JBL Everest Elite 700 vs Sony MDR 1000x

TheEmperor

New member
Witam wszystkich serdecznie,

Mam do wyboru te dwa modele słuchawek, jako że z JBL wcześniej miałem kilka dni styczność, to coś już o nich wiem. Natomiast na chwile obecną w mojej okolicy nie ma nigdzie słuchawek Sony aby jest sprawdzić.
Z tego co widziałem Sony mają lepszą opcje Noise Canceling, sterowanie dotykowe, ale za to nie mają żadnej dedykowanej aplikacji do głębszej konfiguracji, tak jak to mają JBL, oraz podobno już przy ok 50% głośności przepuszczają dźwięk na zewnątrz, czyli druga osoba będąca w tym s mym pomieszczeniu już będzie słyszała czego aktualnie słuchamy.

Słuchawek głównie używać będę w domu, więc jest to dla mnie minus, przy JBL tego zjawiska nie było praktycznie wcale.

Muzyka jaką słucham jest różna, czasami jest to jakiś instrumental, pop, rock, metal i z tego co wiem charakterystyka obu modeli jest dosyć zbliżona.

Na chwilę obecną z tego co widziałem, czytałem, słyszałem, to byłbym raczej na JBL zdecydowany, ale Sony zbierają rewelacyjne opinie i są wszędzie chwalone, więc może miał ktoś styczność z tymi dwoma modelami, i może je jakoś porównać, głównie chodzi oczywiście o model Sony, byłym za to bardzo wdzięczny:)

Pozdrawiam.
 

TheEmperor

New member
Dzięki widziałem tego posta:)
Udało mi się dzisiaj porównać oba modele w cichym pomieszczeniu i:

Czytają wcześniej wiele pozytywnych recenzji oraz porównań, byłem przekonany że słuchawki Sony mnie zachwycą, ale mnie w zasadzie trochę rozczarowały.
Wykonanie super, sterowanie dotykowe również, wygoda użytkowania czy też system NC, ale
przy głośności 60% zaczynają zmieniać się w głośniki(nie żartuje).
Prawdopodobnie to przez otwory, które są do klimatyzacji muszli, chociaż nie jestem pewien, może to być problem izolacji.
Sam dźwięk jest bardziej dynamiczny od tego w JBL, słabsze niskie tony, ale grają podobnie, w moim odczuciu JBL grają lepiej, może to kwestia ustawień w dodatkowej aplikacji JBLi, której Sony nie mają.

JBL są mniej wygodne, pałąk zaczął mnie cisnąć już po 20 minutach, system NC jest dobry, ale słabszy od tego w Sony. Za to przy głośności 100% przepuszczają śladowe ilości dźwięku na zewnątrz. Wykonanie dużo gorsze, wszędzie plastik, za to pady sa lepsze niż te w słuchawkach Sony.

Jestem załamany, może zna ktoś jeszcze coś co było by warte zainteresowania?
Sennheiser PCX550 oraz Momentum 2.0 też są podobno "głośne" w ten negatywny sposób.

W ostateczności wezmę JBL może się przyzwyczaje.
 

nomnom

New member
Wpisz sobie w google "mdr1000x headband crack" ;-)
Jeśli Sony to tylko nowe wh1000xm2, ponoć poprawili jakość i już nie ma tego problemu.
Ewentualnie bose qc35, sam chciałbym je przymierzyć i przetestować bo wg opini są bardziej komfortowe od sony ale nie mogę ich nigdzie znaleźć.
 

TheEmperor

New member
DO wh1000xm2 i QC35 nie robiłem nawet podejścia, próg cenowy mnie zniechęca, zresztą pozostałe reszta tania tez nie jest.
Ale nowe JBLe to może być to czego szukam. Może nie mają sterowania dotykowego i jakość wykonania też nie powala w porównaniu do reszty, ale i tak jest lepiej niż w Elite 700. Z tego co widzę premiera była kilka miesięcy temu i cena też dla jest akceptowalna.
W sieci nie ma za dużo materiałów o nich,a le to pewnie z racji tego że są nowe.

Nic tylko trzeba będzie poszukać i odsłuchać, chociaż z tego co znalazłem charakterystyka jest inna niż ta w 700.
 

TheEmperor

New member
Udało mi się znaleźć listę słuchawek, które były testowane pod względem przepuszczania dźwięku na zewnątrz, jest ona co jakiś czas aktualizowana więc może komuś się przyda
ww.rtings.com/headphones/tests/isolation/sound-leakage

Z słuchawek zamkniętych JBL Elite Everest 700 mają jeden z najlepszych wyników i mogę to potwierdzić, natomiast lepiej wypadają Sennheisery Momentum 2.0 oczywiście wersja BT
Trochę poszperałem i tez mają świetne opinie, więc może warto się nimi również zainteresować?
 
Do góry