Jeden z trzech, poradźcie

michk

New member
Witam, mam zamiar już na dniach kupić jeden z tych trzech lcd, jestem już zdecydowany,że któryś z nich wybiorę,ponieważ mają parametry jakich poszukuje (full hd,100Hz,równo lub pow.40'') poza tym ich stylowy wygląd cieszy moje oczy (cienka ramka,dobry kolorek). Nie podobają mi się Samsungi,Philipsy ani Soniaki,wiec nie dopisujcie ich. Oglądam z odległości ok 3m, nasłonecznienie w pokoju jest raczej duże, przy czym oglądam najczęściej wieczorami i w nocy. Tv ma stać, nie będę go wieszał. Mam zamiar podłączyć do niego kompa a w niedalekiej przyszłości ps3.
No i tu mam pytanko, szczególnie do tych, którzy widzieli te 3 TV, co radzicie?
42 Z3030D ma matryce IPS, Sharp ma też IPS, natomiast 40ZF355D ma S-PVA. Początkowo byłem już prawie zdecydowany, żeby wziąć Sharpa, ale znajomy polecił mi te 2 Toshiby ze wskazaniem na 40ZF355D z S-PVA i teraz już nie jestem taki pewien.
40ZF355D i 42 Z3030D są w zbliżonej o ile nie takiej samej cenie, Sharp jest jakies 400 zł droższy. Co radzicie?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy trzech metrach wybierałbym :
Toshiba 40 ZF 355
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24216&page=4

Jakość jest taka że chciałoby się rzecz - trwaj ........
d385b873766eff87med.jpg


JVC 42 V 80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16662
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=22082&highlight=42v80
P1050107.jpg



Pioneer 4280 Kuro
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14192
W razie wątpliwości w tej klasie warto wykorzystać prezentację w domu.
 

wszystkojedno

New member
Witam
Mam Toshibę 46 ZF 355- dekoder cyfry + Hd oraz n-ki Hd. Obraz bardzo dobrej jakości w HD,ale to żadna rewelacja. W SD jest bardzo dobrze z dobrego sygnału. Telewizor super. Oglądam z 3 m i proponuję Ci weź 46"-
po dwóch tygodniach będziesz żałował, że kupiłeś 40".
 

michk

New member
Dzięki za porady. Najbardziej jestem przekonany do tej Toshiby 40 ZF 355, 46'' ok, byłoby naprawdę super,ale niemożliwością jest teraz znaleźć ten tv o takiej przekątnej poniżej 7tys zl, a nie chcę wydawać więcej niż 5,5-6 tys z drobnym wahnięciem w górę czy w dół. Tylko boję się trochę tego smużenia, ponoć na Sharpie mniej je widać. Dekoder bede brał z Polsatu, bo teraz też mam tyle że starszy model. Ten JVC też wygląda nieźle, widzę, że też ma matryce IPS, a ma 10-bitowy panel czy też to 10bit processing?

Do tego wszystkiego zapytam Was czy JVC LT-42S90BU jest tu wart uwagi? I jaką on ma matryce?
 
Ostatnia edycja:

mateo2121

New member
Bez reklam
Słuchaj tez miałem wczesniej taki dylemat bo te TV sa naprawde bardzo dobre...ale mój problem rozwiał mi znajomy bo jest inżynierem w takiej fabryce gdzie siedzibe ma LG&Philips i Toshiba...kolega mi powiedzial ze Toshiba mimo iż to Japonczyk korzysta z tych samych częsci i podzespołów co LG...i mówie że nei sa zbyt dobre...wiec radziłbym jednak Sharpa:) zreszta zrobisz jak uważasz:)
 

RheeTCT

New member
Teraz już wszyscy korzystają z podzespołów kupowanych od innych firm.Na tym polega specjalizacja.Nikt już nie produkuje skomplikowanych urządzeń w całości,bo to nie ma sensu.A koreańczycy robią świetne rzeczy,lepsze lub równie dobre jak japończycy.Najlepszy dowód to to,że japończycy je kupują i montują w swoich urządzeniach,a oni dbają o jakość jak nikt na świecie.
Jeśli komuś się wydaje,że w tv Sharpa nie ma części robionych w Korei czy nawet Chinach to jest naiwniakiem.Bajki o tym,że to co koreańskie jest kiepskie są dokładnie tyle warte,co kilkanaście lat temu bajki o marnej jakości samochodów japońskich.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
chcesz powiedzieć że plazma LG PD 200 za 2400 zł gra tak samo jak Pioneer chociażby 5090 ?
A co kupiłeś z telewizorów i jakim autem jeździsz - czy daewoo Tico - bo jest najtańszy ?
Więc nie uogólniaj i nie opowiadaj nie zbadanych historii.
 

RheeTCT

New member
do kiki

Przepraszam bardzo,ale kompletnie nie zrozumiałem o co Ci chodzi.Czy ja twierdziłem,że jakaś tania plazma gra tak samo jak najlepsze?Może przeczytaj uważniej moją wypowiedź zanim na nią odpowiesz.I co do tego wszystkiego ma Daewoo Tico?Zapomniałeś jeszcze dodać czegoś o nurkowaniu.A może to ja jestem mało bystry,bo jakoś ciągle nie mogę załapać o co Ci chodzi?
Natomiast załapuję,że wkurza Cię brak powszechnego entuzjazmu dla Kuro,do tego stopnia,że wypisujesz doprawdy dziwne i niezrozumiałe rzeczy.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie mam żadnego entuzjazmu dla modelu ale dla jakości / nie zrozum jakoś/ obojętnie jaka firma.
Dlatego wolę produkty firmowe i sprawdzone - Sharp
http://www.sharp-world.com/kameyama/index.html niż produkcje LG w Mławie.
A koreańczycy robią świetne rzeczy,lepsze lub równie dobre jak japończycy. Byłem i tu i tu i wierz mi to jeszcze duże różnice :hmm:

 

RheeTCT

New member
A Sharpa to gdzie produkują? Nie w "Mławie" przypadkiem?
Ja poza tym mówiłem o podzespołach ,a nie całych urządzeniach,a tu musisz przyznać jest tak,że od koreańczyków kupują wszyscy(np.ekrany).
 

Morfeusz42

New member
No proszę Kiki nie mów tylko że telewizory Sharp'a sprzedawane w Polsce - ba w Europie - to produkty "Made in Japan"... znam tani marketing ze słupów ogłoszeniowych - wyraźnie japoński... spod Torunia :D.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharpa nie produkują w Mławie - chyba że wczoraj wybudowali po cichu fabrykę :D. Sharp jest składany w fabryce pod Toruniem ale i to nie wszystkie modele. Nie wiem czy doczytałeś że to jedna z najnowocześniejszych fabryk na świecie /Sharpa/
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=15532&highlight=fabryka+sharp
Byłem w tej fabryce i w innych .
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16084&highlight=fabryka+toshiba
W wielu fabrykach był zakaz robienia zdjęć.
Więc wiem co to znaczy made in Japan.
A Ty Morfeusz42 - skąd bierzesz informacje o jakości produkcji ?
 

Morfeusz42

New member
między innymi z serwisu - jeśli psuje się jakiś 26" - 32" to jeszcze można przeboleć, ale jeśli psuje się po godzinie pracy 52 XL 2 (górna półka Sharpa ponikąd) to coś nie hallo... ale jest japoński!!!
 

RheeTCT

New member
Pisząc o Mławie w cudzysłowie właśnie fabrykę pod Toruniem miałem na myśli,to ostatecznie dośc blisko.
Fajnie,że zwiedziłeś sobie fabryki Sharpa i Toshiby,a czy byłeś w jakiejś fabryce koreańskiej?Ale nawet jeśli byłeś to co mogłeś porównać,jesteś takim fachowcem,że wystarczy Ci rzut oka?
Nie twierdzę,że nie masz racji,że producenci japońscy prezentują najwyższy stopień jakości i precyzji.Również tak uważam,ale nie można robić uogólnień i twierdzić,że np.koreańczycy nie dogonili japończyków w pewnych dziedzinach.Przypominam,że pisałem o podzespołach koreańskich producentów używanych przez najlepsze firmy na całym świecie.
 

Morfeusz42

New member
Ale wracając do tematu wątku, bo to jest chyba najważniejsze, osobiście z wymienionej trójki kupił bym Tosię 42Z3030 - najlepszy stosunek jakości do ceny. Telewizor na wskroś opisany co do jego walorów użytkowych i jakości obrazu.
 

michk

New member
Po pierwsze-wielkie dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem - mam znacznie,znacznie szerszy pogląd na telewizję hd w ogólności, nie mówiąc o samych telewizorach. Relacje kiki-ego (dzięki za linki) - świetna sprawa, niezłe technologie na nas czekają,kwestia czasu i pieniędzy. Obyśmy dożyli ich powszechności;)
Morfeusz42 - 2 pytania do Ciebie: 1. piszesz, ze "psuje się po godzinie pracy 52 XL 2" - mógłbyś to rozwinąć? seria xl2 jest dosyć nowa (październik 07 w Polsce?), cechuje się niezłą jakością i słyszałem, że raczej nie zdarza się w niej dużo usterek, ale może nie ma reguły i to tylko pogłoski? i 2. Tosia z3030D 42'' (ok 4500zł) kosztuje teraz ok 300zł mniej niż 40" zf355 (ok 4800zł), a przecież zf355 jest modelem znacznie nowszym i wiele wskazuje na to, że znacznie lepszym, stąd też chyba bardziej opłacalnym?
Sharp z tego, co widzę zatrzymał się na 5200zł, jest w tym towarzystwie najdroższy, a przecież wyszedł przed zf355, mógłby mi to ktoś wytłumaczyć? (w 2cale różnicy nie uwierzę i tylko bez takich "bo Sharp to lepsza firma...") ;)
Do tego wszystkiego dorzucę jeszcze małe pytanko: czy seria HD1 jest dużo lepsza od XL2 i czy opłaca się czekać aż taki LC-46HD1 spadnie do 6tys z obecnych ponad 8tys? krótko tak/nie&why

Nawiązując nieco do tego offtopa o fabrykach cieszę się, że są w Polsce. Nie ma co uogólniać, że skoro mało płacą to i pracownicy się nie starają i jest niska jakość produktów, późniejsze buczenia itp. Przecież są tam kontrole jakości, pracownik musi się choć trochę znać na tym co robi,ponadto ten sprzęt nie jest tylko robiony na Polskę, czy nie? Słaba jakość psułaby renomę i nie byłoby na forum tylu chwalących Sharpy czy Toshiby. Tylko w tym wszystkim nadzieja, że ci giganci nie będą się od nas wynosić z takimi problemami jak Nokia z Niemiec i nie zostawią dziesiątek ludzi bez pracy, kiedy okaże się, że gdzieś w Pakistanie są niższe koszty produkcji...
 
Ostatnia edycja:
Do góry