JBL STUDIO 280 vs DALI ZENSOR 7

rossoner1

New member
Witam,

Proszę o waszą opinię na temat ww kolumn. Wszystko do pomieszczenia 27 m2, głównie jako kino domowe z możliwością rozbudowania pod 5.1.

JBL korzystniejsze cenowo, ale pytanie czy warto dać więcej za kolumny Zensor 7

Chcę to podpiąć pod Yamahe 781
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zensory są przereklamowane, cena ma się nijak do ich jakości i wykonania i brzmienia.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Henry ma racje, jakby kosztowały polowe mniej to może być. Jak z myślą o kinie zobacz jeszcze może na jakiegoś Klipscha, pokój masz spory wiec i mocy się przyda.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie uważam aby Dali Zensor 7 były złymi kolumnami ,po prostu mają "miękkie" brzmienie do czego firma zdążyła wszystkich przyzwyczaić .Nie jest to chwilowy kaprys bo dawniej było tak samo np seria niebieska czy czerwona .W przypadku Dali widać wzrost jakości ze wzrostem ceny ,drogie serie tego producenta mogą zaspokoić nawet wybredne gusta .Cena wynika z przyjętej polityki firmy ,po prostu niektóre firmy bardziej się cenią i to nie tylko takie które produkują kolumny .Jeżeli kolumny są słabe i drogie to nawet obniżka 50% nic nie zmieni ,zmieni się tylko stosunek jakość/cena będzie po prostu bardziej korzystny ale przecież brzmienie pozostanie takie samo
JBL Studio 280 to też dobre kolumny o dynamicznym ale kulturalnym dźwięku
Moim zdaniem zarówno Dali Zensor 7 i JBL Studio 280 to dobre kolumny tylko brzmią inaczej
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Najlepiej samemu sprawdzić i wybrać te które najbardziej odpowiadają brzmieniowo.
Ja wcale nie uważam aby Dali były przereklamowane.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Pod kino KLIPSCH!!!

dziękujemy za super recenzję

JBL też będą OK , Dali do spokojniejszego słuchania , może i bardziej uniwersalne , a jak uniwersalne to dodał bym Tannoy 7.4-kolumny o bardzo dużej skuteczności 93db , będą 2x głośniejsze niż JBL i Dali ( odpowiednio 89db i 90db ) przy tej samej głośności , teraz parę wyrwiesz za 2,5kzł ( albo i mniej )
 

barburian

New member
Bez reklam
Tannoy 7.4 bardzo sympatyczne kolumny o wysokiej skuteczności, posłuchaj też Tannoy Revolution XT6F czy XT8F , mnie XT urzekły swoją dynamiką i plastycznością, piękny bas i głęboka scena, dźwięk wypełnia pięknie pomieszczenie, gdybym nie miał większego budżetu to bym kupił 7.4 -ki
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ale Tannoy nie są tak popularne i polecane w co drugim wątku... ;)

W cenie Z7 można złożyć set oparty na "starych" Silverach, które deklasują je w każdym aspekcie, poza tym zamiast chamskiej okleiny są pięknie wykończone w lakierze...
 
Ostatnia edycja:

rossoner1

New member
Bardzo dziękuję za dotychczasowe sugestie. Oczywiście kluczowy będzie odsłuch, ale chcę zawęzić pole poszukiwan
 

rossoner1

New member
z drugiej strony pytanie może i nie na miejscu, ale kto pyta nie błądzi.
Skoro głównie ma to służyć pod kino domowe, to może warto pójść w monitory 5.1 niż 2 kolumny (na start)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Niekoniecznie, jesli tylko budżet pozwoli idź raczej w większe skrzynki.
W niewielkim pomieszczeniu może zdałyby egzamin w kinie i tylko kinie.
Słuchałem serii T, bez suba lipa
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tak, słuchałem, dodatkowo jeszcze Q750, Q950
W moim odczuciu przeciętne i odczucia mam podobne do Twoich.
Najlepsze z nowej serii są wg. mnie własnie monitory Q350, dla mnie rewelacja, zestawialiśmy je z LS'ami i nie było czuć aż tak dużych różnic jak sugerowałaby cena.
W ślepym teście chyba ciężko byłoby wskazać jednoznacznie zwycięzcę ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
z drugiej strony pytanie może i nie na miejscu, ale kto pyta nie błądzi.
Skoro głównie ma to służyć pod kino domowe, to może warto pójść w monitory 5.1 niż 2 kolumny (na start)

Pokój masz dość duży przy taki metrażu lepiej jednak wyglądają podłogówki .Z monitorem coś trzeba zrobić tzn na czymś go postawić w przypadku podłogówek odpada ten problem

Najbardziej uniwersalne wydają się JBL Studio ,mniejsze 270 też sobie dadzą radę w tym metrażu
 

abdul0412

New member
Bez reklam
dziękujemy za super recenzję

JBL też będą OK , Dali do spokojniejszego słuchania , może i bardziej uniwersalne , a jak uniwersalne to dodał bym Tannoy 7.4-kolumny o bardzo dużej skuteczności 93db , będą 2x głośniejsze niż JBL i Dali ( odpowiednio 89db i 90db ) przy tej samej głośności , teraz parę wyrwiesz za 2,5kzł ( albo i mniej )

Mors111 ma racje .
Mam te Tannoye i sa super.
chcialbym przezucic sie na xt8f ale narazie kasa idzie na inne rzeczy. Podobno heco music style 900 ppdobnie do tannoy brzmia ale maja wezsza scene. Moje tannoye na odsluchach zmasakrowaly zensor 7 , i wygraly troszke na silver 6 ale to chyba z uwagi na inny rodzaj muzyki jaki slucham. pzdr
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Mialem JBL w domu wiele lat i kilka modeli. Ostatnio przez rok wlasnie 280tki. Bardzo zawiodłem sie na tych kolumnach jak i na marce której bylem fanem. Brzmia fatalnie - bas twardy, pudelkowy, sopran wycofany więc szczegolowość nie istnieje. Graja tak jakby je przykryc kocem. Do muzyki i sluchania bez zadnych korekt nie nadaja sie w ogole. To jest dopiero przereklamowany produkt. Za 3000zl konkurencja rozklada je na lopatki brzmieniowo jak i wykończeniowo..
 
Do góry