Jbl studio 290

Bipo

Active member
Bez reklam
Może uda mi się na tygodniu podjechać do jednego salonu gdzie mają studio 290 i dali zensor 7 to opisze wrażenia..;-)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Witam Panowie, dzisiaj udało mi się przeprowadzić mały odsłuch kilku par kolumn:
- JBL studio 290
- Dali Zensor 7
- nieplanowany odsłuch Focal horus 826v
Zaczne może od tego, nastawiłem się strasznie pozytywnie na odłsuch JBL z uwagi na duży zachwyt nimi na naszym forum, wskutek czego zostawiłem sobie je na deser. Na początek poszły dali aby przypomnieć sobie barwę dźwięku, która mi najbardziej odpowiadała w trakcie poprzedniego testu. Pomieszczenie dwa razy większe ale kolumny dawały sobie bez problemu z nim radę, góra oraz środek bez zastrzeżeń natomiast bas minimalnie słabszy od tego co zapamiętałem. Następnie podpięte zostały JBL i tu duże rozczarowanie, tam gdzie w dali pięknie zostały wyeksponowane wocale, gitary akustyczne, perkusja z lekkim kick basem to tu dostałem głębokie zejście dołem , faktycznie bas był dużo niższy ale pozostałe pasma zostały zlane w jeden beznadziejny dźwięk. Poszczególne instrumenty m.in.talerze i gitare akustycznę, nie znam fachowego języka ale było tak jak bym na wzmacniaczu przekręcił gałkę od wysokich tonów max.w lewo tj. wyciął górę a dał max.na bas w prawo. Chyba wiecie o co mi chodzi. Te kolumny owszem nadają się może do muzyki ale raczej techno itd. Jeśli ktoś słucha różnej muzyki raczej nie są to kolumny skierowane dla niego.
Na koniec dostałem zapytanie czy słuchałem kiedyś Focala moja odpowiedź brzmiała nie. Dlatego na chwilę zostały podpięte Focal Horus 826v. Powiem wam, że dźwięk z tych kolumn był inny, dominowała niesamowicie przestrzeń, eksponowała góra dużo wyraźniej i czyściej niż w dali. Nie powiem ale w pewnym momencie aż za bardzo, Pan mi podpowiedział że to można złagodzić nieco kabelkami…;-). Już nie zmienialiśmy tylko słuchałem następnych kawałków, a tu było coraz lepiej. Jeszcze raz powtórzę te kolumny dawały niesamowity czyściutki dźwięk poszczególnych instrumentów, tylko coś mi nie pasowało w dole. Ponieważ na tak duże głośniki bas był exponowany w sposób mało zadowalający tzw.kick basa czy jakoś tak. Brakowało mi tego zejścia w dole. Jak by np. wziąć dół z JBL, środek z focala a górę z dali miałbym dla siebie kolumny…;-)
Reasumując, na dzień dzisiejszy jak dla mnie;
- JBL studio 290: bardzo niski bas i nic po za tym, brak środka zamulona góra
- Dali ikon 6 mk2: słaby dół, za mało czysta góra, środek akceptowalny
- Dali zensor 7: dużo niższy dół niż ikonach 6mk2, środek podobny, dużo czystsza i bardziej wyeksponowana góra
- Boston aqustic m340: głośniki zagrały za równo bardzo dobrze na górze nie tak czysto jak dali zensor ale akceptowalnie, jak i również bas zszedł do poziomu gdzie na buzi pojawił się uśmiech, minusem dla mnie jest wygląd
- Ocal Horus 826v: niesamowita przestrzeń, czyściuteńka góra w pewnym momencie aż za bardzo kwestia utworu, najładniejsza jak dla mnie ze wszystkich słuchanych kolumn, za słaby dół,
-
- sonus Faber 3,0: nie będę opisywał ponieważ uważam, że są to za mocne kolumny do tego wzmacniacza, kolumną ewidentnie brakowało prądu, dla mnie dźwięk masakra jak za tą cene, w skrócie: macie głośnik z którego słychać muzykę a następnie zarzućcie na niego koc…;-)

Na dzień dzisiejszy pierwsza trójka to: 1.zensor, 2.boston (jeśli się przełamę z wyglądem to nr1), 3 focale (jeśli za pomocą kabli zejdę niżej w basie oraz obniżę co nieco górę to nr1).
W planach: klipsch rf82 oraz paradigm 60v5...;-)

Ps: musicie mi wybaczyć brak fachowego opisu dźwięku, jestem tylko zwykłym Kowalskim, który chce znaleźć w miarę dobre kolumny zarówno do stereo jak i do kina nie wydając majątku...;-). Staram się nie przekraczać 6-7tyś.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakbyś miał okazję to posłuchaj Dynaudio 3/7. Kolumny są niestety dość wymagające co do elektroniki. Bas schodzi bardzo nisko, grają ciepło i przyjemnie. Piękna średnica i łagodne wysokie tony. Mnie też się brzmienie Dali podoba i coś czuję, że te Dynki mogłyby Ci się spodobać. To na pewno inna szkoła grania niż JBL czy Focal.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Staram się podpinać za każdym razem wzmacniacze denona z serii 15xx, ponieważ mam taki na stanie i nie zamierzam go zmieniać.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zerknij jeszcze na Focal Aria ;) a może tak ci spodobają, że uznasz, że warto budżet przekroczyć....
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Bipo -Ja bym na Twoim miejscu koniecznie odsłuchał Monitor Audio BX6.
Niedawno miałem okazję posłuchać Studio 280 i powiem tylko ze sie strasznie zawiodłem,mam podobne odczucia jak Ty.
 

werf

Active member
Bez reklam
Ja gram na tych kolumienkach w 20m mi basu nie brak Obawiam się że ten model wzmacniacza nie jest wstanie ich zasilić
Podobnie jak dynki potrzebują czegoś co ma trafo minimum 600W
Posłuchaj z czymś innym może być denon ale ten mocniejszy wtedy pokażą na co je stać naprawdę
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja gram na tych kolumienkach w 20m mi basu nie brak Obawiam się że ten model wzmacniacza nie jest wstanie ich zasilić
Podobnie jak dynki potrzebują czegoś co ma trafo minimum 600W
Posłuchaj z czymś innym może być denon ale ten mocniejszy wtedy pokażą na co je stać naprawdę
Masz na myśli Chorusy?
Ja Arie słuchałem na PM8005 i było bardzo dobrze, a ten nie jest dużo mocniejszy od Denka 15xxx
 

Henry

Active member
Bez reklam
Mieli też Exposure'a, tylko nie pamętam czy 1010 czy wyższy jak będę w piątek, to poproszę o podpięcie, ale na Marazntzu i tak mnie zachwyciły ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Domyślam się, ale wolę posłuchać czegoś co może być w zasięgu, widzę, że mają też Teac 2000, Exposure'a 2010 i Audiolaba 8200. Droższe wzmaki na chwilę obecną są jedynie w sferze marzeń, a Focale.... kto wie ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
Henry widzę , że zauroczyły Cię te Focale ;-)
O którym modelu myślisz? Aria 948? :)
SR7009 już w drodze? ;-)
 

Henry

Active member
Bez reklam
To były Aria 928,
a o wrażeniach z odsłuchu nowych klocków napiszę w piątek jak wszystko podłączę, napiszę też co ostatecznie kupione ;)
 

bartek89

New member
Również jestem ciekaw wyboru.
Więc czekam... :)

ps. sorry za off ale też macie problem ze złym przekierowaniem na forum ? wogóle nie mogę np otworzyć strony 4 w tym temacie, pokazuje całkiem inny temat z przed kilku lat...
 
Do góry