Jbl es250 czy jamo sub650

darok

New member
Witam który sub jest lepszy jaki kupić,o jbl jest sporo info natomiast o jamo sub650 praktycznie nic co się lepiej sprawdzi w pomieszczeniu 25m sub ma być zarówno do muzy jak i do kina.Nie mam możliwości odsłuchu w moim mieście tylko jbl w media.Jamo to konstrukcja zamknięta czy faktycznie w tym subie przekłada się to na szybkość i precyzję bassu.
 

killpit

New member
Odpuść sobie JBL jak już to Jamo albo Klipsch -SUB12 albo mniejszy 10.
Osobiście wziąłbym Klipsch z serii REFERENCE RW-10 ale nie jest tani.
 

killpit

New member
Klipsch SUB-12 1799zl 5-lat gw.
Klipsch SUB-10 1499zl. 5-lat gw.
Pogadaj z Blackninją jaką cenke zrobi na bank najlepszą
 

klemens007

New member
A czego nie jbl co z nim nie tak dlaczego klipsh
Też nie rozumiem dlaczego JBL masz odpuścić. Sam posiadam ES 250 PW i jestem zadowolony. Może gdybym miał więcej czasu i warunki i odsłuchał u siebie w domu kilka subów miałbym coś więcej do powiedzenia.Pewnie zaraz ktoś tu się odezwie że odsłuchał ich setki i jest expertem w tej dziedzinie. Jak ja szukałem suba dla siebie to większość forumowiczów mi go polecało a jakoś o klipsh nik nie wspomniał.Mojego grzmota kupiłem pod filmy i jestem bardzo zadowolony i mogę go szczerze polecić.
 

batekk

New member
Moze w stereo i faktycznie jest lepszy od ES250, tylko kolega szuka suba też do kina a tu JBL radzi sobie bardzo dobrze. W muzyce tez daje rade. Część opini jest tez takich ze sub do muzyki to tak średnio wiec jakby opinia o tym ze jest lepszy w stereo raczej nie przekonuje a już napewno nie przemawia za tym zeby sobie JBL odpuścić.
 

darok

New member
Odsłuchać to właśnie największy problem aby trafić na sklep gdzie będą mieć te suby.
Jakie są różnice między konstrukcją zamkniętą a bassR i głośnikiem skierowanym w podłogę.Dokładnie sub ma być do kina i do muzy wiem że trudno to pogodzić za takie pieniądze ale niestety;) liczy się też wygląd nie zamierzam go chować więc się musi prezentować więc w tej cenie najlepiej wypadają jamo i jbl i teraz który zagra lepiej zarówno w kinie jak i muzyce oto jest pytanie,czy coś można wywnioskować z opisu jamo np wzmaciacz bash itd Subwoofer aktywny JAMO SUB 650 (SUB650) :: Sklep.RMS.pl
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Też nie rozumiem dlaczego JBL masz odpuścić. Sam posiadam ES 250 PW i jestem zadowolony. Może gdybym miał więcej czasu i warunki i odsłuchał u siebie w domu kilka subów miałbym coś więcej do powiedzenia.Pewnie zaraz ktoś tu się odezwie że odsłuchał ich setki i jest expertem w tej dziedzinie. Jak ja szukałem suba dla siebie to większość forumowiczów mi go polecało a jakoś o klipsh nik nie wspomniał.Mojego grzmota kupiłem pod filmy i jestem bardzo zadowolony i mogę go szczerze polecić.

Bo to fajny sub do kina, "jak dinozaur ma pierd@lnąć, to pierd@lnie". Za to nie nadąża z basem w muzyce (szczególnie, gdy bas ma być szybko uderzyć i tak samo szybko zniknąć).
 

darok

New member
Ok jbl bardziej do kina,a jamo650 konstrukcja zamknięta lepiej zagra w muzyce niż jbl czy to nie ma znaczenia i jak to się sprawdzi w kinie.
 

batekk

New member
Na Twoim miejscu raczej szukałbym suba który lepiej sobie radzi w kinie bo tu jest naprawde potrzebny, kolumny masz z wystarczajaco dobrym basem jak dla stereo.
 

darok

New member
Na Twoim miejscu raczej szukałbym suba który lepiej sobie radzi w kinie bo tu jest naprawde potrzebny, kolumny masz z wystarczajaco dobrym basem jak dla stereo.
Właśnie od tego powinienem zacząć jaki sub będzie pasował do tych kolumn jamo, który je wspomoże i się z nimi zgra czy konstrukcja zamknięta w przypadku jamo czy jbl z br, i tak jak piszesz basu te kolumny mają dość ale czegoś mi brakuje.
 

klemens007

New member
Bo to fajny sub do kina, "jak dinozaur ma pierd@lnąć, to pierd@lnie". Za to nie nadąża z basem w muzyce (szczególnie, gdy bas ma być szybko uderzyć i tak samo szybko zniknąć).
W stereo go jeszcze nie słuchałem i raczej słuchał nie będę ponieważ mam przyzwoite kolumny które sobie w2 stereo dobrze radzą. A od wielkiego dzwona na jakiejś "pijackiej "imprezie też sobie sub poradzi:-D O ile zestaw głośników można kupić uniwersalny o tyle z subem jest już troszkę większy problem. Ja tam swój znalazłem i jestem zadowolony i w najbliższym czasie nie zamierzam zmieniać na coś innego .
 

killpit

New member
Jeśli sub radzi sobie dobrze w stereo to oczywiste że w kinie tak samo.
Polecam koledze odsłuchać ja wiele razy pokazywałem różnice w klasie cenowej subów.
Tak jak już wspomniałem Klipsch wypadł bezapelacyjnie lepiej natomiast jeśli ci się nie podoba to raczej wybierz JBL 250 bo za tą kasę już nic lepszego nie kupisz.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Jeśli sub radzi sobie dobrze w stereo to oczywiste że w kinie tak samo.
Dowody przez "to widać" są mało przekonujące, jeśli relacja nie jest liniowego porządku :D Zwłaszcza, gdy oczekiwania w stosunku do KD i stereo mogą być sprzeczne (z jednej strony niektórzy wymagają liniowej i szybkiej odpowiedzi w muzyce, a z drugiej strony "kopa" osiąganego przez tunel BR, który wprowadza sporą nieliniowość). A z trzeciej strony jest jeszcze cena (pożądane małe suby (bo w pokoju ciasno, albo duży sub nie pasuje do koncepcji aranżacji) wymagają drogich i mocnych wzmacniaczy oraz podobnie drogich przetworników plus świetnej elektroniki do kompensacji swoich niedostatków, związanych z rozmiarem co winduje cenę pod niebiosa)...
 

darok

New member
Znalazłem dziś sklep gdzie mieli jamo sub650 i po odsłuchu stwierdzam że to nie jest to czego szukam, jbl es250 wypada lepiej, klipsh nie mieli.
 
Do góry