JBL Studio L890 vs ES100

ROBERT-x

New member
Dzieki, jeszcze chcialem zapytac bo czytam troche na roznych forach, i nie wiem jak to jest z tym subem Ultracube 10 czy jest on zdrowy i czy ma dobre uderzenie ? jesli ktos go slyszal prosilbym o kilka podpowiedzi, czytalem tez cos takiego na forum ze ultracube nie nadaza basem za glosnikami, czy jest cos takiego? jesli chodzi o przewod do suba to zamowilem Qed 6.
 

ROBERT-x

New member
Niestety moj wzm h/k 990 nie bedzie dostepny na czas, no coz, pisze do blackninja czy masz mozliwosc miec ten wzm mozliwie jak najszybciej, od razu bym go wzial w zaleznosci od terminu tez troche.
 

ROBERT-x

New member
Witam, czy te wzmacniacze bede w najblizszym czasie i czy jest mozliwosc zebym ze tak powiem zgarnal jeden z nich ? i do tego chcialbym jeszcze odtwarzacz CD 990, bo ze zrodel ktorych sie pytalem otrzymalem ostatnio odpowiedz ze w marcu ! dopiero beda .:(
 

ROBERT-x

New member
tak w marcu, troche sie zasmucilem ta informacja bo juz od grudnia mnie informowano o terminie, nie bede tego komentowal juz,poprostu zapytam blackninja moze ty masz mozliwosc aby zazegnac ten kryzys jakimis srodkami ?

blackninja moze sie przez e-mail mozemy skontaktowac ?:) nie wiem tylko czy na forum mozna podawac e-mail, nie wiem co juz robic, trudno, bedzie co ma byc. pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ROBERT-x

New member
Witam ponownie, wiec, w poniedzialek przyszla do mnie paleta z calym sprzetem, H/k wzm Cd 4x JBL es 100 no i Ultracube 12 no i zgupialem jak chlopiec jak to wszystko zobaczylem,:) wzmacniacz jest tak ciezki ze w szoku bylem normalnie,wiec rozpakowanie i podlaczanie zajelo mi az 2 dni w przerwach chodzilem do pracy i zdazylem czasem cos zjesc :) po dlugim ustawianiu i dmuchaniu na wszystko:) zlozylem pulke na sprzet i postawilem go wraz z cala reszta w pokoju, wyglada naprawde niesamowicie, narazie nie wyciskam potow z glosnikow i nie podkrecam wzmacniacza, poziom glosu jest ustawiony na okolo 1/4 i na direct we wzm, bez zadnych podbic aby wszytko sie jeszcze dotarlo i tak gra juz od dwoch dni, jutro na troche wylacze, ale czuje ze kiedy wykalibruje sobie pozniej wszystko to bedzie chuczalo,jesli chodzi o Ultracube 12 .... to jest poprostu krazownik niszczycielski, w oknach mam plastiki dosc solidne i kiedy podlaczalem Ultracube, bylo chwilowe zwarcie, poczulem normalnie jak mi wlosy na glowie stanely:) a szyby w oknach to dostaly drgan jakby luzem byly w scianie.. membrany w subie sa niesamowite i jak narazie to sluchalem tylko musyki ..Delikatnie . ! a wrazenia, potezny bass..nie moge sie doczekac jakiegos filmu kiedys obejrzec , odplyne pewnie wraz z fala zasiegu Suba..:):) a jesli chodzi o ES 100 to jeszcze poslucham troche na nich i pozniej cos poustawiam i za jakis czas napisze jakie odczucia wzgledem czego i jak ich sie slucha... ale mysle ze spalnia moje oczekiwania. pozdrawiam serdecznie audio fanow..8)
 

MadOnion

New member
Witajcie

Czytam Was z niemałym zaintersowaniem.
Otóż przymierzam się do zakupu dobrego sprzetu i podczas gdy Ampli mam już wybrany to niestety co do kolumn nie mam jeszcze do końca wyrobionego zdania. Poza tym że ogranicza mnie już budżet (około 4000 na koplet kolumn) to jeszcze co człowiek to opinia. Ale po krótce tak to widze i prosze Was o opinię:
Ampli Cambridge Audio Azur 540
DVD podobnie
Co do kolumn:
Pierwotnie prawie pewny byłem kompletu JBL ES 90 ....
...ale po lekturze biorę już pod uwagę KEF-y C7/C3/C6LCR/C4SUB
lub
Klipsch np.F3Set + jakiś SUB

pozdrawiam
 

Ziem

New member
Moim skromnym zdaniem

Oczywiście na wstępie powiem,że ważne jest to ile procent u Ciebie to muzyka,a ile kino. Jeśli kino w większości,to zestaw JBL ES 90/ESC25/ES30/ES250P będzie super zestawem (przynajmniej wegług mnie bo sam miałem przedtem bardzo podobny). Jeśli zaś większość muzyki,to mógłbyś zainwestować w bardzo dobre fronty (np. JBL STUDIO L890 - IMHO) lub jakiekolwiek inne,a resztę głośników dokupić z czasem. Fronty są najważniejsze i jeśli ich jakość będzie dobra,to efektowe ,czy centralny nie będą miały już takiego znaczenia bo fronty będą odwalały całą robotę.
Tak więc rozważ i jedną i drugą opcję i jak będziesz miał wątpliwości,to pisz - jest tu wielu ludzi,którzy Ci pomogą!

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru!
 

darkmajin

Member
Bez reklam
wyłacz centralny i obejrzyj jakis film zobaczymy czy nie ma duzego znaczenia fakt faktem najlepie bylo by cala ES + fronty L :cool:
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
MadOnion napisał:
Witajcie

Czytam Was z niemałym zaintersowaniem.
Otóż przymierzam się do zakupu dobrego sprzetu i podczas gdy Ampli mam już wybrany to niestety co do kolumn nie mam jeszcze do końca wyrobionego zdania. Poza tym że ogranicza mnie już budżet (około 4000 na koplet kolumn) to jeszcze co człowiek to opinia. Ale po krótce tak to widze i prosze Was o opinię:
Ampli Cambridge Audio Azur 540
DVD podobnie
Co do kolumn:
Pierwotnie prawie pewny byłem kompletu JBL ES 90 ....
...ale po lekturze biorę już pod uwagę KEF-y C7/C3/C6LCR/C4SUB
lub
Klipsch np.F3Set + jakiś SUB

pozdrawiam
Świetny rozstrzał :)
Do CA najbliżej Kefy.
 

ROBERT-x

New member
Witam, mam nadzieje ze zdjecie beda dostepne, zrobilem kilka fotek ale tylko dwie wklejam, ze sprzetem i Subem + ES100 jak dla mnie super , jestem zadowolony,chociaz jeszcze nic nie podbijalem ale robilem glosniej troche,bass jest mocny a jak go jeszcze pozniej podladuje no to urwie mi glowe pewnie:), a jesli kiedys jakis film bede chcialm obejrzec to sub zalatwi wszystko jesli chodzi o dynamike efektow, a stereofonia mi sie bardzo podoba,ale jak czytalem wczesniej ze ES 100 duzo potrzebuja zeby im rozruszac membrany, to zgadza sie z pewnoscia,byle pudelkiem ze tak powiem tego sie nie rozpedzi.. http://img207.imageshack.us/gal.php?g=img1354.jpg
 

MadOnion

New member
Ziem napisał:
Oczywiście na wstępie powiem,że ważne jest to ile procent u Ciebie to muzyka,a ile kino. Jeśli kino w większości,to zestaw JBL ES 90/ESC25/ES30/ES250P będzie super zestawem (przynajmniej wegług mnie bo sam miałem przedtem bardzo podobny). Jeśli zaś większość muzyki,to mógłbyś zainwestować w bardzo dobre fronty (np. JBL STUDIO L890 - IMHO) lub jakiekolwiek inne,a resztę głośników dokupić z czasem. Fronty są najważniejsze i jeśli ich jakość będzie dobra,to efektowe ,czy centralny nie będą miały już takiego znaczenia bo fronty będą odwalały całą robotę.
Tak więc rozważ i jedną i drugą opcję i jak będziesz miał wątpliwości,to pisz - jest tu wielu ludzi,którzy Ci pomogą!

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru!


Co do rozkładu % między muzyką a kinem to trudno powiedzieć. Jak najbardziej sprzęt będzie używany jako kino domowe - ale muzyk ajest dla mnie bardzo ważna.
Poprzedzając pytanie - moja muza to: min. Pink Floyd, Pearl Jam, równiez coś cięższego (Skunk Anansi, Dream Theatre, Godsmack) ale duzo również słucham Lisy Gerrard, Sary MacLahlan, Dido, Moloko, Alicia Keys itp.
Da się znaleźć jakis złoty środek ..:cool: :D
 

Danilo84

New member
Witam. Odświeżam troszkę temat. Posiadam Kino JBL Es Pack na forntach ES 100 i amplituner pioneer LX71. Chciałbym dokupić do frontów wzmacniacz/konówkę mocy z wejście Main In, który podłącze do ampli do pru out, abym mogł sterować z mapli głośnością. Jaki dobry wzmak/koncówkę polecacie, która napędzi te głośniki. Firma najlepiej pioneer, ale Proszę też o inne modele. Proszę o odpowiedź Daniel
 
Do góry