JBL Studio 280/290 vs Klipsch 260/280

Millerek

New member
Czekam na dostawę RP280F, a RP260F idą na rynek wtórny...
Ktoś pisał że powinny kosztować sporo więcej, i chyba miał rację... :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przepraszam Paweł, ale to bzdura straszliwa.
Napisałbym wręcz odwrotnie, bo to zupełnie bardziej pasuje to sytuacji na rynku.
Dużo droższe skrzynki, to w większość przewartościowane produkty, które często nie potrafią zagrać jak sporo tańsze (w konkretnych brzmieniach).
Za to mają dobry marketing, logo, lakier czy wygląd. Nie generalizuje, ale na tyle skrzynek co słuchałem, nie mam żadnych wątpliwości, że nie ma reguły.



Nie tyle co ciężko, bo to żaden problem jeżeli poświecimy czas na odsłuchy.
Problem polega na tym, że NIE MA i nigdy nie będzie takich kolumn.

Każda jedna, bez znaczenia na cenę wyłoży się na czymś.

Jest dużo przewartościowanych produktów (nie tylko w audio, nigdy wyższa cena nie jest proporcjonalna do jakości) , ale nikt nie każe kupować o oparciu o ceny i metki. Nie patrze na marki czy testy tylko kupuje to co mi się podoba. Zdarza, że tańsze kolumny zagrają lepiej od droższym, ale też jest tak, że droższe zagrają lepiej od tańszych więc nie rozumiem o czym jest dyskusja.

Sam napisałeś "większość to przewartościowane produkty" i właśnie sztuka żeby ich nie kupować. Brać takie które są warte swojej ceny bez względu czy kosztują 1k czy 100k. I nie pisze tu o swoich systemie, że niby jest tak super wyceniony.

Ty piszesz, że każda jedna kolumna się na czymś wyłoży. Ja tego nie potwierdzę bo wszystkich nie odsłuchiwałem, a to co jest na AS to są najczęściej przypadkowe konfiguracje podyktowane tylko tym, że dany sprzęt się od jednego dystrybutora. Inna sprawa to odsłuchy "gotowych" zestawów dopieszczonych w domu u innych użytkowników.

Co do kompromisów to takie mam zdanie. Wiem, że gdybym nie miał ograniczonego budżetu to na pewno by były mniejsze. Dla mnie oczywiście.
 
Ostatnia edycja:
Piszesz to jako posiadacz RP-280F czy mniejszych?
Jako posiadacz 250f,porownywalem z canton chrono 509.2 i tak wokal był o 15-20% glosniejszy niż w Klipsch.
Whiplash ma 260f również u niego cienko ze środkiem. Może to wina Yamahy?
Tego Marantza 7003 chcesz połączyć z Klipschami? Mi w każdym salonie odradzaja tego połączenia twierdząc, iż Marantz gra górą i środkiem.
Jutro i tak będę słuchał Marantza to dam znać.
 

DrWredman

Active member
Jako posiadacz 250f,porownywalem z canton chrono 509.2 i tak wokal był o 15-20% glosniejszy niż w Klipsch.
Whiplash ma 260f również u niego cienko ze środkiem. Może to wina Yamahy?
Tego Marantza 7003 chcesz połączyć z Klipschami? Mi w każdym salonie odradzaja tego połączenia twierdząc, iż Marantz gra górą i środkiem.
Jutro i tak będę słuchał Marantza to dam znać.

Tak Marantz z Klipschami,
Myślałem tez o RP250, ale mówicie, że dużo słabsze od 260-tek.
Pewnie też wybiorę się na odsłuch. Audiofilem nie jestem, ale warto aby nie kuło w uszy.

To czekam na info po Twoich odsłuchach.
 

Millerek

New member
To zależy kto co lubi, co woli, jak chce żeby set grał... etc.
Mnie pasi na denonie, Cambridge Audio, na yamaha Pioneer mi nie pasowały klipsche.
Ale to i tak jest różnica mniejsza lub większa jak się postawi u siebie w domu.
Trzeba słuchać i jeszcze raz słuchać osobiście, bo do czytania są oczy a nie uszy....
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Whiplash ma 260f również u niego cienko ze środkiem. Może to wina Yamahy?

Nie mam Klipsch'a, bylem tylko na ich odsluchu ;) Akurat mojej Yamaszce srednicy nie brakuje - AS701 to równo grajacy wzmacniacz. Klipsch poprostu gra z wycofana srednica. Taki ich styl i albo sie go kocha albo nienawidzi. To sa swietne kolumny do dynamicznej muzyki i tak jak mowie Armaniq - wulkan energii i dynamiki bez zadnych kompromisów.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Zestawiasz AS501 i PM6006 czyli prawie podstawowe modele do PMA1520? Jaki to sens? Denon jest 2x drozszy od pozostałych a wg mnie nie jest 2x lepszy. On powinien kosztowac 3000zl tak jak PMA1500 i to byłaby uczciwa cena w stosunku do jakosci. Katalogowe 5000zl za PMA1520 czy Marantza PM8005 to jest kpina.
 
Tylko to mieli w salonie to nie było z czym porownywac.
Gdyby ten Denon kosztował 3.5k to bym go kupił ;-)
Najgorzej na odsluchach wypadł ampli stereo Yamahy który sprzedawca gorąco polecał.
Wysokie tragedia ostre metaliczne i dominujące.
Wzmaki Yamahy grają o wiele lepiej i góra nie jest tak znieksztalcona.
Te Klipsch do muzyki elektronicznej to świetne kolumny, tylko mój amplituner Yamahy zabija dźwięk.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
W okolicach 3 tyś znajdziesz sporo dobrych wzmacniaczy na rynku wtórnym, posłuchaj więcej "europejczyków", to inna kultura grania niż w "japońcach" ;)
 
Do góry