Jbl Studio 290 - czym to odpowiednio napędzić ?

Lukasz2525

New member
Witam , dawno mnie nie było . Wracam , bo znowu chodzą te kolumny za mną , których się już naoglądałem , nasłuchałem , przekonują miękkim bassem . Odsłuchiwałem też inne kolumny , nic mi nie podchodzi tak jak one . I generalnie były w dalszych planach , ale ostatnio zauważyłem je tysiąc złotych na parze taniej , czyli właściwie za 2/3 ceny . Więc znowu za mną chodzą i tym razem mam zamiar je kupić .

I tu jest moje pytanie , jaką polecicie elektronikę , żeby napędzić to wystarczająco mocno , i żeby bass grał od samego dołu głośności . I pytam na forum dlatego , że mógłbym zdecydować się na coś używanego , bo nowe modele znam , dosyć drogie , niewystarczająco mocno i w sumie nic ciekawego .

A teraz na allegro był chociażby hk 990 za 2 700 zł , też dosyć sporo , ale pokaźne możliwości . Niby skończył się wczoraj . Wzmacniacz stereo Harman Kardon HK 990 (6592998073) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

No i jeszcze moje drugie założenie , duża moc oraz main in , bo kolumny na pewno trafią do kina w przyszłości . Jest Pioneer a50 , ale to nie ma podjazdu do tego hk . Hk z kolei nie ma main in'a . Także pytanie , dobra , mocna używka z main in za 2-2,5 tysiąca złotych , drodzy forumowicze ? Może coś ktoś z was ? ;)
 

Lukasz2525

New member
Rap , rap , rap . Dobry bas przede wszystkim i od samego dolu glosnosci , co nie znaczy ze reszta pasma mozna byc byle jaka .

Gdzie ten hk ma main in'a , ktore to wejscie ? Ja nie widze na zdjeciach .
 

Kprf

New member
LTez szukam do rapu jakichs kolumn podlogowych tych 290tek jeszcze nie sluchalem. Co mozesz powiedziec o ich brzmieniu? Bas wali w rapach? A jak z gora wysotkie tony pod kocem czy czysto i zrozumiale? Jaki masz metraz pokoju na te 290tki?

Ja bym chetnie jakiegos wzmaka do nich kupil porzadnego ale i dokupil dac zeby podlaczyc konsole\tv tylko w co tu celowac do takich 290tek.
 

Lukasz2525

New member
Bas jest na pełnej k***ie , w sumie innego nie ma podejścia do nich . A średnie i wysokie , to zależy . Generalnie jest dobrze , poprawnie , nie męczy . Natomiast jak stoją obok Heco i zrobisz bezpośrednie porównanie , to niebo a ziemia , Heco Music Style gra niesamowicie czysto i różnica jest ogromna . Ale z kolei Heco przy Jbl'ach kompletnie nie ma basu . Jak masz same Studio to jest w porządku z fajnym basem , jak porównujesz z czymś innym , to basem zjadają , ale reszta brzmi trochę jak pod kocem . Natomiast w pojedynkę się sprawdzają , ewentualnie można patrzeć jeszcze na Klipsche pod ten rodzaj muzyki , ale dla mnie raczej jednak Studio .

Metraż na razie niewielki , taki że 290-tki rozniosą wszystko , ale patrzę przyszłościowo pod dwa razy większe pomieszczenie i ogień w kinie .

Po co dac'a ? Nie może iść po chinchach/optyku od razu do wzmacniacza ?

Z tego co ja się już na słuchałem i zorientowałem , to tylko i wyłącznie wzmacniacz , nawet amplitunery stereo nie bardzo dają radę . Słuchałem Klipschy Rp-280 pod amplitunerem stereo Onkyo 8150 oraz kinowym z niskiej serii , jakimś 545 czy 646 , już nie pamiętam , i generalnie między nimi nie było specjalnej różnicy , a wręcz na tym kinowym po włączeniu ulepszaczy , bass boost'ów i podobnych , to szło to lepiej niż na stereo . Ale pewnie kinowym wymiękłby przy kolejnych kolumnach do zestawu . A później podłączony został wzmacniacz Amc Xia 150 i dopiero on je trochę rozbujał , różnica była wyraźnie zauważalna , bass pojawił się wcześniej , przy mniejszej głośności , ale wydaje mi się , że ten wzmacniacz też w pełni nie ogarniał takich dużych kolumn jak RP-280 . Ale generalnie do takich kolumn tylko wzmacniacz , raczej nie ampli .

Ps. Onkyo 9070 nie ma wyjścia na suba ?!
 

Kprf

New member
Wiesz. Kupowanie wzmacniacza z wbudowanym dackiem troche ogranicza wybor. Wiecej jest porzadnych klockow bez dac wtedy dac sobie za pare stowek mozna dokupic.

Tak myslalem ze moga grac jak pod kocem. Choc widziales na youtube filmiki z jbl studio 290 jaka ludzie maja fantazje? Gdzie oni je upychaja... W jakis pokoje. Gdzie stoja itp masakra :D a jednak sie z nich ciesza i na niektorych klipach slychac wokal i jest wyrazny i cieply wiec moze tragedii nie ma :D
 

Lukasz2525

New member
Ja dalej nie do końca rozumiem po co ten dac , ale nie dlatego że się czepiam że niepotrzebny , tylko że ja nadal nie do końca wiem jakie on ma zadanie i po co ma tam być , jeżeli wzmacniacz ma nawet wejścia cyfrowe ?

Gdyby ktoś mógł w skrócie objaśnić mi to zagadnienie .
 

Kprf

New member
Nie kazdy wzmacniacz ma optyczne wejscia po to DAC aby podlaczyc pod wzmacniacz np konsole i tv by glos juz szedl po stereo a nie z glosnikow z tv. Kablem optycznym.
 

Lukasz2525

New member
Nadal nie czaję , gdyż właściwie każdy tv ma wyjście audio na chinche , a do wzmacniacza nie potrzeba więcej niż stereo na chinchach . Tak samo z Ps3 jest jeszcze wyjście na chinche , dopiero w Ps4 dźwięk jest wyłącznie na hdmi lub optyka .
 

Kprf

New member
Ale ja mowie ciagle o przypadku swoim. U mnie jest hdmi euro optyk. Wiec musze optykiem do wzmacniacza isc.

Na pewno ktos inny moze czinczem to podlaczyc w sumie czy po optyku dzwiek nie bedzie i tak lepszy? Czincze z tv pod wzmacniacz pod jakie gniazdo w wzmacniaczh sie p9dlacza pytam czysto z ciekawosci.
A ps4 tez nie ma czincze.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
DAC we wzmacniaczu obecnie bardzo sie przydaje. TV, konsole, dekodery nie maja juz wyjsc analogowych wiec nie da rady ich podlaczyc do wzmacniaczy klasycznych. Wtedy spinamy wszystko pod telewizor a jego podlaczamy cyfrowym kablem optycznym do wzmacniacza. Dlatego DAC czyli konwerter sygnalu cyfrowego na analogowy obecnie jest potrzebny.

Co do JBL studio, ok bas one maja bo 2x20cm woofer ale reszta slabo. Jesli Ci zalezy tylko na dole to i moze Ci wystarcza. Ja bym wolal kupic mniejsze podlogowki ktore lepiej graja srednica i wysokimi a bas uzupelnic subwooferem. Do rapu nie potrzebujesz ekstra kontroli, liczy sie cisnienie.

Wzmacniacz ktory ma sporo mocy i basu a przy okazji DAC - NAD 356DAC. Onkyo to jest japonczyk, wiec sterylny, szczegolowy i dość suchy. Do rapu to on sie nie nada, tu musi byc moc i mieso na dole pasma.
 
Do góry