JBL STUDIO 280 vs DALI ZENSOR 7

Whiplash

New member
Bez reklam
Black stary przyjacielu, opinia osoby która miała w domu obie kolumny przez rok :) Na poczatku grały z Denonem 720 - jak to Denon takie połączenie japońszczyzny z europą, brzmieniowo raczej spokojny, wycofany i tu był dramt w połączeniu z JBL. Nastepnie Yamaha, kolumny dostały drugi oddetch ale nadal było to przytlumione brzmienie. JBL w studio 2 chciał chyba za bardzo odkleić od siebie łatke estradowego, łupiącego brzmienia, chciał zrobić kolumne uniwersalna, która bedzie chciała pogodzić wielu a jak wiadomo co jest do wszystkiego to jest do niczego. Kolumny moim zdaniem tylko do kina.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Mialem JBL w domu wiele lat i kilka modeli. Ostatnio przez rok wlasnie 280tki. Bardzo zawiodłem sie na tych kolumnach jak i na marce której bylem fanem. Brzmia fatalnie - bas twardy, pudelkowy, sopran wycofany więc szczegolowość nie istnieje. Graja tak jakby je przykryc kocem. Do muzyki i sluchania bez zadnych korekt nie nadaja sie w ogole. To jest dopiero przereklamowany produkt. Za 3000zl konkurencja rozklada je na lopatki brzmieniowo jak i wykończeniowo..

te kolumny niezbyt sie kumaja z yamaha moim zdaniem...najlepiej graja z onkyo,marantzem i pionkiem serii lx...
z moim ampli grały swietnie...
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zawsze można kupić coś innego np.Monitor Audio ,te kolumny mają świeże brzmienie już tego to chyba nie podważycie
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Black stary przyjacielu, opinia osoby która miała w domu obie kolumny przez rok :) Na poczatku grały z Denonem 720 - jak to Denon takie połączenie japońszczyzny z europą, brzmieniowo raczej spokojny, wycofany i tu był dramt w połączeniu z JBL. Nastepnie Yamaha, kolumny dostały drugi oddetch ale nadal było to przytlumione brzmienie. JBL w studio 2 chciał chyba za bardzo odkleić od siebie łatke estradowego, łupiącego brzmienia, chciał zrobić kolumne uniwersalna, która bedzie chciała pogodzić wielu a jak wiadomo co jest do wszystkiego to jest do niczego. Kolumny moim zdaniem tylko do kina.
Ja nie mówię, że nie masz racji, możesz tak słyszeć, może to kwestia przyzwyczajenia lub upodobania co do brzmienia ale mi się takie brzmienie podoba i nie jest to masochizm że muszę się tym męczyć lub nie mam i tylko piszę, żę mam.

BTW najlepszą średnicę i chodzi o barwę a nie uwydatnienie miały z budżetowych jakie miałem w domu Silver 6.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Masz do tego absolutne prawo i fajnie że Tobie się podobają bo chyba o to chodzi abyś miał w domu to co Ci sie podoba :)

Pieniążek, nie rozumiem Twojego postu. Skoro JBL sam w sobie jest bardzo spokojny i wycofany i nawet dynamicznie grajaca Yamaha nie jest w stanie go ozywić to jakim cudem lepiej maja grać ze spokojnym Marantzem i sterylnym Onkyo?
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Masz do tego absolutne prawo i fajnie że Tobie się podobają bo chyba o to chodzi abyś miał w domu to co Ci sie podoba :)

Pieniążek, nie rozumiem Twojego postu. Skoro JBL sam w sobie jest bardzo spokojny i wycofany i nawet dynamicznie grajaca Yamaha nie jest w stanie go ozywić to jakim cudem lepiej maja grać ze spokojnym Marantzem i sterylnym Onkyo?

Moim zdaniem brzmienie tych kolumn z Yamaszka jest zbyt "suche"...nie uważam też aby akurat ten model Jbl był wycofany...tu wszystkie pasma świetnie ze sobą współgrają...i nie wiem też czy sluchales tych kolumn z ampli serii RZ...nie nazwałbym tego sterylnym graniem...muszę jednak bardziej się sprecyzować bo słuchałem ich tylko z amplitunerami KD wymienionych powyżej przezemnie marek...z Yamahą najmniej mi odpowiadało.a tym kolumną wcale nie brakuje dynamiki...są dynamiczne ale w pasmach wyważone...potrafią zagrać z kopytem
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja nie sluchalem ich z ampli KD tylko ze wzmacniaczami bo to mnie tylko interesuje. Z Nadem 356, Rotelem RA chyba 12 i moim ówczesnym Denonem 720 a potem obecna Yamaha 701. Cały czas bylo to wycofane brzmienie z fatalną średnicą, kartonowym basem i wycofaną góra pasma. Każda inna kolumna podłączana czy to polskie firmy takie jak Pylon, przez Focale, Klipsche grały o wiele lepiej i tego nie da się nie uslyszeć. Mnie też sie wydawało, że JBL Studio gra fajnie bo "dostojnie" spokojnie i spójnie dopóki nie zestawilem ich w jednej sali odsluchowej z konkurencja. Wtedy bylo jak na dłoni, że kolumny w podobnych pieniadzach grają klase lepiej.
 
Do góry