JEDNA Z TRZECH!!42PV60EH v 42PD9700 v PDP 427XA

Groszek

New member
Witam wszystkich użytkowników tego forum.

Jestem z Wami juz kawałek czasu ( co prawda biernie ) i chciałbym podziekować większości z Was za rzeczowe i wielce pomocne wpisy odnośnie telewizorów. Moje poglądy na TV zmieniły sie - nie mysle już o kupnie nowego LCD tylko o plaźmie. Nie będę oryginalny i powiem że byłem zdecydowany na Panasonica TH-42PV60EH, ale..... ......no właśnie - węże, głośnaa praca, zwisy - ehhhh!!! W związku z tym dołączyło dwóch graczy HITACHI 42PD9700 oraz PIONEER PDP 427XA. Źródło to Cyfra +, oraz DVD sporadycznie PC.

Prośba o pomoc w wyborze. Być może żaden z tych ekranów nie jest wolny od wad, jednak coś mnie mierzi jak mam kupić Panasonica który BYĆ MOŻE będzie poprawiony... Chociaż z drugiej stony może te wady nie są AŻ TAK poważne - a mi nie uśmiecha sie dokładać 3000,- pln do pozostałych dwóch. Która tak naprawdę ma najlepszy obraz??

Jeżeli można poproszę o krótkie, konkretne ZA i PRZECIW dla tych trzech plazm.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Darek

P.S.

Służe pomocą w sprawach stereo to mój "konik"
 

k-d

New member
Mogę wypowiedzieć się tylko o Panasonicu - jest bardzo dobry.

Zwisy - tv mam po nad miesiąc, nie było takiego problemu.

Głośna praca - wyentylatory słychać tylko z tyłu jak sięprzyłoży ucho, a buczenie przy jasnym obrazie słychać tylko przy wyłączonym głosie w nocy, a i tak mój monitor głósniej reaguje w takich przypadkach.

Węże - hmm, dosyć wydumany problem, owszem w pewnym zakresie istnieje, ale zauważa się go dopiero wówczas gdy się o nim wie, występuje w bardzo szczególnych sytuacjach, z reguły na drugim planie (spotkałem się z tym 2 razy, z czego raz na próbce z forum, 2 raz na jakimś divxie).

Jeśli miałbym kupować jeszcze raz - to kupiłbym też Panasonica PV60.
 

Groszek

New member
K-D Dzięki za podpowiedź. Spodziewałem się co prawda większego odzewu, ale cóż widocznie to takie nudne i lamerskie pytanie.... Dużo czasu spędziłem na porównaniu tych trzech TV (na tym forum) - jednak chciałem skorzystać z wiedzy osób bardziej doświadczonych. Wiem że to ja bedę oglądał i ja muszę wybrać - spodziewałem się jednak czegoś więcej po kolegach z tego forum, jakiś krótkich rzeczowych podpowiedzi ( wziąwszy pod uwagę że trochę osób wyświetliło ten temat). Chcąc skończyć ten temat powiem że szykuję kasę na JVC HD ILA którego mogę mieć w mega świetnej cenie....

Pozdrawiam
 

Smartek

New member
Moim zdaniem powinienes szukac osoby, ktora widziala na zywo te trzy modele i jest w stanie powiedziec, ktory jest najlepszy.
W setkach postow pisze sie o 37/42PV60 - staly sie bardzo popularnymi modelami za sprawa niskiej ceny i niesamowitej jakosci i zeby sie nie powtarzac: potwierdzam w 100% slowa k-d, a dodam jedynie dot. wezy - dla mnie ten problem to nie problem, bo wzrok mam wyczulony na wszelkie niedoskonalosci obrazu (czy to LCD komputerowy, czy plazmy) a rzadko kiedy widze te "purple snakes". Prawde mowiac widzialem je tylko na probce, ktora dal ktos tu na forum (Egzorcyzmy Emily Rose) i raz na jakims filmie na Cinemaksie, ale jakosc jego byla kilkanascie razy gorsza od slabego Xvida.

Tak to na codzien ogladam TV, srednio 5 filmow Divx/Xvid w tygodniu (czasem wiecej) i nie spotkalem sie z wezami, wiec problem jest IMO wyolbrzymiony, albo stopien jego nasilenia znowu zalezy od rodzaju firmware'u, eepromu czy czego tam jeszcze.

I tak, zastanawiajac sie nad wyborem - znowu kupilbym tego Panasa.

Pzdr.
 

Goliat

New member
Bez reklam
Groszek napisał:
K-D Dzięki za podpowiedź. Spodziewałem się co prawda większego odzewu, ale cóż widocznie to takie nudne i lamerskie pytanie.... Dużo czasu spędziłem na porównaniu tych trzech TV (na tym forum) - jednak chciałem skorzystać z wiedzy osób bardziej doświadczonych. Wiem że to ja bedę oglądał i ja muszę wybrać - spodziewałem się jednak czegoś więcej po kolegach z tego forum, jakiś krótkich rzeczowych podpowiedzi ( wziąwszy pod uwagę że trochę osób wyświetliło ten temat). Chcąc skończyć ten temat powiem że szykuję kasę na JVC HD ILA którego mogę mieć w mega świetnej cenie....

Pozdrawiam
Sam sobie odpowiedziałeś ;) Wymyślasz post z zapytaniem o poradę w temacie Panasonic-Hitachi-Pioneer........a masz zamiar kupić JVC :confused: (i to w innej technologii :D ).
U mnie duże brawko ;)
Pozdrawiam.
p.s. czy masz już żonę???Bo z takim podejściem może być niezły ubaw!!!!
 

JaCkyLL

New member
:)

user GROSZEK rzeczywiscie mnie rowniez troszke rozluznił :)
w pierwszym poscie pisze ze dzieki forum zdaje sobie sprawe nad wyzszosciami plasmy od lcd. zaraz potem prosi o podp co wybrac ... pv60, pionka z linii427 czy moze hitachi 9700. hmmmmm .... akurat panas pv60 ma sie nijak do dwoch pozostalych modeli, tak przynajmniej mnie sie wydaje :) gdyby porownywac pv600 to juz ciut lepiej :)
jednak final w postaci decyzji na korzysc lcd bo cena jest wypasna jest mistrzostwem. po co ten watek ? nie mam pojecia. user zadal pytanie i sam cztery posty pozniej sobie na nie odpowiedzial.

jesli groszek potrzebuje podpowiedzi co wybrac to wydaje mi sie nikt z nas mu w tym nie pomorze. najlpeiej zobaczyc wszystkie 3 tv w akcji obok siebie - kiki w tym moze pomoc, ale i nie tylko. to bedzie chyba najlpesze rozwiazanie. ja traktowalem forum jako mocne zawezenie wyboru, najpierw technologia, potem rozmiar, potem wyposazenie tv i jego parametry. na koncu byl jeszcze design :) i tu moja zonka miala sporo do powiedzenia :D

pozdro, j
 

Groszek

New member
Witam!!!

Do JaCkyLL - żeby było śmieszniej to ten JVC to telewizor z tylną projekcją a nie LCD, no i pv60 i pv600 to chyba ten sam ekran - to tak dla formalności

Do Goliat - dlaczego piszesz że "wymyślasz post" - dla mnie to był problem, szkoda że się nie odezwałeś z sensowną radą ( a przeciez masz 9700), tylko z ciętą ripostą - znasz dowcip o WUJKU MISTRZU CIĘTEJ RIPOSTY??? ;) P.S. Martw się o swoją żone Goliat ( o ile ją masz)- a propos ta ksywka to odreagowanie jakiegoś kompleksu??? ;)

DLA WYJAŚNIENIA
Może to faktycznie wygląda (śmiesznie) dziwnie, ale od zadania mojego pytania minelo około pięciu dni, tylko k-d mi odpowiedział. Przez ten czas obejrzałem te telewizory ( nie tylko Kiki ma takie możliwości) i co dla mnie jest również zaskoczeniem (bo myslałem tylko o plasmie) wygrał JVC 56" HD-ILA ( tylnoprojekcyjny).

I to chyba tyle - no może trochę żal, że tak mało konkretów a więcej przycinków, ehhhhh......



Pozdrawiam Wszystkich
 

Goliat

New member
Bez reklam
Groszek napisał:
Witam!!!

Do JaCkyLL - żeby było śmieszniej to ten JVC to telewizor z tylną projekcją a nie LCD, no i pv60 i pv600 to chyba ten sam ekran - to tak dla formalności

Do Goliat - dlaczego piszesz że "wymyślasz post" - dla mnie to był problem, szkoda że się nie odezwałeś z sensowną radą ( a przeciez masz 9700), tylko z ciętą ripostą - znasz dowcip o WUJKU MISTRZU CIĘTEJ RIPOSTY??? ;) P.S. Martw się o swoją żone Goliat ( o ile ją masz)- a propos ta ksywka to odreagowanie jakiegoś kompleksu??? ;)

DLA WYJAŚNIENIA
Może to faktycznie wygląda (śmiesznie) dziwnie, ale od zadania mojego pytania minelo około pięciu dni, tylko k-d mi odpowiedział. Przez ten czas obejrzałem te telewizory ( nie tylko Kiki ma takie możliwości) i co dla mnie jest również zaskoczeniem (bo myslałem tylko o plasmie) wygrał JVC 56" HD-ILA ( tylnoprojekcyjny).

I to chyba tyle - no może trochę żal, że tak mało konkretów a więcej przycinków, ehhhhh......



Pozdrawiam Wszystkich
No właśnie ....a wystarczyło poczytać posty o w/w których jest mnóstwo!!
A wychwalać co się ma??Uważam że jest to nie obiektywne;)
No i zdradzę tobie skąd mój nick- od nazwy firmy (miejsca pracy)
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego.
 

Groszek

New member
Czesć!!!

To ja tak dla "porządku w tym wątku" <- niezły rym - odpowiem sam sobie na zadane pytanie ;) - może się komuś przyda. Porównywałem u siebie trzy telewizory i oto moje subiektywne odczucia w pigułce.....

KOLEJNOŚĆ NIEPRZYPADKOWA

Jakość obrazu

1. Hitachi - bardzo dobry obraz najbardziej szczegółowy , czern ze wszystkimi jej odcieniami - nalepszy obraz

2. Pioneer - bardzo dobry obraz, najlepsze kolory

3. Panasonic - co najmniej dobry obraz, zadnych artefaktów ( węży nie stwierdziłem

Wyposażenie

1. Hitachi - podastawka ( super), SD

2. Pioneer - mnostwo opcji regulacji obrazu

3. Panasonic - bez wodotrysków, to co potrzeba

Etstetyka - o gustach się nie dyskutuje, ale....

1.Pioneer - bezsprzecznie, elegancki, prosty

2.Hitachi - solidny, dobry jakościowo

3.Panasonic - ujdzie... ;)

Econo - jakość/ cena

1. Panasonic
DŁUUUUUUUUUGGGGOOOO NIC!!!!
2.Hitachi
3.Pioneer

Dla mnie najlepszy z tej trójki to Hitachi, jednak gdybym miał wybrać z tych trzech wybrałbym..... .....Panasonica.
Wystarcza mi zupełnie jakość obrazu, nie można powiedzieć że jest brzydki. A wodotrysków w TV nie potrzebuje.....

Skąd w tym wszystkim tylnoprojekcyjne JVC - ano juz tłumacze. Zawsze jak testuje sprzęt ( stereo), biorę jedno urządzenie z innej technologi. Np. rozpatruję trzy wzmacniacze tranzystorowe to ( na wszelki wypadek) biorę jeszcze szybki wzmacniacz lampowy, albo szukam kolumn podłogowych to wybieram trzy, ale sprawdzę jeszcze jedne podstawkowe.
Tak samo było tutaj - tyle tylko że pierwszy raz się zdarzyło, że urządzenie brane jako swego rodzaju przeciwwaga - wygrało. Tak to wygładało z JVC - dla mnie najlepsze kolory, super czerń, ostroś , GŁĘBIA, taki fajny analogowy ( w pozytywnym sensie obraz), no i ekran 56" wgniata...


Na wybór poświeciłem swój tygodniowy urlop, straty dodatkowe do zamówione przez żone nowe meble ( zupełnie jak na tej reklamie Samsunga) ;)

Dodam tylko że z TV tak jak stereo - trzeba samemu posłuchac/obejrzec.

Jak zauważył JackyLL forum można traktowac jako wytypownie swoich TV - chociaż jak widzicie nie zawsze sie to sprawdza....


Pozdrawiam Szanownych Forumowiczów
 

rogaczek

New member
Do Groszka

A na ile zabolało to JVC? Z jakiej odległości oglądasz? I jak długo poświeci tak jak dzis? Chyba krócej niż matryca plazmy? Co potem? Ale kto to wszystko czyta i się nie uczy, czyta na darmo. Zadna wiedza nie boli, a docinki przepuść przez sitko i olewaj. To nie jest forum miłośników dobrego wychowania tylko facetów miłośników obrazu i dźwięku, a tacy mają raczej duży temperament. Od Ciebie też chcę sie czegoś nauczyć. Pozdróki.
 

JAREKM

New member
Mam o miesiąca Pioneera 4270xa i uwazam ze to najlepszy wybor Testowałem prawie 3h u KIKIEGO (wspaniały facet a byłem strasznie upierdliwy) i wybrałem Panasonika ale tylko z tego względu cenowego.PO powrocie do mojej połowicy pokażałem desig zonie i niesmiało zaproponowałem jej Pionieera odpowiedz była jedna PIONEER
 

jaroslavus

New member
JAREKM napisał:
Mam o miesiąca Pioneera 4270xa i uwazam ze to najlepszy wybor Testowałem prawie 3h u KIKIEGO (wspaniały facet a byłem strasznie upierdliwy) i wybrałem Panasonika ale tylko z tego względu cenowego.PO powrocie do mojej połowicy pokażałem desig zonie i niesmiało zaproponowałem jej Pionieera odpowiedz była jedna PIONEER
Ja zakupiłem Panasonica PV42EH. Zgadzam się z Tobą. U mnie też zdecydowała żona. Chodziło o srebrną obudowę. Ale po oglądnięciu wielu lcd wyborm mogła być tylko plazma.
 

JaCkyLL

New member
ja mam jeszcze trzy grosze do groszka ... :)

i nie traktuj tego jako jakiegos ataku, nie mam takich intencji. jednak wydaje mi sie ze porownywanie modeli pionek 427, hitachi 9700 i panas pv60 jest porownaniem troche nie takim. mysle ze w takiej konfiguracji ( te trzy modele ) wybor moze byc oczywisty - stosunek cena do jakości.
jednak zeby bardziej utrudnic sobie zycie powinienes wziac pod uwagę pv600. zdecydowanie ładniejszy ( moze konkurować w designie z pozostałymi modelami - pv60 raczej nie :) ), naprawde niezly dzwiek, kilka innych bajerów jak chociażby port SD ( byc moze dzieki niemu łatwiej co poniektorym bedzie upgradeować soft by nie oglądać gliny i węży :D na swoich panelach )
mysle ze taki wybor jest juz nieco bardziej ambitny i pewnie troche trudniej podjąć decyzje :)

nadal uwazam ze forum - cieszę się ze ono jest !!! - zaweza nam mocno pole wyboru, jednak ostateczna decyzja powinna zapaść w domowym zaciszu mając przed sobą kilka modeli i np kikiego ktory pokaze co moze kazdy z nich .

pozdro, j
 

Groszek

New member
Czesc!

Juz odpowiadam

rogaczek
1) moge go kupic za 7000,-pln - to oferta tylko dla mnie ( jednorazowa)
2) jak sie wypali kupuje lampe i mam nowe tv
3) ogladam z 4-5metrow

JaCkyLL
spoko nie jestem swieta krowa - tak latwo sie nie obrazam ;-)
pv600 to dobry wybor, jednak ekran ten sam co pv60 i podobno te same wady. Wiem ze jest ladniejszy i ma super wyposazenie, ale w tym przypadku dolozylbym do Hitachi

Kiki
Dla mnie Hitachi swieci lepiej niz ten Pioneer, czy Twoi klienci mieli mozlwosc porownania tych dwoch TV?? ( bo chyba nie masz w ofercie Hitachi)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

JAREKM

New member
Jesli idzie o normalny sygnał antenowy i kablówka i DVD nie ma nic lepszego od pionka .Hitachi tez pokazywał i to te co były drozsze o jakies 10000 nie pamiętam modelu
 

pikolino

New member
JAREKM>>>

Brawo za radosny komentarz. Wg Twojego opisu, to nie wiesz co pokazywał, ale było droższe o 10000 i gorsze i nazywało sie Hitachi.
Wynika więc, że dostałes chyba tego pionka gratis, albo z niewielka dopłatą.
Albo nie znasz cen albo nas "ładujesz"?

pionek is the best....but why....I`dont no...pionek is the best... :)) .
 

JAREKM

New member
Chodziło mi o to ze kiki mi podłaczał rozne panele a ja okreslałem według mojego gustu co mi nie pasowało kolory barwa itp Taka dyskusja pisana nic nie daje jak nie zobaczysz i nie porownasz innych modeli na tym samym sygnale to nigdy nie będziesz pewien ze dobrze wybrałes
 

ronin

New member
Groszek napisał:
Kiki
Dla mnie Hitachi swieci lepiej niz ten Pioneer, czy Twoi klienci mieli mozlwosc porownania tych dwoch TV?? ( bo chyba nie masz w ofercie Hitachi)

Pozdrawiam

Ja przez ponad 3 godziny miałem okazję porównywac Hitachi 9700, Pionka 507XA i Sharpa46X1D. Dla mnie Pionek świecił najładniej, choc zgadzam się, ze jest to odczucie TOTALNIE SUBIEKTYWNE. Tak naprawde wszytkie swieciły bardzo ładnie. LCD najbardziej kolorowo (jak bajki), Hitachi pastelowo (kinowo). Pionek mniej więcej równoważył te dwie rzeczy.
 
Do góry