JBL studio 260p subwoofer opinia i podziękowania dla Blackninja :)

djsly

New member
Chciałbym podzielić się z wami moją opinią o JBL studio 260p

Po przesłuchaniu kilku utworów muszę przyznać, że subwoofer mile mnie zaskoczył. Bas jest bardzo miękki, subwoofer ustawiłem na najniższe odcięcie , czyli około 50 - 60 Hz. Z frontowych kolumn (zawieszonych na ścianie) musiałem zdjąć bas, żeby wyrównać charakterystykę. Muszę przyznać, że sub nie dudni i nie przeszkadza w innych pomieszczeniach. Muzyka nabrała ciepłego, niemęczącego brzmienia. Tak jak pisałem słucham muzyki tanecznej: house, dance (bez disco polo i podobnej), również starsze kawałki z lat 80s, 90s, 00s np roxette, pet shop boys, michael jackson. Bas jest zwarty i szybki, ale jak potrzeba to umie również się "rozkleić" schodząc do najniższych rejestrów. Według mojej płyty testowej (dźwięk słychać od 25 Hz, a pompuje powietrze od 10Hz. W filmach JBL studio 260p pokazał "głębokie basy", przez co oglądanie filmów jest bardzo przyjemne. Subwoofer ma moc maksymalną 600W i ciągłą 300w, a przetwornik 12" czyli około 30cm i muszę przyznać, że to słychać. Miałem do tej pory subwoofer o mocy około 70W/150W, głośnik 8" około 20cm. Różnica według mnie jest kolosalna. Pokój o wymiarach około 4,2m X 5,2m.
Dziękuję użytkownikowi Blackninja za pomoc w wyborze oraz za bardzo szybką dostawę sprzętu fabrycznie zapakowanego do mnie :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A propo muzyki disco polo-kiedyś oglądałem program, i gość bodajże z USA przerobił jedną z piosenek Disco polo pod gitarę akustyczną i powiem Ci że byłbym w stanie się założyć, że Ci co nie znają angielskiego za diabła nie rozpoznaliby, że to jest nasza piosenka tego gatunku.. :) Program był o wokaliście jakiegoś zespołu...
A propo suba to z 8 cali na 12 cali to jest duży przeskok więc odczucie jest znaczne..
 

djsly

New member
Zdecydowałem się o tym napisać ponieważ czytałem wątki, w których ludzie pisali, że do tej powierzchni "w zupełności wystarczy 8" w subie oraz max 100w mocy :) Dla ludzi, którzy lubią słuchać niskiego i miękkiego basu polecam ten subik :)
 

mors111

Active member
Bez reklam
Zdecydowałem się o tym napisać ponieważ czytałem wątki, w których ludzie pisali, że do tej powierzchni "w zupełności wystarczy 8" w subie oraz max 100w mocy :) Dla ludzi, którzy lubią słuchać niskiego i miękkiego basu polecam ten subik :)

jest jeszcze ważna akustyka pomieszczenia
u mnie na 30m2 mam malutkiego suba Dali AW-8 ( różnie o nim piszą jaki ma wzmacniacz 60-100-120W ) + kolumny dość nisko schodzące ( od 35hz ) i basu mam aż nadmiar w kinie , ale zapewne to też dzięki akustyce - drewniane podłogi na legarach i jak bym wstawił coś mocniejszego to pewnie odczuł bym różnicę , ale nie mam takiej potrzeby osobiście , natomiast ten sam sub u mojego kuzyna na podłodze z kafli już tak dobrze nie grał, troszkę brakło mocy no i akustyka też była taka sobie

u mnie dobrze zgrywa sie sub z 20-cm przetwornikiem w połączeniu z kolumnami -17cm bas
nie chcę mieć dominacji basu nad resztą kolumn, fronty ma ustawione na fullbandjakby co , inne ustawienie mniej mi odpowiadają
 

djsly

New member
jest jeszcze ważna akustyka pomieszczenia
u mnie na 30m2 mam malutkiego suba Dali AW-8 ( różnie o nim piszą jaki ma wzmacniacz 60-100-120W ) + kolumny dość nisko schodzące ( od 35hz ) i basu mam aż nadmiar w kinie , ale zapewne to też dzięki akustyce - drewniane podłogi na legarach i jak bym wstawił coś mocniejszego to pewnie odczuł bym różnicę , ale nie mam takiej potrzeby osobiście , natomiast ten sam sub u mojego kuzyna na podłodze z kafli już tak dobrze nie grał, troszkę brakło mocy no i akustyka też była taka sobie

u mnie dobrze zgrywa sie sub z 20-cm przetwornikiem w połączeniu z kolumnami -17cm bas
nie chcę mieć dominacji basu nad resztą kolumn, fronty ma ustawione na fullbandjakby co , inne ustawienie mniej mi odpowiadają

Tak jak napisałem wyżej ja zdjąłem z frontów bas (też mam ok 17cm przetworniki) i wg mnie sprzęt gra znacznie lepiej przy wykorzystaniu suba do głębokiego basu :)
 

mors111

Active member
Bez reklam
Tak jak napisałem wyżej ja zdjąłem z frontów bas (też mam ok 17cm przetworniki) i wg mnie sprzęt gra znacznie lepiej przy wykorzystaniu suba do głębokiego basu :)

rozumiem , wszystko zależy od indywidualnych ustawień , u mnie sprawdza się tak jak napisałem , choć jak dam wszystkie kolumn na odcięcie na 80hz też jest super
 
Do góry