JBL Studio L890 vs ES100

ROBERT-x

New member
Jbl

Witam wszystkich,bardzo przepraszam ze pisze w cytacie na post ale nie wiem jescze jak zaczac nowego, zalogowalem sie na tej stronce gdyz od pewnego czasu sledze rozne rodzaje kolumn i powiem szczerze ze naprawde jest ich duzo ale nie ma w czym wybierac tez szczerze powiem, zastanawiam sie nad wybraniem JBL ES 100 i chcialbym zapytac czy ktos wie cos na ten temat jak graja i czy sa dosc mocne i czysto grajace , chcialbym aby mialy mily i mocny glosnik basowy jak i czysty dzwiek srednich i wysokich,naprawde lubie posluchac basu i przywalic czasami glosno i zeby ladnie walily ze tak powiem, moze ktos zna sie naprawde dobrze na koumnach ktore spelnialy by moje oczekiwania lub mi doradzi w sprawie tych JBL ES 100 lub lepszych kolumn, jescze jedno jesli sie zdecyduje na te JBL to bede kupowal 4 sztuki a jesli chodzi o pomieszczenie w jakim maja byc to bedzie odpowiednie i prosze o doradzenie moze wzmacniacza jakiegos , myslalem o H/K jakims modelu w cenie okolo 5000 zl i zapewne stereo i wysokopradowe z tego co poczytalem troche powinien byc, ale dobrze by bylo jakby mial wyjscie tez na 5.1 glosniki i subwofer, kolumny ponizej 125, 130W nie wchodza w gre, a jesli chodzi o cene kolumn to w granicach do 8000zl. Dziekuje i pozdrawiam wszystkich AUDIO fanow.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
wall-o-text jak to sie mowi :roll:

1. po co ci az 4 sztuki
2. jak sobie lubisz przywalic to kup estradowe
3. z basu bedziesz zadowolony
4. kup do tego hk355 bedziesz miał stereo i 5.1/7.1
5. lub jezeli pomyslisz troche kup 2 szt. + es250p i hk980 basu ci nie zabraknie

pozdrawiam
 

ROBERT-x

New member
`111

Dzieki za podpowiedz,tez myslalem o takiej konfiguracji, no moze tylko z jakims Paradigm subem, ale nie wiem czy nie beda sie zbytnio roznily chyba czestotliwoscia basu o ile dobrze poczytalem o tych konfiguracjach, H/K 980 lub H.K 990 moze na 4 sztuki jesli bym jednak chcial, tylko nie wiem czy on ma wysjcia na 5.1 i czy wystarczylaby moc na 4 sztuki, ma on jakies 150W ale nie wiem czy na kanal czy na dwa i jak by to sie mialo w stosunku do 4 na przyklad i czy by wystarczylo,najgorsze jest to ze nie mam mozliwosci odsluchu tego i bede zamawial wszystko z dostawa do domu, dlatego zalezy mi aby wybrac dosyc dobre kolumny, moze faktycznie 2 sztuki z subem beda pompowaly hehe dobrze,te JBL ES 100 maja dosyc przyzwoite parametry chyba a jak z tym basikiem w nich mily dla ucha ? zapewne kazdy inne ma zdanie, darkmajin,mysle ze twoje moze troche pomoc. A moze inne kolumny?
 

darkmajin

Member
Bez reklam
nie powiem ze slyszalem duzo kolumn ale w przedziale cenowym dla mnie JBL nie ma sobie równych a wlasnie z H/K sa najlepsze w basie przyznam ze suba es250p kupilem w ciemno *bez osluchu* ale jestem naprawde zadowolony nie jestem fanem walenia basem po scianach bas jest mieciutki i głeboki..

ja bym chciał wiedziec po co kwadrofonia tobie kolego i jaki duzy masz pokoj prosze tylko nie mow ze mieszkasz w bloku ;)

nigdy nie podłaczałem 4xes100 do hk980 ale mysle ze dał by rade
<to jest wzmak 2.0

avr255 raczej by ich dobrze nie napedził trzeba by pomyslec na czyms lepszym

miałem kiedys tonsile zeusy na rynek eu to to waliło ;)
 

ROBERT-x

New member
Wiesz jak bym mieszkal w bloku i dostal takiego sasiada ktory by mi za sciana zaczal napier... np 4 es 100 i subem haha, smiac mi sie chce jak to pisze, szczerze mowiac to nie wiem ale pewnie bylbym ciekawy czym taka demolke robi w calym bloku :) no ale sprawa wyglada inaczej troche, mieszkam obecnie za granica a jesli chodzi o pokoj to jest troche mniej niz 20m(2),jesli chodzi o konkrety to w domku 2 pietra bez sasiadow :-D mialem kiedys pioneer kolumny i pioneer wzm pozniej Tonsil 2x scherzo 350 i tez jakis pioneer wzm, i te 350 ze wzm podobaly mi sie basowo i w ogole ladnie graly, pozniej wszedlem na droge kwadro, kupilem 4 Bolero kolumny i wzm Sony nie wiem dlaczego dalem sie na niego namowic, nigdy nie lubialem tej firmy za bardzo, no ale mniejsza z tym, postawilem je w pokoju jakies 20m(2) graly bo graly ale mocy ktorej bym chcial to nie mialy ,ale milo bylo sluchac jak je dobrze ustawilem na Eq cyfrowym technicsa, impry w domu byly nie chude..haha:)jak kazdemu muza przypasowala to poprostu bez trzymanki... ale sie rozpisalem:) to bylo jakies 10 moze lat temu ale mam do dzis wsz kolumny, oczywiscie, nie uzywam ich juz ale graja ladnie..gwizdki w bolero musialem 2 kiedys tylko zmienic no i bas pewnie tez juz jest lekko wydmuchany ale sa do uzytku jakby co nadal, hehe .. nie kupowalem sprzetu dlugo i juz chyba nadszedl czas na nowej troche techniki, nowa ladnie pracujaca membrane a raczej 2(to znaczy razem 8) w jednej z tych ES 100 jesli je kupie, i pozadny wzm zeby mi sie nie zajaknely ;) jesli chodzi o suba to ultracube bym chyba sie zdecydowal 10 albo 12..:)mozliwe ze moze przy 4 kolumnach moze sie tlumic troche dzwiek jesli zbyt glosno bedzie ale przy srednim moze nagl i lekkim :-D subem powinno byc czuc esencje sily jaka plynie w okolo8) rozumie ze H/K bez watpienia juz bedzie na liscie zakupow tylko jaki model 980 czy 990 ?ten drugi jest dosyc drogi i nie wiem czy ma na kino 5.1 chociaz wyjcie czy jest tylko stereo, ma na pewno wyjscie na 2 suby..hehe, zartuje , oczywiscie jeden sub mi wystarczy ;) Co ty na to darkmajin ? :cool:
 

darkmajin

Member
Bez reklam
ta, kiedys tez tak robiłem bylw wiecej basu ale teraz lece na jakosc 8)

mysle ze es 100 w konfiguracji 2+sub starcza ci za swiat
h/k 990 jeszcze ciezko bedzie dostac ale nie kupuj go bo to sprzet z wyzszej pułki raczej tobie nie potrzebny juz lepiej kupic 2x h/k 980 :D
mam pokoj 20m2 2x jbl es90 i h/k 980 i nie slucham na maxa bo sie wysiedziec nieda nawet na imprezie trzeba sie porozumiewac ;)

na twoim miejscu kupił bym es100 x2 i suba jakiego tam chcesz sprawdził czy starczy i najwyzej dokupił jeszcze 2szt. niemam doswiadczenia w podłaczaniu 4 kolumn moge dzisiaj sprobowac 2xes90 + 2xes80 i powiem ci czy pociagnie ;) pozdrawiam
 

darkmajin

Member
Bez reklam
dzieciak na temat jbl sie myli ale fakt "TO" zagra lepiej basem niz te jbl, wygldaja kozacko w kazdym badz razie ;)

nie bierz dzieciaka powaznie on zawsze komentuje tak jbl'e :rolleyes:
 

don111

Banned
panie kapłanie, właścicielu pseudo haj endu "JBL + HK", odradzam bo wielokrotnie miałem (nie)przyjemność słuchania tych bubli :D
Cerwiny spokojnie grają w całym paśmie lepiej, wiem bo porównywałem bezpośrednio z JBL Studio, które z kolei może troche lepiej grają od tych miernot z E/ES... Cerwiny samym basem to deklasują te twoje wieżyczki z kartonowym, pustym basem, tragedia... panie kapłanie :mrgreen:
 

darkmajin

Member
Bez reklam
heh no comment niewiem kiedys tak cie jbl nie denerwowały nawet o serii e mowiles niezle. Pewnie cos sie stało w twoim zyciu prywatnym *dziewczyna?!* i teraz nie lubisz JBL a osłuch miałes pewnie w stodole przyznał bys jak normalny człowiek ze nie sa takie złe..ale wolisz jak dziecko komentowac kazdy post o jblach ze sa do D... twoja sprawa pozdrawiam :cool:
 

ROBERT-x

New member
No faktycznie Cerviny maja calkiem mila membrane jak i wyglad,ladnie pracuja, ale mialem 2 pary innych kolumn jeszcze, jedne to byly altus 110W bardzo ladne swojego czasu ale bas byl zbyt miekki najlepsze jakie mi wpadly w ucho z basu to scherza 350 , dlatego tez tak sie przygladam tym JBL, sa w miare swiezym towarem i zapewne no mam taka nadzieje lepsze w wykonaniu niz scherza o ktorych pisalem, a czy kartony ? nie sadze , maja swoja wage i jakosc jak na stajnie JBL-a, H/K mysle ze jest zaawansowanym elektronicznie dobrym sprzetem.
 

pintr

New member
don111 napisał:
panie kapłanie, właścicielu pseudo haj endu "JBL + HK", odradzam bo wielokrotnie miałem (nie)przyjemność słuchania tych bubli :D
Cerwiny spokojnie grają w całym paśmie lepiej, wiem bo porównywałem bezpośrednio z JBL Studio, które z kolei może troche lepiej grają od tych miernot z E/ES... Cerwiny samym basem to deklasują te twoje wieżyczki z kartonowym, pustym basem, tragedia... panie kapłanie :mrgreen:

Oj coś mi się widzi ze Don111 chyba w życiu nie widział na oczy cerwin vegi,a tym bardziej ich nie słyszał skoro pisze ze grają one w całym paśmie lepiej niż JBL Studio L....A wystarczyło tylko poczytać w internecie na temat cerwin vegi,to miałby choć trochę pojęcia o czym pisze.Jedynie z czym się zgodzę to to ze basu w nich nie zabraknie, ale tylko tego.
 

don111

Banned
kapłanowi nie odpowiadam, ma JBL więc wiadomo... niech dalej uważa że to siódmy cud świata :mrgreen: pewnie poleciał na markę tradycyjnie jak większość tutaj

@ ROBERT-x
mają kartonowy bas (bez niskiego zejścia, pusty, krótki, twardy, jednostajny), same pudła są porządnie wykonane, ale co z tego jak nie gra dobrze (ogólnie)
@ pintr
CV VE 12F i CLS 12 porównywałem bezpośrednio z L890 na dobrym sprzęcie, VE 8F i VE 12F miałem nawet u siebie w domu na testach, więc... niestety pudło kolego
 

pintr

New member
Jeśli twierdzisz ze pudło ,to ja w takim razie ze może masz coś ze słuchem,ewentualnie jesteś fanem bum bum .CV robi dobre głośniki ale basowe i estradowe.I nie mam pojęcia jakim cudem w całym paśmie według Ciebie zagrały lepiej od Studio L(nie nie mam tych głośników)
Nie wiem o której serii JBL piszesz ze pudła są dobrze wykonane ale seria E znajomemu poprostu się rozkleiła :) (tak tak to nie żart) ,a z woofera wypadł port basreflex .Niemniej zdania co do studio L nie zmienie napewno grają lepiej niż CV (spójniej ,naturalniej i pełniej) i jeszcze jadna ważna uwaga co do JBL-a ...on musi się wygrzać bo jeśli jest prosto ze sklepu to dźwięk faktycznie jest troche płaski i nienaturalny i wysokie są zbyt metaliczne,ale jak już się wszystko poukłada to znika metaliczny nalot i bas jest taki jaki powinien być.
 

don111

Banned
Może nie masz pojęcia jakim cudem bo kolumny się ocenia wg słuchu, nie wg wyglądu...
Co do pudeł miałem na myśli bardziej ES i Studio, seria E ma dodatkowo jeszcze pewne śniedziejące elementy :???:
CV mnie właśnie zaskoczyły że takie paskudne kwadratowe pudła mogą tak zagrać, wygląd myli bo basu wcale nie jest przesadnie dużo (bez korektora) ale jest całkowicie swobodny w przeciwieństwie do jednostajnego twardego łupania z JBL. Grają zdecydowanie równiej i spójniej od JBL L890 (dokładnie tak), mają przyjemniejszą "barwę" dźwięku. L890 w porównaniu z nimi miały jakby dziurę w średnicy, jakby koc zarzucił na nie, dominuje jednostajny bas i ostre wysokie, strasznie męczące brzmienie.
 

pintr

New member
Widze ze Ty wiesz poprostu swoje i nic tego nie zmieni.Jak napisałeś kolumny ocenia się według słuchu i ja właśnie tak oceniałem CV vs Studio L
Dla mnie to nie był ten dźwięk.....Ale nie zamierzam wdawać sie w dyskusje na temat wyższości jednych nad drugimi,napisałem swoje odczucia i więcej nie zamierzam zaśmiecać wątku kolegi k sawko.
Pozdrawiam
 

k_sawko

New member
JBL Studio L vs ES

Szanowni Koledzy

miło mi było czytać Wasze wypowiedzi, choć może niepotrzebnie czasem tak emocjonalne. Po wczytaniu się w Wasze rady i oceny a także po odsłuchaniu na żywo JBL Studio L 880 i ES 90 postanowiłem kupić L 890. Za podsumowanie i radę dla innych poszukujących mogę powtórzyć tę samą frazę. Nie ma idealnego wzorca doskonałej kolumny. Można się zbliżać do ideału ale każdy krok kosztuje tu krocie. Kompromisem jest coś co przyjemnie się słucha i nie doprowadzi naszego budżetu do katastrofy. Pozdrawiam:)
 

lipa_ml

New member
dzisiaj kupiłem soje fronty ale nie padło na jbl es100, byłem w sklepie 2 godziny i słychałem w sali specjalnie do tego przygotowanej
test jbl es80,90,100 i klipsch rf62 z ampami onkyo 605 i wzmacniaczem + cd arcam ok 10 tys wzmacniacz.
na obydwu sprzętach klipsch zdecydowanie lepiej wypadał , podczas słuchania różnej muzyki i natychmiastowym przelączeniu z jbl na klipsch az nie sadziłem ze moze byc taka różnica. W klipschach całe pasmo słyszalne a w jbl i to w kazdym modelu na pierwszym planie bas a wysokie i srednie wytłumione dosc mocno. Ja uwielbiam słuchac queen i frediego a na jblach jego wokal mocno był wytłumiony. Do tego skuteczność klipsch o wiele lepsza przy tym samym poziomie ustawienia ampa o wiele głośniej dają klipsche a przy tym przy cichym słuchaniu duzo lepsze pasmo . Słuchałem tez kef ale nie przypadły mi do gustu. Szedłem do sklepu z myslą ze kupie jbl ale się zawiodłem a moze nie zawiodłem tylko zaskoczyłem jakością Klipscha. No i do tego gabaryty rf62 duzo mniejsze niz jbl es100 a grają lepiej. Nie mniej jednak jbl nie gra tragicznie , ale za podobną cene mi bardziej przypadły do gustu klipschy zresztą tym co słuchali ze mną również.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry