JBL Studio 190 - pytanie

Piotrekdk

New member
Od paru dni stoi (i wisi) u mnie zestaw JBL Studio1 polaczony z Denonem 2113
Troche tu zagladalem przed kupnem , mialem obawy co do tego buczenia, jak narazie nic takiego nie uslyszalem. Chcialbym zrobic maly test , podaj mi jakis utwor i czas w ktorym wystepuje te buczenie.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Minęło 5 miesięcy. Warunki akustyczne się nie zmieniły. Dudnienie ustało. Czyżby "wygrzewanie kolumn" pomagało również w tej kwestii? :) Nie wiem, ale jestem z zakupu mega zadowolony. Polecam do kina i do muzyki :) Teraz noszę się z zakupem suba (co opisałem w innym wątku).

Jedyna wada, jaką mogę - trochę na siłę - wskazać, to słabsza średnica, czyli tam gdzie słychać wokale. Ale to naprawdę już tak na siłę :)

I jeszcze jedna uwaga/porada. Działa w przypadku WSZYSTKICH systemów. Jeśli możecie włączyć film/muzykę głośno (nie jest noc, nie macie małego dziecka, itd.) to róbcie to śmiało, ale zawsze bez "dynamic volume". Kiedyś o tym dużo pisaliśmy (chociaż zawsze pojawiała się dziwna polemika typu "wolę dynamic volume włączyć bo jest głośniej i efektowniej" - TAK, ALE to samo osiągniesz podkręcając głośność, a przy okazji rozciągniesz amplitudę doznań - armaniq wie o czym piszę ;)), ale ja dopiero od niedawna mam możliwość takiej zabawy. Dziecko trochę podrosło (6 czerwca będzie rok) i coraz częściej jest możliwość "sprzedaży" do Dziadków lub wyjścia z samą Żoną do sklepu lub na spacer. W takich okolicznościach zacząłem słuchać bez Dynamic Volume, z podbitym w górę basem i ze sporo większą głośnością. Jest power :) Dojdzie sub i będzie pozamiatane :) Do tego przymierzam się do nowego TV (60" zamiast dotychczasowych 46"). Trzymajcie kciuki!

Pozdrawiam po kilkumiesięcznej nieobecności (aczkolwiek od czasu do czasu zaglądałem - szczególnie do zestawów i kalibracji KD) :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Witamy po przerwie ;)
Najwazniejsze jest zadowolenie ;)
Dynamic Volume tak jak piszesz z tym, ze wyłączone nie podbija basu, a zostawia jak jest na sciezce. Natomiast po włączeniu ścisza skraje pasma, by np. nie było gwałtownych huków, dlatego wydawac się może, ze Dynamic Volume podbija bas ;)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Właśnie o to chodzi. Zatem dla BD mus to "off" chyba, że oglądamy film przy małym dziecku i dodatkowo nie zależy nam na efektach :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dynamic Volume na OFF. Podpisuje sie pod tym, do posiedzen przy filmach wylaczamy i cieszymy sie sciezka bez "upiekszen".
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dynamic Volume na OFF. Podpisuje sie pod tym, do posiedzen przy filmach wylaczamy i cieszymy sie sciezka bez "upiekszen".

Wczoraj sobie przetestowałem Dynamic Vol. na OFF, i jednak u mnie to się nie sprawdzi. Oglądam przeważnie wieczorem i w małym metrażu, więc konkretnie nie podgłoszę. Nawet jak dałem w okolicach 40dB to dialogi były powiedzmy normalnie słyszalne, aż tu nagle jak nie dupnie:) wybuch czy wystrzał. Więc przy dynamicznych scenach jest za głośno, a jak przyciszę to przy mniej dynamicznych znowu za cicho. Dynamic vol. mi to wszystko wyrównuje. Pewnie większa frajda by była przy wyłączonym, bo tu i ówdzie nas może coś zaskoczyć, no ale to chyba jak ktoś nie mieszka w blokach.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jak oglądam film pierwszy raz, to te łupnięcia powodują pozytywny wzrost poziomu adrenaliny, czyli emocje, a o to chodzi ;) ALe zawsze realia stoją ponad toerią ;)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Panowie, albo rybki, albo akwarium ;P Niestety. Ale polecam od czasu do czasu zapodać BD bez tych "wyrównywaczy i systemów dostrajających do wspólnot blokowych" ;P hehe
 
Do góry