jbl sb 400 vs jbl sb 450

mzeromski

Member
czy ktoś jest w stanie mi z forumowiczów powiedzieć czy rzeczywiście warto dopłacać te 700zł dla lepszej belki ?
bo suby są identyczne rozumiem w tym soundbarach.
czy to na prawdę w rzeczywistości wychodzi że ta belka od 450 jest dwa razy lepsza ??
 

uziOK

New member
Nie ma się co zastanawiać, tylko brać JBL450, warto dołożyć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście, że warto dołożyć.
Jak będziesz niebieski masz specjalną cenę .
 

mzeromski

Member
co zrobić by być niebieski ?
chodzi o to że w normalnym sklepie mógłbym zakupić na raty..
ten soundbar będzie wędrował do pokoju 20m2.. dlatego się zastanawiam czy w ogóle skorzystam z takiej mocy.. dlatego bardziej kieruję się ku sb 400..
 
Ostatnia edycja:

MłodyStary

New member
od jakiegoś czasu mam sb400 w pokoju 22m2. Nie jestem audiofilem, wcześniej miałem soundbar sony ct80 (czy coś takiego) bez porównania z JBL..
Jestem zadowolony z poprawy dźwięku przy Tv.
A przede wszystkim sprawdza się przy muzyce i filmach.
Sub daje bardzo dużo przy filmach ..
z mojej strony polecam, kiedyś wrzucałem zdjęcia z osd jbl
mogę to powtórzyć jak nie znajdziesz
 

mzeromski

Member
byłbym wdzięczny jakbyś wrzucił :)
i mówisz że na taki pokój w 100 % wystarcza ten soundbar ?
filmy oglądasz w dolby digital ? czuć że jest chociaż trochę przestrzennie ?
 

MłodyStary

New member
Wieczorem zrobię jak to teraz u mnie wygląda.
OSD :
http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-domowe/131411-jbl-sb400-pytanie-2.html#post1354708
Filmy oglądam w bluray. Jest ok ale wiadomo to nie kino, dźwięku 5.1 nie uświadczysz jednak coś tam słychać, strzał wybuch czy też nadlatującu samolot mozna usłyszeć.
Wszystko kwestia ustawienia w pokoju, dźwięk musi mieć się od czego odbić obecnie mam bardziej otwartą przestrzeń, jednak jestem zadowolony, gdy coś oglądam.
Jedyny mankament jaki zauważyłem to, gdy podłączam przez hdmi komputer obraz odpala od razu, ale dźwięk dopiero kilka sekund później, nie wiem na ile może to być wina komputera a na ile belki :) pewnie prawda leży gdzieś pośrodku.
Co do mocy, jest ona w zupełności wystarczająca na taką przestrzeń, a nawet za duża, "na maxa" nie rozkręcisz, mieszkam w bloku, więc sąsiedzi już pukali wieczorem do drzwi ..
Ja jestem zadowolony,a kupiłem go po wertowaniu tego forum, wcześniej nie słuchałem, w sklepie były jedynie sony i samsungi (powiem tak dupy nie urywały). zamówiłem w ciemno z myślą że zawsze możesz odesłać :).
Polecam, nie wiem jak ma się sb400 do sb450
 

mzeromski

Member
powiem szczerze że 1800zł które mam to i tak już jest naciągane.. dlatego dozbieranie do tej kwoty kolejnych 500-700zł to dla mnie będzie zbyt długi czas oczekiwania..
dlatego dopytuję o sens dokładania :)
bas wiem że wystarczy na pewno
 

mzeromski

Member
a na raty jest możliwość kupienia ? jak mówisz że tylko 400 by trzeba było dołożyć to wychodzi 2200zł w sumie..
 

mzeromski

Member
czekam na info od mechanika ile zapłacę za naprawę swojej furki i będe decydował.
ale chyba skuszę się na to jbl sb 450.
niby 5 stówek drożej. ale może rzeczywiście jak tak wszyscy zachwalają tą belkę to się opłaca.
jednak wychodzi na to iż jest 2 razy potężniejsza od poprzedniczki ( sb400 ) to sporo.. - choć wszystkie inne parametry ma takie same..
 

bart221088

New member
Jestem zainteresowany SB 450, oglądałem i słuchałem dzisiaj w saturnie i zdecydowanie wypadł najlepiej. Tylko ta cena... Gdzie kupię najtaniej ten sprzęt?

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
 

mzeromski

Member
nigdzie nie mogę w specyfikacji znaleźć jaką ma moc sobwoofer w tym zestawie, bo rozumiem że belka ma 120 W ( czyli jak jbl sb 400 )
 
Do góry