JBL L-Studio & Onkyo TX-NR905 vs Yamaha RX-V1900

rafaello

New member
Cześć,

czy ktoś z Was miał możliwość odsłuchu i porówniania ampl. Onkyo TX-NR905 z Yamaha RX-V1900 (najlepiej w zestawieniu z kolumnami JBL L-Studio)?

60% kina/40% muzyki, pokój ok. 20m2.

Jeszcze jedno pytanie, jak sobie radzi Onkyo ze skalowaniem z 720p HDMI do 1080p HDMI. Z tego co wyczytałem, Yamaha tak nie upskaluje.

pzdr,
Rafaello

Jeśli ktoś miałby dostęp do testu porównawczego tych ampli, to byłbym wdzięczny.
Z góry dziękuję za szybką odpowiedź;)

pzdr,
Rafaello
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rafaello

New member
sempik napisał:
V1900 nie ma upskalera.

Jeśli chodzi o hdmi-to-hdmi to owszem nie ma. Natomiast po analogu ma:

"Analog video upscaling to full HD 1080p with TBC"

Mi chodzi bardziej o informację, jak Onkyo radzi sobie z upskalerem HDMI-to-HDMI (np. 720p-1080p).

Właściciele 905-tki pomóżcie proszę;)

pzdr,
Rafał
 

p0is0n

New member
rafaello:

Radzi sobie. Aczkolwiek najlepiej podawac sygnal 480i/576i i wyciagac 1080p na wyjsciu. Wtedy najlepiej dzialaja takie algorytmy jak usuwanie szumow.
Przy podaniu 720p ilosc informacji do obrobki jest tak duza, ze procesor Reon nie daje rady wszystkiego ogarnac;) Ale...nie łudź się, żaden z takich konsumenckich procesorow video tego za dobrze nie potrafi.

905/906 skaluje hdmi-hdmi i component-hdmi, inne tez, ale praktyczne zastosowanie tego w obecnych czasach jest prawie zadne..

Aha, tak naprawde to skalowanie czegos spoza wejscia hdmi to troche sztuka dla sztuki...dodatkowa konwersja a/d swoje psuje..

Sam sie zastanawialem miedzy modelami Yamaha1800 a 905 i wybor byl dla mnie jasny (ale to po odsluchu).Chociaz Yamaha ma bardziej stylowy wyglad ;)
 

rafaello

New member
p0is0n, dzięki za odpowiedź. Czy możesz napisać trochę więcej nt. odsłuchu tych ampli? Rozumiem, że wybrałeś Onkyo... z jakimi głośnikami do tego?

pzdr,
Rafał
 
Do góry