JBL - nie gra, pomaga puknięcie w membramę_o co chodzi?

yogibabo

New member
Jak w temacie - po włączeniu kina domowego jedna kolumna nie gra ( JBL E80). Pomaga lekkie stuknięcie w membramę któregoś z głośników niskotonowych - wtedy uruchmia się cały zestaw (wysoki, średni i dwa niskie). Co może być powodem takiego stanu rzeczy ? Po tej operacji głośniki grają bez problemu, nie wyłączają się samoczynnie
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Może gdzieś nie ma dobrego styku? Rozkręć kolumnę i posprawdzaj czy wszystko dobrze siedzi na swoim miejscu.
 

bluray

Banned
Może być to zacierający się głośnik.
Wymiana głośnika (tzw. przetwornika) do przeprowadzenia we własnym zakresie.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
no dziwny objaw, odkrec przetwornik i sprawdz wszystkie polaczenia, wydmuchaj kurz itp...
 

yogibabo

New member
odkrec przetwornik
to ta płytka w środku z cewką i kondensatorami ?
Nie widziałem tam kurzu, szarpałem troche kablami, ale przyznam że nie odkręcałem tej płytki. Nie chce czegoś popsuć. Amplituner tez wykluczam, bo wystarczy puknąć w membramę głośnika aby zaskoczył ( co dziwne jak zaskoczy to już gra bez przerwy), walenie w obudowę amplitunera, czy kolumny nic nie daje.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
to ta płytka w środku z cewką i kondensatorami ?
Nie widziałem tam kurzu, szarpałem troche kablami, ale przyznam że nie odkręcałem tej płytki. Nie chce czegoś popsuć. Amplituner tez wykluczam, bo wystarczy puknąć w membramę głośnika aby zaskoczył ( co dziwne jak zaskoczy to już gra bez przerwy), walenie w obudowę amplitunera, czy kolumny nic nie daje.
Kolego przetwornik to głośnik.
 
Do góry