Jbl L880 czy może Kef iq9 do kina i tv?

Lolek7825

New member
jarmalik napisał:
U mnie iQ9 napędza DENON AVR 4306. Efekt wyśmienity zarówno w kinie jak i w stereo.

no i tu się pojawia moje pytanie na dokaldkę. Chce wymienic mojego denona 1804 Z yamaha serii ns na denona 2308 i do tego KEF iQ5+iQ1+iQ2c+PSW2500 co myślicie o tej konfiguracji?? nie wiem czy sub w tym wypadku bbędie potrzebny.... pokój 25m2; a może zamiast KEF Tannoy F3??
zastosowanie KD+stereo 50/50
 

don111

Banned
hotix napisał:
Jble podobają mi się ale tylko do kina natomiast każdy trzeszczy o kefach może iq9 nie są złe ale zawsze to będzie dzwięk nieco metaliczny, kolego takie jest moje zdanie i mój gust zaraz ktoś napisze że się czepiam, mi osobiście podoba się tylko środek w kefach bo są one stworzone z myślą o muzyce. Jeszcze dużo im brakuje do dobrego grania oczywiście wzmacniacz to podstawa i dużo od niego zależy:)
szanuje Twoje zdanie ale czegoś tu nie rozumiem, Kefy akurat mają łagodne wysokie tony (a zwłaszcza w porównaniu z JBLami, które grają po prostu ostro) i to nie tylko moja opinia, więc o jakiej metaliczności teraz mówisz to naprawde nie mam zielonego pojęcia
ciekawe do jakich innych kolumn je porównywałeś...

Lolek7825 napisał:
no i tu się pojawia moje pytanie na dokaldkę. Chce wymienic mojego denona 1804 Z yamaha serii ns na denona 2308 i do tego KEF iQ5+iQ1+iQ2c+PSW2500 co myślicie o tej konfiguracji?? nie wiem czy sub w tym wypadku bbędie potrzebny.... pokój 25m2; a może zamiast KEF Tannoy F3??
zastosowanie KD+stereo 50/50
ten sub (patrząc na wyniki testów) to jedna z najgorszych propozycji a w dodatku ta cena
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

AvataR

Banned
Heh no nie mozna powiedziec ze KEFom duzo brakuje do dobrego grania :) One graja naprawde bardzo dobrze - oczywiscie jezeli ktos preferuje detalicznosc i szczegolowosc w dzwieku nad czysty bas. Niestety ja mam sredniego onkacza 605 na przeczekanie i jak na razie pradu maja zdecydowanie za malo ale dzwiek i tak bomba :D
 

Lolek7825

New member
dzięki za info, no to teraz dopiero mam zagwozdkę... widziałem na amerykańskim ebayu iQ7 juz za 750$ i tu pytanie czy na stany i reszte swiata parametry są takie same czy też znowu stany mają jak zwykle wszystko inaczej?? pozdrawiam
 
Do góry