JBL Studio L890 vs ES100

k_sawko

New member
Szanowni Państwo, czy ktoś umie mi podpowiedzieć: jedne czy drugie. Wygląda na to że któreś wybiorę do przyszłego KD by czasem tez posłuchać stereo. Więc pewnie Onkyo 805 lub HK (tylko nie wiem ktory...)
 

k_sawko

New member
Tu kryterium było wynikiem w miarę sensownej ceny i jakości brzmienia. Patrząc na charakterystykę podawaną przez producenta nie znajduję uzasadnienia do różnicy w cenie jaką mają te kolumny. Chyba, że znów się rozglądnę ... Były już Klipsch-e RF 83, oglądałem Monitor Audio Silver ...Teraz padło na JBL. A więc czym się różnią poza ceną ?:confused:
 

don111

Banned
darkmajin napisał:
heh jezeli seria es a tym bardziej L robi łomot to jestes naprawde obeznany :grin:
ja nie jestem taki osłuchany jak Ty, kolejny "szczęśliwy" posiadacz JBL jak mniemam :rolleyes:
ciekawe czy słuchałeś czegokolwiek poza wymienionymi bublami tej firmy :D
 

Jimmy

New member
@don111

Hej don111, zauważyłem, że na różnych forach, a szczególnie na tym wręcz obsesyjnie zwalczasz JBL. Czy ta firma zrobiła ci coś złego? Nie uznali reklamacji, czy coś innego? Poniewaz z uporem godnym lepszej sprawy bez przerwy tylko piszesz jaki to JBL jest beznadziejny i w ogóle - szmelc, to naprawdę już jest podejrzane, że masz w tym jakiś interes. Ja mimo jedynych chyba tak złych opinii, jak te pochodzące od ciebie, kupiłem JBL ES i uważam, że są świetne, a to jak głosniki grają zależy tez od sprzetu jaki się podłączy i od jakości płyt, z których się słucha i ogląda. A tu potrafią być różnice ogromne w jakości tego co z głosników wychodzi. Może miałeś pecha odsłuchać JBLi na jakimś chłamie?
 

don111

Banned
@ Jimmy
słuchałem w wielu konfiguracjach (amplitunery/wzmacniacze) JBL E80/E90/ES90, słyszałem również L890,ES90 i moje zdanie o tych kolumnach jest takie że to ogólnie bardzo słabiutkie kolumny (Studio już może przeciętne) a stosunek jakości (brzmienia, nie wykonania bo to jest dobre) do ceny uważam za beznadziejny...
moja opinia nie jest odosobniona ale tylko na tym forum panuje kult JBL, no ale to zrozumiałe z pewnych powodów handlowych ;)

@ darkmajin - jesteś kiepskim psychoanalitykiem, poza tym widać że na sprzęcie audio znasz się tak samo jak żyd na świniach :roll:
 

darkmajin

Member
Bez reklam
jednak sie okazało po tonie twojej wypowiedzi ze jestem dobrym psychoanalitykiem jak to ujołes .. pozatym nigdy nie twierdziłem ze sie na czym kolwiek znam
za to jedno moge z pewnoscia powiedziec czas przemyc uszy przed odsłuchem JBL i jakos nie zauwazylem zeby ktos tu polecał JBL szczerze mowiac ale widac ze jestes nie reformowalny ty znawco tematu heh
 

lipa_ml

New member
witam. mam pytanie takie , mam pokój 20m2 i zastanawiam sie co wybrac es80,90 czy 100 , jesli chodzi o wymiary to nie ma to znaczenia es100 spokojnie sie wmieszcza , natomiast słuchałem es100 i grają fajnie , nie słuchałem 80 i 90 . zalezy mi na basie i czystym dzwieku a nie na głośności co wybrac w takim razie? amp to onkyo 605
 

lipa_ml

New member
mundi21 napisał:
W 20mkw spokojnie wystarcza Ci es80, pozostałe moim zdaniem nawet się nie rozkręca do polowy, 100 na pewno.
powiem tak , nie chodzi mi o to zeby głosno grały dlatego nie sugeruję się mocą maksymalną , zastanawiam sie tylko czy jesli uruchomie es100 na takim ampie jak onkyo 605 na np. 10% mocy czyli powiedzmy ze normalny poziom przy oglądaniu filmu to czy takie es100 beda grały lepiej niz es80 albo es90 przy takiej samej głośnosci ? tzn czy bass i głębia będzie taka sama ? bo według parametrów es100 niżej schodzi niz pozostałe modele .
 

zbig1972

New member
Troche Was nie rozumiem. Każdy kupuje to co mu pasuje. Tylko po co sarkacie na inne niż sami macie albo chcecie mieć. Właśnie dziś zamówiłem JBL Studio L Cinema Studio 3+. Dodatkowo wziąłem L810 jako środkowe w 7.1 No i amli ONKYO TX-NR906B. Wszystko podepnę do KURO 5090H. Nie zamieniłbym tego zestawu na żaden inny. I nie obchodzi mnie co inni myslą o JBL, Onkyo i Pioneer. Fajnie na półce wyglądały -dlatego wziąłem i tyle.

k_sawko wybierz L890 - są 2 kilo lżejże, nie namęczysz się tak przy wnoszeniu. :)
 
Ostatnia edycja:

lipa_ml

New member
zawsze kupuje to co chce , ale zapytać co ktoś o danym sprzęcie powie warto ! szczególnie jesli w danym temacie nie jest się obeznany.

ps. wydaje mi się ze lepiej się komuś zapytać niż kupować sprzęt cytuję Ciebie "bo fajnie wygląda na półce dlatego wziołem i tyle" W przeciwieństwie do Ciebie dla mnie wygląd nie jest najważniejszy ale audio i video , a już na pewno bym się nie zarzekał ze nie wymienił bym danego sprzetu nie posiadająć go jeszcze bo piszesz ze podepniesz wiec mnie mam ze jeszcze sprzęt nie doszedł do Ciebie.
 

mundi21

New member
Zbig1972
Do Onkyo tx-nr906 JBL 890L lub es100 i owszem ale do 605 ?, wybacz. No chyba że po "wyglądzie".
 
Ostatnia edycja:

lipa_ml

New member
mundi21 a co powiesz odnośnie mojego pytania w poście nr 14

a jak wypadają np. Jamo C407 w stosunku do ES
 
Ostatnia edycja:

zbig1972

New member
mundi21 - zgadzam się z Toba. W sklepie mi doradzili, że do JBL L890 i to jeszcze w 7.1 to tylko ONKYO TX-NR906 lub ONKYO TX-NR905

lipa_ml - te głośniki nie pójdą na TX-SR605, ponieważ mają moc ciągłą / szczytową 125W /500W, a 605 ma 140W na kanał. Spalić zestawu nie powinieneś, ale przy "mocnym" odsłuchu ujrzysz error na wyświetlaczu, odetnie ci dźwięk i będzie po zabawie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry