampli reagował wzmak
 

abdul0412

New member
Bez reklam

Dzisiaj przypadkiem udało mi się przesłuać Denona PMA720 AE i Pioneera A30.

Denon ok , jednak zbyt neutralnie i góra raczej słaba.. ogólnie żadna rewelacja

Pioneer lepiej z basem - głębszy i przyjemniejszy , góra trochę chaotyczna.

Kolumny Quadral Shogun X.

Źródło - Denon DCD 520.

jednak był to krótki odsłuch i może coś mi umknęło , ale szczerze powiem że pioneer mnie zaskoczył.

Dalej poszukuje..

Pzdr
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja jeszcze o jedno zapytam, z czym grają te Jamo u Ciebie?

Zastanów się chwilkę i czy może nie lepiej byłoby wymienić na początku kolumny które stanowią podstawę brzmienia a dopiero do nich elektronikę a nie odwrotnie.?

Jeśli teraz fundusze wystarczają na 1 element toru audio to poczekaj , uskładaj, sprzedaj Jamo i zacznij szukać zestawu stereo wzmaka + kolumny.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Ja jeszcze o jedno zapytam, z czym grają te Jamo u Ciebie?

Zastanów się chwilkę i czy może nie lepiej byłoby wymienić na początku kolumny które stanowią podstawę brzmienia a dopiero do nich elektronikę a nie odwrotnie.?

Jeśli teraz fundusze wystarczają na 1 element toru audio to poczekaj , uskładaj, sprzedaj Jamo i zacznij szukać zestawu stereo wzmaka + kolumny.

Byl ampli pioneera vsx919 ale juz go niechce... Co do.glosnikow to narazie musza zostac , poniewaz bede chcial.cos kupic zeby zadzialalo.ogolnie bo niemam zadnego wzmaka ani ampli od lutego . Ogolnie.postanowilem.odkladac na wesele dlatego fundusze sie skurczyly jednak moze sie okazac ze w krotkim.czasie pare ladnych zl.mi wpadnie wtedy pojde za.ciosem.

Chodzi o to ze do.tej pory niezadowalal mnie w pelni sprzet ktory odluschiwalem marantz 6005 sie.wyroznial onkyo636 i cambridge 651 a ale kazdy z nich niebyl idealny. Nie chce czekac az do slubu z audio ale tez niechce kupywac w afekcie itp. Glosniki.poczekaja ale chce znalesc cos w miare uniwersalnego lub mozliwego do.zasdaptowania .

Duzo.czytam nasze.forum i.bylem na 4 odsluchach ale.chyba to.za malo.zeby wybrac cos. Mysle ze moze marantz 7004 to moze byc cos dla mnie jednak niewiem okaze sie . Dzieki za zaangazowanie i pomoc.

Pzdr
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozumiem, tylko pomyśl o tym że jak teraz kupisz elektronikę to później może się okazać że kolumny które chcesz kupić będą lepiej sprawować się z innym wzmacniaczem niż Tym co masz i co wtedy?

Ja już takie coś doświadczyłem na początku wymieniłem elektronikę a potem z powodu ograniczonego budżetu musiałem dobierać kolumny do wzmacniacza a tak na prawdę powinno iść się w odwrotnym kierunku.

Pozdrawiam
 
Do góry