Jbl studio 180 jaki amplituner??

mirexxx

Member
Witam od kilku tygodni przymierzam się do kupna kina domowego.Na początek budżet raczej skromny ok. 4.000,ale dla osoby,która słucha dźwięku z tv to na początek będzie duża różnica.Myślałem o JBL studio cine pack 140.Chciałem kupić najpierw głośniki studio 180, amplituner i później dokupić resztę zestawu.
Dzwoniłem do kilku sklepów ale wszędzie ten sam odzew,że już nie posiadają tego zestawu.
Jaki w razie dostania tego zestawu wybrać amplituner??
Do amplitunera chciałbym podłączyć:
-pc
-projektor benq 1070 ( w niedalekiej przyszłości)
-tv lg 47 la 620s (obecnie posiadany)
-xbox 360

W podobnym temacie sprzed 2 lat Blackninja polecał HK3490
Czy polecilibyście coś innego tak do max 2500(wyszło coś ciekawego,przez te 2 lata)

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Aktualnie Studio 180 zostały zastąpione Studio 270. Z amplitunerów zerknij na Harman-a avr 370, Marantz-a 6008. HK3490 to amplituner stereo, jeśli chcesz mieć zestaw 5.1/7.1 musisz kupić amplituner kina domowego.
 

mirexxx

Member
Docelowo ma to być 5.1 więc HK3490 odpada.Oglądałem JBL Studio 270 Pack ale niestety cena jest jak dla mnie za wysoka.Miałem kiedyś przyjemność słuchać 180-tek i całkiem nieźle grały i co dziwne podobały się mojej narzeczonej.
 

d@miano

New member
kolega Blackninja ma na JBL Studio super ceny.
Różnica w stosunku do katalogowej jest ZNACZĄCA ;-)
Pisz do Niego na PW to zobaczysz, że 270 dostaniesz niedrogo zwłaszcza w Secie ;-)
 

mirexxx

Member
4 tyś na całość (w tym 2,5tyś na ampli)?

Na razie 4 tyś na amplituner i fronty te 180 widziałem za 1700 parę więc prawie bym sie zmieścił.
A za miesiąc dwa dokupił resztę.

Napisze do kolegi Blackninja i zobaczymy jak to wygląda kto wie może gdzieś wygrzebie cine pack 140 :p
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Na razie 4 tyś na amplituner i fronty te 180 widziałem za 1700 parę więc prawie bym sie zmieścił.
A za miesiąc dwa dokupił resztę.

Napisze do kolegi Blackninja i zobaczymy jak to wygląda kto wie może gdzieś wygrzebie cine pack 140 :p

Pisz, pisz....myślę, że w tej kwocie coś porządnego ci zaproponuje i to pewnie z nowej serii Studio + jakiś dobry amplituner ;)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
180tki sa juz nie produkowane, chyba ze jakies nie dobitki zostaly w sklepach a i cena 1700 to jakas z kosmosu.. Od roku w sklepach jest nowa seria Studio 2: 270,280,290
 

mirexxx

Member
Taką samą odpowiedz usłyszałem w kilku sklepach.Napisałem do Pana Ninja zobaczymy.Widzę w sygnaturce ,ze posiadasz 180 jak się sprawują w gatunkach typu rock,new metal.
Jeszcze jedno pytanie czy film Blu-ray puszczony z dysku podpietego do tv będzie miał taką samą jakość głosu co film puszczony z płyty.Chodzi mi o to czy mój telewizor nie zdegraduje dzwieku.

 
Też mam zestaw jbl studio 180 plus reszta kolumn z zestawu połączone z HK AVR 370. Gra to bardzo dobrze w rocku, w new metal tez, ale np w takim nightwish moze mogło by byc lepiej. Jeśli chodzi o tv to ustawiasz aby tv przepuścił dźwięk do apli przez HDMI ARC. Tylko tu tv musi obsługiwać ARC. Moze byc jeszcze optyk ale max to dts 5.1 lub dd 5.1.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Widzę w sygnaturce ,ze posiadasz 180 jak się sprawują w gatunkach typu rock,new metal


Ja je mam w 23m2, pokoj wysoki, stare budownictwo. Graja z PMA 720 i generalnie sprawa wygalda tak. Skutecznosc 85dB przy 6 ohm wiec tak srednio na jeza. Wzmacniacz odkrecam na godz. 9/9-30 max. Mimo ze maja jeden woofer to basu maja sporo, i jest on raczej rowny w calym zakresie, spadek dopiero ponizej 40hz. Gora pasma lekko wycofana wiec fani detalicznosci dzwieku moga troszke narzekac. Dla mnie sa oki, ale teraz kupilbym juz cos z dwoma wooferami.
 
Do góry