Jbl es250 czy jamo sub650

McMatheo

New member
popelina bo mniej się zarabia na Yamaszce?

Ja słyszałem tą popelinę i gorąco polecam. Przyznam szczerze, że mierzi mnie już tłoczenie HK/JBL. Jest mnóstwo lepszych propozycji i nie można się dać ogłupić.

Znakomity ruch wykonał pejotpe kupując BKeleca. Ja gdyby mi się nie trafił w dobrej cenie CHT-10Q ściągnąłbym z GB właśnie BK. Żadne JBL.
 

McMatheo

New member
...swoja drogą jaką mocą realną dysponuje JBL250? Jakoś nie widzę power consuption z sieci 230V. Pod tym względem bardzo rzetelną informację podaje np. Dali. JBL mocno nagina rzeczywistość a przy 12 calowym głośniku waga tego suba też nie powala. Wielka skrzynia z efekciarskim łupnięciem, która plasuje się w środku stawki. Jest więc niezły ale nie jest za tą kasę najlepszy.

Zacznijmy w końcu poszerzać płytkie horyzonty i nie traktujmy tej strony jako info o jedynie słusznych markach.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
To jest "rzeźnik" do kina: Monolith-DF (530+ jakieś 150 przesyłka, ale wątpię by dało się w PL kupić coś seryjnego w tej cenie).

Ale cena powala (szczególnie przesyłki, bo bydlę w pudle waży coś koło 50kg).

Udało mi się w końcu ustawić BK tak jak chciałem (wywaliłem go z kąta) - za największy rezonans w pokoju okazały się być odpowiedzialne... Ikony 6... Co do Ikonów - mimo bardzo dobrego montażu wyglądają przy BK jak ubogi krewny (jednak winyl, nawet idealnie przyklejony to nie fornir) - jak ktoś chce mieć mebelek to polecam.

Jak ktoś lubi "fufanie" to JBL mu się spodoba, bo "oddycha" całkiem głośno (dla mnie wada), ale do muzyki nie nadaje się w ogóle.
 

McMatheo

New member
ja teraz chwalę sobie Velodyne'a :-D

Słusznie prawią o jego możliwościach a najlepsze jest to, że walnąłem go w kąt, zapuściłem kalibrację i od razu jest bosko. KD super i koncerty wielokanałowe też świetnie. Do stereo nie stosuję z pełną premedytacją - i tak zresztą mam osobne. Do testów suba zapodałem This is it Jacksona i wysterowałem resztę ustawień. Swoją drogą polecam tą płytkę m.in. jako bass test.

Dodam tylko, że kupiłem roczną maszynę w idealnym stanie grubo poniżej ceny ES250. Gdyby nie okazja zdecydowanie ściągnąłbym w cenie JBLa BK-XLS200 lub tak jak pejotpe BK-XXLS40.
 

killpit

New member
Podłączyłem tydzien temu klientowi Velodyne CHT-Q15 olbrzym. W muzyce rewelka naprawdę ostatnio tak dobry sub który rytmicznie grał w muzyce to Klipsch Reference RSW-10.Natomiast wykonanie Velodyne daje wiele do życzenia dla mnie to szczegół :) ma grać.
Powiem tak za drogi przede wszystkim i osobiście do kina bym nie kupił ale do muzyki owszem :)
Podłączyłem wiele subów i do kina do kwoty 2000zl. zdecydowanie Klipsch z serii Synergy świetnie się sprawdza jak również w muzie daje radę.
Na temat JBL już się wypowiadałem :)
 

darok

New member
Trochę nie pasuje mi w Klipsch SUB-12 otwór bassR , który znajduję się z tyłu i będzie musiał sporo stać od ściany czyli dojdzie kolejny problem z ustawieniem.Co do gwarancji to nie 5lat tylko 2 lata jest na suby ,5lat to na głośniki.
 

McMatheo

New member
Podziel materiał na:

KD - filmy
KD - koncerty wielokanałowe
Stereo - wiadomo o co chodzi

Ile czego? - Często pisze się "muza" i tu dochodzi do nieporozumień. Muza stereo to coś innego niż muza z koncertów BD/DVD, chociaż i w tej muzie i w tej ES250 jest kiepski.

Znowu chociaż... zależy kto co lubi a przede wszystkim czego wcześniej doświadczył. Jeśli słuchałbyś przez wiele lat nawet przeciętne stereo to suby typu ES250 będą nie do zaakceptowania w żadnej muzie. Zresztą ES250 jest ewidentnie dedykowany pod filmy.

Jeszcze z innej beczki - znam wiele osób, które w typowym KD wolą suby zamknięte. To ponownie wynika z doświadczeń. Ci ludzie zazwyczaj słuchali dobrej muzy z dobrego stereo i nie są w stanie zaakceptować rozlazłości większości otwartych subów (pewnie budżetowych). Wolą szybkie, precyzyjne i sprężyste kopnięcie nawet za cenę mniejszej głębokości basu.
 

darok

New member
Sub do KD-filmy oraz koncerty blueray dts.Myślę o jbl, klipsch sub12, no i ta yamaha ns-sw700 sub otrzymał nagrodę eisa i teraz pytanie za co?. W niemieckim magazynie stereoplay punktacja sub,precyzja bassu jbl es250-16,głębokość bassu-17,poziom bassu- 21
yamaha sw700 16-15-20, do porównania droższy velodyne cht12Q-18-18-19,Klipscha nie testowali.
 

McMatheo

New member
blackninja - nie przesadzaj

za kasę to koncern HK/JBL itd. wyprał mózgi polskiej dystrybucji, która zarzucona ulotkami, banerami, standami i innymi gadżetami świata marketingu nie potrafi niczego innego dobrze sprzedać. Polecać JBLa to jak polecać żywienie się w McDonaldzie - owszem można ale czy naprawdę dobrze by nie rzec najlepiej?

Pozycja JBLa jest w Polsce niewspółmierna do jakości i wynika z macdonaldyzacji rynku AV. Co ciekawe wystarczy poczytać zachodnie fora i aż w oczy rzuca się nienaturalna popularność tego sprzętu w Polsce. To, że zainwestowali potworne pieniądze w polski rynek nie oznacza, że mają dobrą ofertę a co więcej - jest odwrotnie - odkują sobie te nakłady w marketing.

Nie ogłupiajmy więc ludzi i dajmy im wybór poprzez obiektywizowanie opinii. Mam wrażenie, że to forum powstało do szerzenia wiedzy i kultury AV a nie do sprzedawania i wtłaczania w mózgi czytelników jedynie słusznej drogi.

A co do suba - Yamahy... Jakoś w testach brytyjskiego What Hifi nie widzę JBLa a jak się pojawia to dostaje baty od recenzentów, podobnie jak w niemieckim Stereoplay'u oraz wielu różnojęzycznych forach na zachodzie. Wspomniana Yamaha dostała 4 gwiazdki w What HiFi - gdyby nie zawyżona cena podczas premiery, która przyjęto w dniu testów dostałaby pełne 5 stars.

Oczywiście można napisać, ze to też kupione za kasę... podobnie jak ideologia JBLa w Polsce :-D

A tak na marginesie - kiedyś na wyspach HK był bardzo ceniony... dopóki nie zszedł na psy masowej produkcji. 10-15 lat temu dużo się o tym pisało, z wielkim rozżaleniem lub ze złością.
 

Kaszan

New member
Panowie, nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Jeśli chodzi o What HiFi, to ocenionych produktów JBL jest tam tyle co kot napłakał. Nie oznacza to jednak, że te, które się pojawiły, są równane z ziemią. Może lansowanie sprzętu ze stajni HK, JBL i spółka jest niewspółmierne do oferowanej przez nie jakości dźwięku, ale jest wiele przypadków, w których wybór tego sprzętu jest uzasadniony.
Oczywiście jest to moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać. Do wszystkiego, tak jak i do eksperymentowania z dźwiękiem, się z czasem dorasta. Wystarczy pomyśleć ilu z nas kupiło swój pierwszy sprzęt kierując się znajomością marki (przede wszystkim wśród znajomych którym chcemy zaimponować), estetyką, popularnością, dostępnością serwisu i w końcu gdzieś dalej jakością dźwięku- i , o dziwo, było się z niego zadowolonym. Jest to moim zdaniem dobry wybór na początek przygody z hifi- nie można zarzucić JBL-owi kiepskiego wykonania, trudności z serwisem, kiepskiego wyglądu, czy kaleczenia uszu. Jest, jaki jest- moim zdaniem jest wystarczający dla kogoś, kto bez odsłuchu kupuje sprzęt. Ktoś kto pójdzie na odsłuch i tak zdecyduje sam co dla niego brzmi najlepiej.
 

McMatheo

New member
ależ drogi Kaszanie - nikt tego nie zarzuca

Sęk w tym, że nie można pisać tak:

sub #1 - JBL ES250
ampli #1 - HK 255

...w momencie kiedy jakiś użytkownik tego zacnego forum pyta o kolumny i podaje pięć typów to wszelkie odpadają ale nie odpada oczywiście JBL.

...w momencie kiedy krytykujemy drożyznę tegoż JBLa i zachęcamy do kupna z dystrybucji poza Polską jak grzyby po deszczu wyrastają obrońcy wszechpolskiej cudownej gwarancji

itd., itp.

ktoś kto obserwuje to forum widzi zbyt dużo niesmacznych zachowań


I to by było na tyle
 

killpit

New member
Coś w tym jest :)
Łatwiej jest komuś coś napisąć jeżeli przetestowało się 70-80% subwooferów na rynku i wie o czym pisze lub mówi.Ja to mam za sobą .Nie koniecznie każdy chce uwierzyć w to co kto pisze.Ciężko jest zaufać komuś po drugiej stronie monitora bo większość ludków pisze co ma w domu chwaląc to i owo.
Od lat doradzam klientom w wyborze sprzętu który w większości montuje i wiem o czy mowa.
Większość z wypowiadających się kolegów piszę tylko to co zazwyczaj mieli w domu a to 10-20% sprzętu który jest na naszym rynku i nie wiele wie o reszcie.Ja także cały czas się uczę i zdobywam doświadczenia dlatego staram się nimi dzielić.
Decyzja zawsze należy do kupującego :)
 

McMatheo

New member
dodam jeszcze pod refleksję daroka jedna kwestię...

Pamiętaj, że minimalna ilość opinii nt. rozważanej przez Ciebie Yamahy wynika wyłącznie z tego, że sprzedaż sprzętu Yamahy w Polsce jest wyraźnie mniej opłacalna niż innych marek a szczególnie HK/JBL.

Jest jednak mniej opłacalna dla dystrybucji a nie dla klienta. To oznacza, że wiele marek jest niemalże zwalczanych a inne są sztucznie promowane by nie rzec pompowane.

Obserwuj to co Cię otacza i częściej czytaj między wierszami.

Ja zanim zakupiłem sprzęt celowo poświęciłem na to dużo czasu i niestety muszę stwierdzić, że zbyt często tu na forum poleca się nie to co jest za dane pieniądze najlepsze tylko to, na czym sprzedawcy mają najlepszy interes. Ma to niewiele wspólnego z dbałością o nas, czyli o klientów.

Rynek sprzętu jest naprawdę szeroki i warto o tym pamiętać. Pamiętajmy nie tylko o różnych markach ale:

- szukajmy zakupów za granicą; gdybyś się uparł na JBL ES250 kupisz go za granicą znacznie taniej, bywa też, że polskie firmy sprzedają ten sprzęt w znakomitych cenach z dystrybucji "pozapolskiej"

- przyglądajmy się używanemu sprzętowi; za podobne pieniądze można kupić roczne suby ze zdecydowanie wyższej półki. Po dobrych obserwacjach nabyłem mojego Velo za 1300zł i uśmiecham się jak ktos poleca ES250

- śledźmy rynki alternatywne; gdybym nie kupił Velo zrobiłbym to co pejotpe - kupiłbym bezpośrednio w GB BKeleca. Wgłębiłem się w temat poprzez rózne fora zagraniczne i nie mam wątpliwości, że robią świetny sprzęt a pominięcie pośredników w dystrybucji daje mozliwość uzyskania znakomitych cen. I dokonałbym zakupu "w ciemno" - bez odsłuchu. Za 1700zł masz maszynę: XLS200
 

artur25

New member
w najblizszym czasi chcialbym odsluchac pare subow i mam pytane czy te trzy beda dobrym wyborem?? KLIPSCH SYNERGY SUB 12, DALI CONCEPT SUB, oraz omawiany wczesniej JBL 250 ?? dodam ze moze preferencje to tak po 30 % konsola , kino , muza ale jako stereo, 10 % sport w systemie 5.1
 
Do góry