JBL Studio 190 + HK 265... Co mam zrobić by zaczęło to grać?

SebaK1205

New member
Bez reklam
Portfel ;) miałem go po na prawdę dobrych pieniądzach a na studio 250p trochę zabrakło. Pytanie tylko czy sama zmiana suba wystarczy? Może i zyskam tą falę dźwiękową w filmach ale co z dźwiękiem z kolumn czy nie mówiąc o satelitach zamiast przenikającego efektu mam tylko szmery co wydaje się to aż nie naturalne. Np leszy efekt w tym pomieszczeniu dawało stereo z starych tonsili 75 + jakiś przedwojenny wzmacniacz unitry....
A co do suba to waszym zdaniem lepiej jest się wpakować w studio 250p czy może 550p (ten drugi jest trochę mniejszy "czy da rade?" a z powodu odmiennej konstrukcji lepiej sprawdzi się w muzyce?)

Kolego, nie mam doświadczenia w doborze sprzętu, jak koledzy, ale moim skromnym zdaniem portfel nie może być wyznacznikiem tego co kupujemy? Po co kupować suba który jak widzę od samego poczatku został wybrany za słaby w stosunku do powierzchni? Aby miec , wydać sporo pieniędzy i potem narzekać? Osobiście wolalbym odczekać, uzbierac więcej i kupicmocniejszego. W tej chwili na Twoim miejscu wypozyczylbym suba mocniejszego ze sklepu, zobaczył czy będzie lepiej. Trzeba teraz troszkę potestowac.
Z własnego doświadczenia powiem ze wielokrotnie stawalem przed dylematem kupna od reki sprzętu który powinien być wystarczajacy na moje 16m2. Jednakże po odsluchach zdecydował em się odczekac , zebrać fundusze i kupić lepszy sprzet,. Na pewno jest aż nadto na moje pomieszczenie ale niczego mi w obecnym momencie nie brakuje. Tak było z subem, czy tez z ostatnim zakupem Onkyo.
Życzę powodzenia w polepszeniu jakości dzwieku.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Można spróbować kupić mocniejszy amplituner lub wzmacniacz. Zmienić na mocniejszego suba. Przenieść sprzęt do mniejszego pomieszczenia.
 

Godryk_

New member
Ostatnia opcja niestety odpada ;) Spróbuję zacząć od zmiany suba. I co do tego tematu... Co byście bardziej polecili JBL studio 250p czy studio 550? ten 2gi jest mniejszy ale z drugiej strony powinien lepiej sprawdzić się przy muzyce.
Pytanie brzmi czy waszym zdaniem 550 da rade w moim salonie?
Albo macie może jakieś inne propozycje na mocnego suba w granicach 2tys zl
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Pozostaje tylko odsłuch u Ciebie w salonie, tylko tak dokonasz właściwego zakupu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Godryk_

New member
Co do odsłuchu u mnie w salonie to mogę sobie o nim zapomnieć. mieszkam jakieś 80km od najbliższego sklepu ze sprzętem audio... A na odsłuchy całych zestawów jeździłem sobie przed zakupem teraźniejszego sprzętu i mimo tego efekt w moim salonie jest jaki jest...
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Dlatego trzeba odsłuchać w swoim salonie, a 80 km to nie jest tak daleko. Spróbuj porozmawiac w sklepie odnośnie testów odsłuchu u Ciebie w domu, wypożycz dwa interesujące Cię suby... nikt nie powiedział że będzie łatwo...
Nikt nie zdecyduje za Ciebie który będzie dla Ciebie lepszy... tak jak u mnie... sprzedawca radził mi wziac MA BX6 bo mocniejsze... jednak po odsłuchu w salonie BX5, wziałem je do domu i już zostawiłem bo były aż nadto wystarczające...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pintr

New member
Piszesz że basu maż dużo ,ale nie w miejscu w którym słuchasz muzyki , postaraj się w miejscu w którym jest najwięcej basu postawić subwoofer i pobawić sie fazą suba ( jeśli masz taki przełącznik) sprawdź czy na pewno nie masz zamienionej polaryzacji na kablach w którymś głośniku, spróbuj zamienić kable głosnikowe tylko w jednej kolumnie ( + z -) zobacz jaki to da efekt.Kupno większego suba nie pomoże na brak średnicy ,możliwe że trzeba by za kolumny wstawić jakieś ustroje akustyczne .Jeśli pokój jest kwadratem , to raczej dużo z nim nie zrobisz odnośnie basu .Sprawdź jeszcze czy suba masz ustawionego żeby grał razem z kolumnami jednocześnie , bo być może masz ustawione tylko LFE , a wtedy dostaje tylko sygnał dla suba ze zdekodowanej ścieżki audio 5.1 ,7,1 itp ,ale nie gra pasma gośników frontowych.Kanały tylne nie zawsze grają cały czas w filmach, ,a jeśli sztucznie włączasz dts lub dd to mogą grać ciszej ( one są tylko do efektów a nie do grania równie głośno co fronty.
 
Ostatnia edycja:

Godryk_

New member
pintr W końcu znalazł się człowiek który wie jak powinna wyglądać odpowiedz w takim temacie ;)
Wiec po kolei:
Z kablami wszytko ok (chodź mam je zanotowane tylko na skrętce bez tych fajnych końcówek)
Suba mam ustawionego w AVR na L/R+LFE ten przełącznik ustawiony mam na normal (do tego nie słyszę zmian po przełączeniu go) Kabel wchodzi do suba wejściem LFE.
Reszta głośników:
kolumny na Large przy kalibracji ustawia mi obie na +1
Centralny 80 hz kalibracja +1
tyły 60hz kalibracja L-2 R-1 jak sam zmieniam to zwykle dodaje tego tylu...
Kolumny stoją tak ze nie maja nic za sobą.
Hmm i widzę ze źle wam tłumaczę czeog mi brakuje...
Brakuje mi natężenia dźwięku... Nie chodzi tu tylko o bas ale ogólnie jakby nasycenie pomieszczenia dźwiękiem. Ma się wrażenie jak by nie rozchodził się on w powietrzu tylko po wyjściu z kolumny był stłamszony.
 

peterHI

New member
Problem może występować podczas kalibracji tzn jeżeli masz puste ściany to rozchodzi sie minimalne echo przez co kalibracja potrafi mocno przyciąć środek pasma. Ja mam HK 370 oraz zestaw JBL STUDIO 5.1 i 180-ki. Dźwięk jest super ale tylko dlatego ze nie użyłem kalibracji i sam wpisałem parametry w ustawieniach audio. Jeżeli chcesz sie pobawić to zrób twardy reset procesora w HK. I wprowadź manualnie parametry. Odległość kolumn od miejsca widza, level na początku na 0 oraz odcięcia pasm poszczegolnych kolum, ja bym ustawił przody 40 lub 60, central 80, surround 80, SUB 120. Można póżniej pobawić sie levelami, jednak fronty zostawiłbym na 0 i zmieniał resztę wg upodobania. Bas/treb na 0. WsYstko powinno zagrać naprawdę ładnie. Sam słucham podobnej muzyki i u mnie jest rewelacja.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

Godryk_

New member
No to wszytko sprawdzone po raz tysięczny. Czy ustawienia ręczne czy kalibracja dalej dupa. Z możliwości ustawień to jedyne co mi jeszcze przychodzi na myśl to ze mam jakieś felerne kable( chodź już szczerze wątpię bym innymi mógł coś zdziałać).
Wiec Pany pozostaje pytanie czy jest sens kupować samego suba czy sprzedać to wszytko i dozbierać na jakiś większy sprzęt?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
No to wszytko sprawdzone po raz tysięczny. Czy ustawienia ręczne czy kalibracja dalej dupa. Z możliwości ustawień to jedyne co mi jeszcze przychodzi na myśl to ze mam jakieś felerne kable( chodź już szczerze wątpię bym innymi mógł coś zdziałać).
Wiec Pany pozostaje pytanie czy jest sens kupować samego suba czy sprzedać to wszytko i dozbierać na jakiś większy sprzęt?
+/- posprawdzana keble?

Tak jak już CI pisałem, najpierw zmiana ampli, później można brać się za kolumny jak będzie nadal niedosyt. Studio 290 np.
 
Do góry